Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 6. února 2023 Vanda

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Gymnázium J. V. Jirsíka čekají v příštím roce významné změny. Jednou z nich je otevření prvního komunitního centra při gymnáziu v ČR pro žáky i širokou veřejnost. Program bude zajištěn zájmovými, volnočasovými i vzdělávacími aktivitami, zejména v oblasti cizích jazyků a digitálních technologií.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok? | foto: Gymnázium J. V. Jirsíka, České Budějovice, Fráni Šrámka 23

Nový školní rok sice na dveře Gymnázia J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích ještě nezaklepal, ale přípravy na něj jsou již v plném proudu. Gymnázium J. V. Jirsíka se v současné době pyšní tradičním odkazem, avšak moderně pojatým vyučováním s důrazem na praktické využití teoretických poznatků a porozumění světu kolem nás. Ten jde ale stále kupředu, mění se, a proto je nutné na tyto změny okamžitě reagovat a jít kupředu s nimi. Toho si je gymnázium vědomé, na příští školní rok tedy chystá mnoho změn.

Jednou z nich je otevření prvního komunitního centra při gymnáziu v České republice, které ponese název Jirsíkovo vzdělávací centrum. Motivací ke vzniku centra je plnohodnotné využití volného času žáků i široké veřejnosti, předpokládá totiž realizaci aktivit zájmových, volnočasových i vzdělávacích. Zázemí bude určeno pro kohokoli, kdo projeví o nabízený program zájem, zajištěn bude i bezbariérový přístup, venkovní prostranství čekají významné úpravy. Oblast neformálního vzdělávání bude zaměřena zejména na cizí jazyky a digitální technologie. Tři místnosti centra se plnohodnotně využijí pro aktivity různého zaměření.

Jedna z místností poslouží jako kinosál pro 20 lidí, kde se budou konat besedy, přednášky a promítat filmy, zejména cizojazyčné. Počítá se s pravidelným tematickým promítáním dvakrát v týdnu.

Druhá místnost bude k dispozici pro výuku programování mikropočítačů i robotů, probíhat zde budou zájmové činnosti týkající se IT technologií – robotika, informatika, práce s robotickými stavebnicemi. K dispozici bude i 3D tisk, uživatel si z vlastnoručně navržené digitální předlohy vytvoří fyzický model, který bude moci využívat v běžném životě. Dostane tak příležitost podílet se na celém tiskovém procesu.

Poslední místnost využijí rodilí mluvčí k výuce jazyků. Místnost bude vybavena vhodnou technikou, s pomocí níž lektoři zajistí plnohodnotnou výuku každého návštěvníka. Prostor budou využívat i zájmové spolky, které již v Českých Budějovicích působí, mají ale problém s nalezením vhodných prostorů k pravidelnému setkávání. Jirsíkovo vzdělávací centrum zůstane v provozu i o letních prázdninách, chystaná je například Letní škola psychologie. Aktivity zajištěné komunitním vzdělávacím centrem pomohou žákům i veřejnosti smysluplně využít volný čas a najít se v něčem, co je bude doopravdy bavit.

Snahu podpořit žáky, aby našli to, co by je mohlo skutečně bavit, vynakládá gymnázium i v podmínkách běžného vyučování. Poskytuje nejširší nabídku volitelných předmětů v kraji, které mají úzce vymezené oblasti zájmu, jde například o disciplínu ekonomie, psychologie, programování a tvorby webových stránek, moderních dějin, latinského jazyka, ruského jazyka a dalších. V příštím roce bude v maturitním ročníku navýšen počet hodin volitelných seminářů na čtyři hodiny týdně. Žák maturitního ročníku se bude 15 hodin týdně věnovat pouze tomu, co ho doopravdy zajímá, tedy 12 hodin předmětům, které si zapsal již v předchozím ročníku a 3 hodiny týdně novému předmětu, který si zapsal počínaje čtvrtým rokem studia.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

K výuce volitelných předmětů bude vybudována speciální učebna, která reaguje na současné požadavky vzdělávání, bude totiž obsahovat zabudovanou techniku k přenosu dat, hodiny tedy mohou probíhat plnohodnotně i v online podobě.

Díky této změně zůstanou žáci nadále motivovaní ke studiu, neboť budou vědět, že to, co studují v posledních dvou letech, je předmětem jejich volby a že tato volba směřuje k některému ze studijních cílů jedince. Nejčastějšími studijními cíli, které si díky gymnáziu žáci stanovují, jsou dostat se na medicínu, fyzioterapii, biologii či chemii, dále pak na práva, žurnalistiku, jazyky, herectví, učitelství a psychologii.

Úspěšně přijatí se každý rok na gymnázium vracejí a referují o studiu svým následovníkům. V letošním roce se nejatraktivnější přednáškou stala přednáška Lukáše Blažka z Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické ČVUT. Lukáš se účastní studentského projektu eForce, v rámci něhož se svými spolužáky stavějí závodní auta. Žáci gymnázia tedy měli jedinečnou příležitost si jednu sestavenou formuli prohlédnout a vyptat se na technické parametry.

