Podnik, který je dobrým občanem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vznik průmyslového podniku ve Velešíně, k němuž došlo před sto roky, předznamenal osud celého regionu. Mezi zakladateli firmy JEVAN, která je předchůdcem dnešního Jihostroje, nechyběl v roce 1919 ani dlouholetý starosta Velešína Jan Crkva.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnik, který je dobrým občanem | foto: Jihostroj

Jako lokální patriot si přál, aby továrna přispěla k všestrannému rozvoji tehdejšího městyse, a toto přání se mu nakonec splnilo. V podniku vždy působili schopní lidé, kteří si uvědomovali, jak důležité je investovat do vzdělávání. Prakticky od samého počátku firma vychovávala a zaměstnávala vlastní učně. V 80. letech minulého století vyrostla díky Jihostroji ve Velešíně moderní střední škola.

Podnik, který je dobrým občanem
Podnik, který je dobrým občanem

Této tradici zůstal podnik věrný dodnes. Podporuje technickou přípravu žáků a studentů škol všech stupňů. Dětem předškolního věku kupuje stavebnice Lego. Základní škole ve Velešíně přispívá na vybavení dílen praktického vyučování. Středoškolákům i posluchačům vysokých škol nabízí stipendia a umožňuje praxi. Rovněž zajišťuje semináře pro učitele odborných předmětů.

Jihostroj se každoročně účastní výstavy „Vzdělání a řemeslo“ v Českých Budějovicích, kde mívá společný stánek s velešínskou střední školou. Podnik také patří k hlavním partnerům akce „Dobrodružství s technikou“, jejímž cílem je popularizace vědy a technického vzdělávání. A tato akce se těší velkému zájmu, neboť návštěvníci si tam mohou prohlédnout skutečný letecký motor s přístroji z Jihostroje.

Podnik, který je dobrým občanem
Podnik, který je dobrým občanem

Díky podniku vyrostly v minulosti bytové domy. Jihostroj se podílel také například na výstavbě kina a společenského domu či na plynofikaci Velešína. I dnes se snaží, aby byl příkladným občanem. Bez strojírenského podniku by město možná nemělo zdravotní středisko, lékárnu, mateřskou školu ani sportovní halu. Jihostroj je hrdým partnerem extraligového volejbalového klubu a podporuje i řadu dalších zájmových sdružení, spolků a veřejně prospěšných organizací.

Od roku 1995 podnik pravidelně pořádá slavnostní společenský večer s hudbou, tancem a občerstvením pro zaměstnance, jejich rodinné příslušníky a přátele. Hezkou tradicí se stala také setkání s bývalými kolegy.

Nejdůležitější ovšem je, že se Jihostroj chová jako solidní zaměstnavatel ke svým současným pracovníkům. Stará se o důstojné pracovní prostředí, o bezpečnost a ochranu zdraví. Nikoho nediskriminuje kvůli věku. Poskytuje týden dovolené nad zákonem stanovený rámec, přispívá na stravování i penzijní připojištění a nabízí řadu dalších benefitů.

Podnik, který je dobrým občanem

Je si totiž vědom toho, že za sto let se sice mnohé změnilo, ale jedna věc zůstala stejná: Klíčem k úspěchu jsou lidé, jejich znalosti, píle, odpovědnost a zkušenosti.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

David Koller vystoupí už 16. prosince akusticky v Českých Budějovicích

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 16. prosince v Domě kultury Metropol v Českých...

Hauser nabídne zkušeným zámečníkům 45 000 Kč

Hauser si cení manuální zručnosti a nabízí různorodou práci.

V průběhu stávajícího roku navýšila firma Hauser objem produkce ve svém výrobním závodě v jihočeské Kaplici oproti...

Soutěžte s Ternem a vyhrajte Škodu Fabia

Soutěžte s Ternem vyhrajte Škodu Fabia

Až do 24. prosince 2018 mají zákazníci supermarketů Terno možnost zúčastnit se Vánoční soutěže a vyhrát Škodu Fabia....

Najdete na iDNES.cz