Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 3. července 2022 Radomír

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Gymnázium J. V. Jirsíka čekají v příštím roce významné změny. Jednou z nich je otevření prvního komunitního centra při gymnáziu v ČR pro žáky i širokou veřejnost. Program bude zajištěn zájmovými, volnočasovými i vzdělávacími aktivitami, zejména v oblasti cizích jazyků a digitálních technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok? | foto: Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice, Fráni Šrámka 23

Nový školní rok sice na dveře Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích ještě nezaklepal, ale přípravy na něj jsou již v plném proudu. Gymnázium J. V. Jirsíka se v současné době pyšní tradičním odkazem, avšak moderně pojatým vyučováním s důrazem na praktické využití teoretických poznatků a porozumění světu kolem nás. Ten jde ale stále kupředu, mění se, a proto je nutné na tyto změny okamžitě reagovat a jít kupředu s nimi. Toho si je gymnázium vědomé, na příští školní rok tedy chystá mnoho změn.

Jednou z nich je otevření prvního komunitního centra při gymnáziu v České republice, které ponese název Jirsíkovo vzdělávací centrum. Motivací ke vzniku centra je plnohodnotné využití volného času žáků i široké veřejnosti, předpokládá totiž realizaci aktivit zájmových, volnočasových i vzdělávacích. Zázemí bude určeno pro kohokoli, kdo projeví o nabízený program zájem, zajištěn bude i bezbariérový přístup, venkovní prostranství čekají významné úpravy. Oblast neformálního vzdělávání bude zaměřena zejména na cizí jazyky a digitální technologie. Tři místnosti centra se plnohodnotně využijí pro aktivity různého zaměření.

Jedna z místností poslouží jako kinosál pro 20 lidí, kde se budou konat besedy, přednášky a promítat filmy, zejména cizojazyčné. Počítá se s pravidelným tematickým promítáním dvakrát v týdnu.

Druhá místnost bude k dispozici pro výuku programování mikropočítačů i robotů, probíhat zde budou zájmové činnosti týkající se IT technologií – robotika, informatika, práce s robotickými stavebnicemi. K dispozici bude i 3D tisk, uživatel si z vlastnoručně navržené digitální předlohy vytvoří fyzický model, který bude moci využívat v běžném životě. Dostane tak příležitost podílet se na celém tiskovém procesu.

Poslední místnost využijí rodilí mluvčí k výuce jazyků. Místnost bude vybavena vhodnou technikou, s pomocí níž lektoři zajistí plnohodnotnou výuku každého návštěvníka. Prostor budou využívat i zájmové spolky, které již v Českých Budějovicích působí, mají ale problém s nalezením vhodných prostorů k pravidelnému setkávání. Jirsíkovo vzdělávací centrum zůstane v provozu i o letních prázdninách, chystaná je například Letní škola psychologie. Aktivity zajištěné komunitním vzdělávacím centrem pomohou žákům i veřejnosti smysluplně využít volný čas a najít se v něčem, co je bude doopravdy bavit.

Snahu podpořit žáky, aby našli to, co by je mohlo skutečně bavit, vynakládá gymnázium i v podmínkách běžného vyučování. Poskytuje nejširší nabídku volitelných předmětů v kraji, které mají úzce vymezené oblasti zájmu, jde například o disciplínu ekonomie, psychologie, programování a tvorby webových stránek, moderních dějin, latinského jazyka, ruského jazyka a dalších. V příštím roce bude v maturitním ročníku navýšen počet hodin volitelných seminářů na čtyři hodiny týdně. Žák maturitního ročníku se bude 15 hodin týdně věnovat pouze tomu, co ho doopravdy zajímá, tedy 12 hodin předmětům, které si zapsal již v předchozím ročníku a 3 hodiny týdně novému předmětu, který si zapsal počínaje čtvrtým rokem studia.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

K výuce volitelných předmětů bude vybudována speciální učebna, která reaguje na současné požadavky vzdělávání, bude totiž obsahovat zabudovanou techniku k přenosu dat, hodiny tedy mohou probíhat plnohodnotně i v online podobě.

Díky této změně zůstanou žáci nadále motivovaní ke studiu, neboť budou vědět, že to, co studují v posledních dvou letech, je předmětem jejich volby a že tato volba směřuje k některému ze studijních cílů jedince. Nejčastějšími studijními cíli, které si díky gymnáziu žáci stanovují, jsou dostat se na medicínu, fyzioterapii, biologii či chemii, dále pak na práva, žurnalistiku, jazyky, herectví, učitelství a psychologii.

Úspěšně přijatí se každý rok na gymnázium vracejí a referují o studiu svým následovníkům. V letošním roce se nejatraktivnější přednáškou stala přednáška Lukáše Blažka z Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT. Lukáš se účastní studentského projektu eForce, v rámci něhož se svými spolužáky stavějí závodní auta. Žáci gymnázia tedy měli jedinečnou příležitost si jednu sestavenou formuli prohlédnout a vyptat se na technické parametry.

