Oční klinika Lexum: Jsme spolehlivý partner vašeho zraku

  0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dnes se prakticky v každé rodině někdo potýká s krátkozrakostí, dalekozrakostí, astigmatismem nebo vetchozrakostí a v pozdějším věku i se šedým zákalem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Oční klinika Lexum: Jsme spolehlivý partner vašeho zraku! | foto: LEXUM

„A proto je velmi důležité vybrat si tu správnou oční kliniku, respektive toho správného očního specialistu,“ říká primář Vladimír Chodura z Evropské oční kliniky Lexum v Českých Budějovicích.

O možnostech, jak se zbavit dioptrií laserovou operací a o dalších moderních způsobech léčby zraku, jsme si povídali s primářem Vladimírem Chodurou, který patří k nejzkušenějším refrakčním očním chirurgům v Jihočeském kraji.

Jaké zákroky děláte na očních klinikách Lexum v Českých Budějovicích a v Táboře nejčastěji?
Zabýváme se dvěma hlavními problematikami: jsou to operace šedého zákalu - katarakty a odstraňování brýlových vad neboli refrakční operace. Tyto dvě oblasti léčby zraku řešíme nejvíce.

Jaké dioptrické vady se vlastně dají chirurgicky odstranit?
Refrakční chirurgie má k dispozici nejen laserové, ale i další metody. I díky tomu je schopna řešit naprostou většinu dioptrických vad – nejen krátkozrakost, operovat lze i dalekozrakost a běžně také astigmatismus – takzvané cylindrické dioptrie. Dokážeme si ovšem často poradit i s presbyopií, což je vetchozrakost – potřeba brýlí na čtení po čtyřicátém roce věku.

Oční klinika Lexum: Jsme spolehlivý partner vašeho zraku

Když se rozhodnu přijít k vám na oční kliniku, půjdu rovnou na zákrok?Nikdy si neobjednáme pacienta rovnou na operaci, aniž bychom si ho nejprve sami podrobně nevyšetřili. Potřebujeme totiž vědět přesně, do čeho jdeme. Zároveň je to nutná podmínka pro to, aby se operace povedla, a výsledek pacientovi tudíž dobře sloužil. Důležité je také pečlivě zvážit, ke kterému zákroku se pacient hodí nejvíc. Správná indikace je totiž občas docela složitá věc, ale pak vede ke správnému výsledku a spokojenosti pacienta.

Mají operace šedého zákalu a refrakční operace něco společného?
V obou případech se jedná o ambulantní zákrok. Pacient na klinice nezůstává přes noc do druhého dne, hned po operaci jde, nejlépe s nějakým doprovodem, domů a následně pak až na kontrolu. Společné mají tyto zákroky i to, že se provádějí v místním znecitlivění, v lokální anestezii. Nebývají spojené s celkovou narkózou. Třetí společný bod je ten, že jsou to operace z časového hlediska relativně velmi krátké. Samotný zákrok trvá opravdu jen několik minut. Laserový zákrok netrvá déle než dvacet minut, to samé operace šedého zákalu.

Lékařství se jako obor neustále vyvíjí, jak se podle vás změnila za poslední roky právě oftalmologie?
Technologický vývoj jde hodně rychle dopředu. Dnes dokážeme v diagnostice oko lépe a přesněji změřit, zanalyzovat. Rychlý pokrok je ale také v operativě. Lasery, které se dnes používají, jsou oproti dřívějšku rychlejší, přesnější a bezpečnější. Stejně tak spektrum nitroočních čoček používaných při operaci šedého zákalu je širší, než tomu bylo dřív. Například čočky monofokální, které umí ostře vidět na určitou danou vzdálenost, mají dnes většinou modernizovanou a vylepšenou tzv. asférickou variantu. Existují ale i čočky multifokální a trifokální, které dokáží vidět ostře bez brýlí na vícero vzdáleností. Na očních klinikách Lexum pracujeme i s čočkami torickými, které kromě toho, že řeší šedý zákal, řeší i astigmatismus při nepravidelném zakřivení rohovky.

  • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

Dokončení přestavby a modernizace Terna

Několik měsíců probíhající přestavba a modernizace supermarketu Terno Týn nad Vltavou byla dokončena v průběhu července...

Za šetrnou léčbou křečových žil a vyhlazením vrásek nemusíte do Prahy

Od května 2019 je v českobudějovickém byznyscentru Piano otevřena zcela nová pobočka pražské sítě center Asklepion –...

Nové dárky pro věrné zákazníky supermarketů Terno

O tom, že si v supermarketech Terno velmi váží svých zákazníků, svědčí nejenom vysoká úroveň nabídky a služeb, ale také...

Jednatel společnosti Zambelli: Jsme firma, kde je člověk na 1. místě

Jméno Zambelli se v Evropě stalo synonymem zpracování kovů na nejvyšší úrovni. Vyrábějí kovové střešní systémy, prvky...

Najdete na iDNES.cz