Podnik, který je dobrým občanem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vznik průmyslového podniku ve Velešíně, k němuž došlo před sto roky, předznamenal osud celého regionu. Mezi zakladateli firmy JEVAN, která je předchůdcem dnešního Jihostroje, nechyběl v roce 1919 ani dlouholetý starosta Velešína Jan Crkva.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podnik, který je dobrým občanem | foto: Jihostroj

Jako lokální patriot si přál, aby továrna přispěla k všestrannému rozvoji tehdejšího městyse, a toto přání se mu nakonec splnilo. V podniku vždy působili schopní lidé, kteří si uvědomovali, jak důležité je investovat do vzdělávání. Prakticky od samého počátku firma vychovávala a zaměstnávala vlastní učně. V 80. letech minulého století vyrostla díky Jihostroji ve Velešíně moderní střední škola.

Podnik, který je dobrým občanem
Podnik, který je dobrým občanem

Této tradici zůstal podnik věrný dodnes. Podporuje technickou přípravu žáků a studentů škol všech stupňů. Dětem předškolního věku kupuje stavebnice Lego. Základní škole ve Velešíně přispívá na vybavení dílen praktického vyučování. Středoškolákům i posluchačům vysokých škol nabízí stipendia a umožňuje praxi. Rovněž zajišťuje semináře pro učitele odborných předmětů.

Jihostroj se každoročně účastní výstavy „Vzdělání a řemeslo“ v Českých Budějovicích, kde mívá společný stánek s velešínskou střední školou. Podnik také patří k hlavním partnerům akce „Dobrodružství s technikou“, jejímž cílem je popularizace vědy a technického vzdělávání. A tato akce se těší velkému zájmu, neboť návštěvníci si tam mohou prohlédnout skutečný letecký motor s přístroji z Jihostroje.

Podnik, který je dobrým občanem
Podnik, který je dobrým občanem

Díky podniku vyrostly v minulosti bytové domy. Jihostroj se podílel také například na výstavbě kina a společenského domu či na plynofikaci Velešína. I dnes se snaží, aby byl příkladným občanem. Bez strojírenského podniku by město možná nemělo zdravotní středisko, lékárnu, mateřskou školu ani sportovní halu. Jihostroj je hrdým partnerem extraligového volejbalového klubu a podporuje i řadu dalších zájmových sdružení, spolků a veřejně prospěšných organizací.

Od roku 1995 podnik pravidelně pořádá slavnostní společenský večer s hudbou, tancem a občerstvením pro zaměstnance, jejich rodinné příslušníky a přátele. Hezkou tradicí se stala také setkání s bývalými kolegy.

Nejdůležitější ovšem je, že se Jihostroj chová jako solidní zaměstnavatel ke svým současným pracovníkům. Stará se o důstojné pracovní prostředí, o bezpečnost a ochranu zdraví. Nikoho nediskriminuje kvůli věku. Poskytuje týden dovolené nad zákonem stanovený rámec, přispívá na stravování i penzijní připojištění a nabízí řadu dalších benefitů.

Podnik, který je dobrým občanem

Je si totiž vědom toho, že za sto let se sice mnohé změnilo, ale jedna věc zůstala stejná: Klíčem k úspěchu jsou lidé, jejich znalosti, píle, odpovědnost a zkušenosti.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Gentlemani v cylindrech ve Vimperku 9. prosince s koncertní verzi V.

Gentlemani v cylindrech v Třeboni 4. prosince s koncertní verzi V.

Vokální seskupení 4TET již téměř šestnáct let udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a...

Soutěžte s Ternem a vyhrajte Škodu Fabia

Soutěžte s Ternem vyhrajte Škodu Fabia

Až do 24. prosince 2018 mají zákazníci supermarketů Terno možnost zúčastnit se Vánoční soutěže a vyhrát Škodu Fabia....

Dorotheum vybírá předměty do svých aukcí s uměním a starožitnostmi

Pavel Janák, kubistický kávový servis, prodáno v aukci Dorothea za 340 tisíc...

Obrazy, grafiky, starožitné šperky, ale také keramiku, porcelán, sklo či jiné dekorativní předměty mají v hledáčku...

Najdete na iDNES.cz