Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 9. prosince 2022 Vratislav

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Gymnázium J. V. Jirsíka čekají v příštím roce významné změny. Jednou z nich je otevření prvního komunitního centra při gymnáziu v ČR pro žáky i širokou veřejnost. Program bude zajištěn zájmovými, volnočasovými i vzdělávacími aktivitami, zejména v oblasti cizích jazyků a digitálních technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok? | foto: Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice, Fráni Šrámka 23

Nový školní rok sice na dveře Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích ještě nezaklepal, ale přípravy na něj jsou již v plném proudu. Gymnázium J. V. Jirsíka se v současné době pyšní tradičním odkazem, avšak moderně pojatým vyučováním s důrazem na praktické využití teoretických poznatků a porozumění světu kolem nás. Ten jde ale stále kupředu, mění se, a proto je nutné na tyto změny okamžitě reagovat a jít kupředu s nimi. Toho si je gymnázium vědomé, na příští školní rok tedy chystá mnoho změn.

Jednou z nich je otevření prvního komunitního centra při gymnáziu v České republice, které ponese název Jirsíkovo vzdělávací centrum. Motivací ke vzniku centra je plnohodnotné využití volného času žáků i široké veřejnosti, předpokládá totiž realizaci aktivit zájmových, volnočasových i vzdělávacích. Zázemí bude určeno pro kohokoli, kdo projeví o nabízený program zájem, zajištěn bude i bezbariérový přístup, venkovní prostranství čekají významné úpravy. Oblast neformálního vzdělávání bude zaměřena zejména na cizí jazyky a digitální technologie. Tři místnosti centra se plnohodnotně využijí pro aktivity různého zaměření.

Jedna z místností poslouží jako kinosál pro 20 lidí, kde se budou konat besedy, přednášky a promítat filmy, zejména cizojazyčné. Počítá se s pravidelným tematickým promítáním dvakrát v týdnu.

Druhá místnost bude k dispozici pro výuku programování mikropočítačů i robotů, probíhat zde budou zájmové činnosti týkající se IT technologií – robotika, informatika, práce s robotickými stavebnicemi. K dispozici bude i 3D tisk, uživatel si z vlastnoručně navržené digitální předlohy vytvoří fyzický model, který bude moci využívat v běžném životě. Dostane tak příležitost podílet se na celém tiskovém procesu.

Poslední místnost využijí rodilí mluvčí k výuce jazyků. Místnost bude vybavena vhodnou technikou, s pomocí níž lektoři zajistí plnohodnotnou výuku každého návštěvníka. Prostor budou využívat i zájmové spolky, které již v Českých Budějovicích působí, mají ale problém s nalezením vhodných prostorů k pravidelnému setkávání. Jirsíkovo vzdělávací centrum zůstane v provozu i o letních prázdninách, chystaná je například Letní škola psychologie. Aktivity zajištěné komunitním vzdělávacím centrem pomohou žákům i veřejnosti smysluplně využít volný čas a najít se v něčem, co je bude doopravdy bavit.

Snahu podpořit žáky, aby našli to, co by je mohlo skutečně bavit, vynakládá gymnázium i v podmínkách běžného vyučování. Poskytuje nejširší nabídku volitelných předmětů v kraji, které mají úzce vymezené oblasti zájmu, jde například o disciplínu ekonomie, psychologie, programování a tvorby webových stránek, moderních dějin, latinského jazyka, ruského jazyka a dalších. V příštím roce bude v maturitním ročníku navýšen počet hodin volitelných seminářů na čtyři hodiny týdně. Žák maturitního ročníku se bude 15 hodin týdně věnovat pouze tomu, co ho doopravdy zajímá, tedy 12 hodin předmětům, které si zapsal již v předchozím ročníku a 3 hodiny týdně novému předmětu, který si zapsal počínaje čtvrtým rokem studia.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

K výuce volitelných předmětů bude vybudována speciální učebna, která reaguje na současné požadavky vzdělávání, bude totiž obsahovat zabudovanou techniku k přenosu dat, hodiny tedy mohou probíhat plnohodnotně i v online podobě.

Díky této změně zůstanou žáci nadále motivovaní ke studiu, neboť budou vědět, že to, co studují v posledních dvou letech, je předmětem jejich volby a že tato volba směřuje k některému ze studijních cílů jedince. Nejčastějšími studijními cíli, které si díky gymnáziu žáci stanovují, jsou dostat se na medicínu, fyzioterapii, biologii či chemii, dále pak na práva, žurnalistiku, jazyky, herectví, učitelství a psychologii.

Úspěšně přijatí se každý rok na gymnázium vracejí a referují o studiu svým následovníkům. V letošním roce se nejatraktivnější přednáškou stala přednáška Lukáše Blažka z Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT. Lukáš se účastní studentského projektu eForce, v rámci něhož se svými spolužáky stavějí závodní auta. Žáci gymnázia tedy měli jedinečnou příležitost si jednu sestavenou formuli prohlédnout a vyptat se na technické parametry.

