Podnik, který je dobrým občanem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vznik průmyslového podniku ve Velešíně, k němuž došlo před sto roky, předznamenal osud celého regionu. Mezi zakladateli firmy JEVAN, která je předchůdcem dnešního Jihostroje, nechyběl v roce 1919 ani dlouholetý starosta Velešína Jan Crkva.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnik, který je dobrým občanem | foto: Jihostroj

Jako lokální patriot si přál, aby továrna přispěla k všestrannému rozvoji tehdejšího městyse, a toto přání se mu nakonec splnilo. V podniku vždy působili schopní lidé, kteří si uvědomovali, jak důležité je investovat do vzdělávání. Prakticky od samého počátku firma vychovávala a zaměstnávala vlastní učně. V 80. letech minulého století vyrostla díky Jihostroji ve Velešíně moderní střední škola.

Podnik, který je dobrým občanem
Podnik, který je dobrým občanem

Této tradici zůstal podnik věrný dodnes. Podporuje technickou přípravu žáků a studentů škol všech stupňů. Dětem předškolního věku kupuje stavebnice Lego. Základní škole ve Velešíně přispívá na vybavení dílen praktického vyučování. Středoškolákům i posluchačům vysokých škol nabízí stipendia a umožňuje praxi. Rovněž zajišťuje semináře pro učitele odborných předmětů.

Jihostroj se každoročně účastní výstavy „Vzdělání a řemeslo“ v Českých Budějovicích, kde mívá společný stánek s velešínskou střední školou. Podnik také patří k hlavním partnerům akce „Dobrodružství s technikou“, jejímž cílem je popularizace vědy a technického vzdělávání. A tato akce se těší velkému zájmu, neboť návštěvníci si tam mohou prohlédnout skutečný letecký motor s přístroji z Jihostroje.

Podnik, který je dobrým občanem
Podnik, který je dobrým občanem

Díky podniku vyrostly v minulosti bytové domy. Jihostroj se podílel také například na výstavbě kina a společenského domu či na plynofikaci Velešína. I dnes se snaží, aby byl příkladným občanem. Bez strojírenského podniku by město možná nemělo zdravotní středisko, lékárnu, mateřskou školu ani sportovní halu. Jihostroj je hrdým partnerem extraligového volejbalového klubu a podporuje i řadu dalších zájmových sdružení, spolků a veřejně prospěšných organizací.

Od roku 1995 podnik pravidelně pořádá slavnostní společenský večer s hudbou, tancem a občerstvením pro zaměstnance, jejich rodinné příslušníky a přátele. Hezkou tradicí se stala také setkání s bývalými kolegy.

Nejdůležitější ovšem je, že se Jihostroj chová jako solidní zaměstnavatel ke svým současným pracovníkům. Stará se o důstojné pracovní prostředí, o bezpečnost a ochranu zdraví. Nikoho nediskriminuje kvůli věku. Poskytuje týden dovolené nad zákonem stanovený rámec, přispívá na stravování i penzijní připojištění a nabízí řadu dalších benefitů.

Podnik, který je dobrým občanem

Je si totiž vědom toho, že za sto let se sice mnohé změnilo, ale jedna věc zůstala stejná: Klíčem k úspěchu jsou lidé, jejich znalosti, píle, odpovědnost a zkušenosti.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Tomáš Kůs: Jinde bych byl jen obyčejné číslo, na VŠTE nikoli

Tomáš Kůs: Na jiných školách bych byl jen obyčejné číslo, na VŠTE nikoliv

Říká o sobě, že je workoholik, což je označení skutečně trefné, protože aktivity čtyřiadvacetiletého Tomáše Kůse,...

Self scan – rychlý nákup do tašky pro zákazníky supermarketu TERNO

Self scan – rychlý nákup do tašky pro zákazníky supermarketu TERNO ČB

Po dvou letech provozování samoobslužných pokladen rozšiřuje českobudějovický supermarket Terno možnost odbavení...

Sebastian i Čiperkové na jedné stagi v kaplickém Hauseru!

Sebastian i Čiperkové na jedné stagi v kaplickém Hauseru!

Pokud ještě nemáte program na 8.5., přijeďte do Kaplice do firmy Hauser. Čeká Vás prohlídka moderního výrobního závodu,...

Najdete na iDNES.cz