Gymnázium bude i v příštím roce pokračovat ve snaze zatraktivnit žákům standardní výuku, zejména pak výuku cizích jazyků, neboť jejich znalost je v současné době předpokladem k uplatnění se na trhu práce. Již se mu podařilo výuku zdokonalit díky vybudování jazykových učeben se systémem Smart Class, nyní přidá hodiny s rodilými mluvčími v jazycích na gymnáziu vyučovaných. Spolupráci gymnázium navázalo s jazykovými institucemi, francouzštinu zaručí Francouzská aliance, která se snaží jazyk nejen vyučovat, ale frankofonní kulturu i šířit. Stejné cíle má i centrum s licencí Goethe-Institutu, zajišťující konverzaci v německém jazyce s rodilými mluvčími. Konverzaci ve španělském jazyce budou vyučovat studentky španělské univerzity.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

Další významná změna, která gymnázium čeká, je zřízení nové kanceláře poradenského pracoviště s oddělenou terapeutickou místností pro Psychologické a kariérní poradenské pracoviště složené ze školní psycholožky, metodika prevence a výchovného poradce. Školní psycholožka poskytuje individuální konzultace pro žáky, jejich rodiče i vyučující, dokáže žáky podpořit v případě vyskytujících se školních i osobních obtíží. Je připravena poskytnout krizovou intervenci v případě akutní psychicky náročné situace a rovněž se zaměřuje i na budování pozitivního klimatu ve školních třídách. Školní metodik prevence i výchovný poradce spolupracují při tvorbě pozitivního klimatu ve třídách a při řešení individuálních problémů žáků. Oba skýtají kariérní poradenství ve dvou dílčích oblastech, v humanitních i přírodních vědách. Možnost využívat oddělený prostor pro domluvené konzultace zvýší komfortnost setkání.

Stavební úpravy čekají i střechu tělocvičny gymnázia, z níž je příjemný výhled na rozlehlý areál. Ze střechy se stane střešní zahrada, která poslouží k regeneraci a odpočinku žákům a vyučujícím.

V případě nepříznivého počasí mohou žáci relaxovat v připravované čítárně, která umožní žákům najít útočiště pro volné chvíle během školní výuky. Volné chvíle mohou vyplnit samostudiem, svačinou, klábosením s přáteli nebo četbou knih, které si lze vypůjčit v knihovně přes chodbu. Pohodlné sezení podpoří zážitek z četby, kvalitní stoly s židlemi zase soustředění při práci.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

Pokud by nastala taková situace, že se žákům z čítárny nebude chtít odejít, neboť budou ponořeni v hlubinách čtených příběhů, dokáže jejich prožitek posílit plánovaný prosklený výtah, jako vystřižený z knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu, kterým se svezou na následnou hodinu.

Gymnázium J. V. Jirsíka pro nový školní rok chystá takové změny, díky nimž nabude na účinku variace známého gymnaziálního motta: „V praxi, porozumění a zábavě jest naše spasení.“

  • Nejčtenější

Vdechněte své terase nový život

Komerční sdělení V letních měsících se život z domu přesouvá na terasu. Na dřevěných terasách trávíme v létě většinu volných chvil,...

Plánujete letní výlety? DinoPark je plný zábavy!

Komerční sdělení Zábavní parky plné dinosaurů najdete v Plzni, Praze, Liberci, Vyškově a nedaleko Ostravy. Každý je jiný, ale který je...

Sází celá rodina. Výherce auta z Tutovky o vyhraný vůz málem přišel

Komerční sdělení Tutovku spolu stírají party kamarádů i rodiny a kratochvíle vsadit si a společně se těšit na výhru se dědí i z generace...

Zbavte se skrytých žroutů energie a nevyhazujte peníze

Komerční sdělení Máte doma starou chladničku? Pak nejspíš vyhazujete peníze oknem. Není čas ji vyměnit za novou, moderní a úspornější?...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Na Vysočině vyroste Lidl Les

Komerční sdělení Projekt Lidl Les skloubí výsadbu nového lesa s podporou domácích výrobců. Lidl totiž přispěje 1 Kč z nákupu vybraných...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

  • Další z rubriky

Koncert pro Ukrajinu v Jihočeském muzeu

Komerční sdělení Zveme vás na charitativní koncert pro Ukrajinu, který se koná ve čtvrtek 28. dubna od 18:00 hodin v Barokním sále...

Zlatka - Boršov závod na paddleboardech a Boršovský masakr 18. června

Komerční sdělení Jedna z nejromantičtějších částí na řece Vltavě je 21 km mezi Zlatou Korunou a Boršovem nad Vltavou. V letošním roce...

Trocnovské divadelní slavnosti

Komerční sdělení Zveme vás na Trocnovské divadelní slavnosti, sérii pěti představení pod širým nebem v areálu Památníku Jana Žižky z...

Letní hudební Stezka 2022 aneb hudební léto pod hvězdnou oblohou

Komerční sdělení Hudební zážitek z koncertu skvělých interpretů v nevšedním prostředí šumavského lesa vás letos opět čeká na Lipně....

Ani závěť už není zárukou hladkého dědictví. Nejvyšší soud změnil pravidla

Premium Nedávný rozsudek Nejvyššího soudu změnil zažitá pravidla prokazování platnosti závětí, které nejsou sepsány notářem....

Pavla Tomicová výrazně zhubla a s kolegy oslavila šedesátiny

Pavla Tomicová měla s Dášou Zázvůrkovou v květnu nehodu, když do kolegyniny Vespy před Národním divadlem nabouralo...

Herec a režisér Vojtěch Kotek se oženil. S partnerkou chodili více než rok

Herec Vojtěch Kotek (34) se ve čtvrtek oženil. Podle webu Expres.cz si vzal přítelkyni Radanu, se kterou chodí více než...

Ruská ekonomika se hroutí, už není pochyb, ukazují nová statistická data

Ekonomika v Rusku se postupně hroutí, píše americký týdeník Newsweek. Průmyslová výroba se propadla hned v několika...

Pár dělí třiadvacet let, lidé ženu zaměňují s partnerovou matkou

Osmačtyřicetiletá Rachel Allenová z Texasu zažívá lásku jako z románu. Žije s o 23 let mladším partnerem a soužití si...