Gymnázium bude i v příštím roce pokračovat ve snaze zatraktivnit žákům standardní výuku, zejména pak výuku cizích jazyků, neboť jejich znalost je v současné době předpokladem k uplatnění se na trhu práce. Již se mu podařilo výuku zdokonalit díky vybudování jazykových učeben se systémem Smart Class, nyní přidá hodiny s rodilými mluvčími v jazycích na gymnáziu vyučovaných. Spolupráci gymnázium navázalo s jazykovými institucemi, francouzštinu zaručí Francouzská aliance, která se snaží jazyk nejen vyučovat, ale frankofonní kulturu i šířit. Stejné cíle má i centrum s licencí Goethe-Institutu, zajišťující konverzaci v německém jazyce s rodilými mluvčími. Konverzaci ve španělském jazyce budou vyučovat studentky španělské univerzity.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

Další významná změna, která gymnázium čeká, je zřízení nové kanceláře poradenského pracoviště s oddělenou terapeutickou místností pro Psychologické a kariérní poradenské pracoviště složené ze školní psycholožky, metodika prevence a výchovného poradce. Školní psycholožka poskytuje individuální konzultace pro žáky, jejich rodiče i vyučující, dokáže žáky podpořit v případě vyskytujících se školních i osobních obtíží. Je připravena poskytnout krizovou intervenci v případě akutní psychicky náročné situace a rovněž se zaměřuje i na budování pozitivního klimatu ve školních třídách. Školní metodik prevence i výchovný poradce spolupracují při tvorbě pozitivního klimatu ve třídách a při řešení individuálních problémů žáků. Oba skýtají kariérní poradenství ve dvou dílčích oblastech, v humanitních i přírodních vědách. Možnost využívat oddělený prostor pro domluvené konzultace zvýší komfortnost setkání.

Stavební úpravy čekají i střechu tělocvičny gymnázia, z níž je příjemný výhled na rozlehlý areál. Ze střechy se stane střešní zahrada, která poslouží k regeneraci a odpočinku žákům a vyučujícím.

V případě nepříznivého počasí mohou žáci relaxovat v připravované čítárně, která umožní žákům najít útočiště pro volné chvíle během školní výuky. Volné chvíle mohou vyplnit samostudiem, svačinou, klábosením s přáteli nebo četbou knih, které si lze vypůjčit v knihovně přes chodbu. Pohodlné sezení podpoří zážitek z četby, kvalitní stoly s židlemi zase soustředění při práci.

Pokud by nastala taková situace, že se žákům z čítárny nebude chtít odejít, neboť budou ponořeni v hlubinách čtených příběhů, dokáže jejich prožitek posílit plánovaný prosklený výtah, jako vystřižený z knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu, kterým se svezou na následnou hodinu.

Gymnázium J. V. Jirsíka pro nový školní rok chystá takové změny, díky nimž nabude na účinku variace známého gymnaziálního motta: „V praxi, porozumění a zábavě jest naše spasení.“

  • Nejčtenější

Klimatizace vytopí celý dům levněji než plyn, potvrzují studie

Komerční sdělení Multisplitová klimatizace dokáže chladit, nebo vytápět až 5 místností najednou. Jde vlastně o tepelné čerpadlo...

Plastové platební karty brzy už jen v muzeu

Komerční sdělení mBank jako první banka na českém trhu virtualizovala celé portfolio platebních karet. „Lze předpokládat, že trend...

Karta jen pro internetové platby je chytré řešení, říká Karol Suchánek

Komerční sdělení Ambasador mBank v oblasti kyberbezpečnosti a držitel bezpečnostní prověrky NATO Karol Suchánek radí, jak se zorientovat...

Mýty a fakta – depilace nebo epilace a jak se ne/holit

Komerční sdělení Jaké chyby děláme při holení dnes a denně? Jak předejít zarůstání chloupků a jak se jich zbavit natrvalo? A hlavně,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Chcete vědět o každém zazvonění, i když nejste doma?

Komerční sdělení Běžný domovní zvonek či videotelefon? Bydlíte v rodinném nebo bytovém domě? Chcete vidět každého člověka, který...

Děti na prodej. Za tři stovky. Jak bují dětská prostituce v Česku

Premium Prostituce je v Předlicích naprosto běžná. Jenže i ta dětská. Obyvatelé místního ghetta popisují, jak se děti prodávají...

Takoví slušní lidé, říkali o nich. Rodině přitom vládl teror a nechutnosti

Premium Muž, který ten prosincový den přišel na místní oddělení VB Strašnice, vypadal velmi rozpačitě. „Ono se to bude zdát asi...

RECENZE: Vzal to Radegast. Největší dar přináší konečně zase pohádku

Premium Ani světácky se tvářící fantasy jako Princezna zakletá v čase 2, ani rozjímání o smrti jako Princ Mamánek. Příběh...

Soutěžte s Ternem o skipasy do Skiareálu Lipno

Komerční sdělení Od 1.11 do 30.11.2022 mají zákazníci supermarketů Terno České Budějovice, Týn nad Vltavou, Třeboň, Bechyně a Trhové...

Babí léto na Budějovicku

Komerční sdělení Prázdniny sice skončily, ale to neznamená, že není důvod vyrazit na výlet do jižních Čech. Naopak, září a říjen slibují...

Poslední Jirsíkova štace

Komerční sdělení Nástup na Jirsíkovo gymnázium je velký krok v životě, ještě větší je ale tutéž školu po létech studia opustit. V prvním...

Podnikání nepřináší jen velké starosti, ale také obrovskou svobodu

Komerční sdělení Být připravený na tvrdou práci, nevzdat se nebo umět předat kompetence. To patří podle Milana Krále neodmyslitelně k...

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Založili si rodinnou farmu, dnes jejich obrat míří k deseti milionům

K podnikání je přivedla společná láska k dobrému a zdravému jídlu. Přestože mají manželé Kuderovi dvě malé děti,...