Gymnázium bude i v příštím roce pokračovat ve snaze zatraktivnit žákům standardní výuku, zejména pak výuku cizích jazyků, neboť jejich znalost je v současné době předpokladem k uplatnění se na trhu práce. Již se mu podařilo výuku zdokonalit díky vybudování jazykových učeben se systémem Smart Class, nyní přidá hodiny s rodilými mluvčími v jazycích na gymnáziu vyučovaných. Spolupráci gymnázium navázalo s jazykovými institucemi, francouzštinu zaručí Francouzská aliance, která se snaží jazyk nejen vyučovat, ale frankofonní kulturu i šířit. Stejné cíle má i centrum s licencí Goethe-Institutu, zajišťující konverzaci v německém jazyce s rodilými mluvčími. Konverzaci ve španělském jazyce budou vyučovat studentky španělské univerzity.

Co plánuje gymnázium J. V. Jirsíka na příští školní rok?

Další významná změna, která gymnázium čeká, je zřízení nové kanceláře poradenského pracoviště s oddělenou terapeutickou místností pro Psychologické a kariérní poradenské pracoviště složené ze školní psycholožky, metodika prevence a výchovného poradce. Školní psycholožka poskytuje individuální konzultace pro žáky, jejich rodiče i vyučující, dokáže žáky podpořit v případě vyskytujících se školních i osobních obtíží. Je připravena poskytnout krizovou intervenci v případě akutní psychicky náročné situace a rovněž se zaměřuje i na budování pozitivního klimatu ve školních třídách. Školní metodik prevence i výchovný poradce spolupracují při tvorbě pozitivního klimatu ve třídách a při řešení individuálních problémů žáků. Oba skýtají kariérní poradenství ve dvou dílčích oblastech, v humanitních i přírodních vědách. Možnost využívat oddělený prostor pro domluvené konzultace zvýší komfortnost setkání.

Stavební úpravy čekají i střechu tělocvičny gymnázia, z níž je příjemný výhled na rozlehlý areál. Ze střechy se stane střešní zahrada, která poslouží k regeneraci a odpočinku žákům a vyučujícím.

V případě nepříznivého počasí mohou žáci relaxovat v připravované čítárně, která umožní žákům najít útočiště pro volné chvíle během školní výuky. Volné chvíle mohou vyplnit samostudiem, svačinou, klábosením s přáteli nebo četbou knih, které si lze vypůjčit v knihovně přes chodbu. Pohodlné sezení podpoří zážitek z četby, kvalitní stoly s židlemi zase soustředění při práci.

Pokud by nastala taková situace, že se žákům z čítárny nebude chtít odejít, neboť budou ponořeni v hlubinách čtených příběhů, dokáže jejich prožitek posílit plánovaný prosklený výtah, jako vystřižený z knihy Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu, kterým se svezou na následnou hodinu.

Gymnázium J. V. Jirsíka pro nový školní rok chystá takové změny, díky nimž nabude na účinku variace známého gymnaziálního motta: „V praxi, porozumění a zábavě jest naše spasení.“

  • Nejčtenější

Vyzkoušejte ohřívač vody s tepelným čerpadlem

Komerční sdělení Existuje mnoho způsobů, jak ohřívat vodu v domácnosti. Pokud hledáte úsporné a moderní řešení, může pro vás být vhodnou...

Zanzibar je miláčkem českých rekreantů. Ceny letenek nerostly

Komerční sdělení Uvelebit se na pláži a pozorovat, jak nad tyrkysovým oceánem zapadá slunce. Případně si užívat místní bezstarostnost,...

Věděli jste, jak zinek pomáhá vaší imunitě?

Komerční sdělení V období zvýšeného výskytu respiračních onemocnění je velmi pravděpodobné, že se nakazíme virem a naše imunita bude...

Častý mýtus? Rezistenci bakterií způsobuje veterinární medicína

Komerční sdělení Infekce způsobené bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům každý rok zabijí v rámci EU, Islandu a Norska víc než 35...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Přijímací zkoušky na střední školy se blíží. Na co nezapomenout?

Komerční sdělení Již několikátým rokem usednou žáci devátých ročníku do školních lavic, aby co nejlépe napsali testy, které rozhodnou o...

Kriminalista Karel Tichý: Jestli se Radovan Krejčíř vrátí, budu první mrtvý

Premium Podle Karla Tichého už dříve Radovan Krejčíř vyslal signál, že chce zpátky do Česka. A byl za to ochotný vysvětlit...

Trable s láskou v posteli. Když chce jeden z partnerů víc než ten druhý

Premium „Ty už mě nemiluješ! Vůbec tě nevzrušuju!“ protne noční ticho výčitka ostrá jako břitva a následuje vzlykot, nad nímž...

Závislost na alkoholu? Při odvykání můžete vidět bílé myši, vysvětluje odbornice

Premium Dvě skleničky vína ještě neznamenají závislost na alkoholu. „Aby člověk mohl být označen za závislého, musí splnit...

Rodinné víkendové lyžování je letos ve Skiareálu Lipno o 20 % levnější

Komerční sdělení Skiareál Lipno nabízí kilometry perfektně upravených sjezdovek, bezpečný nástup na lanovky, lyžařskou školu, snow park,...

5 důvodů, proč je zapůjčení vozu výhodnější než jeho koupě

Komerční sdělení Chodíte kolem svého auta a přemýšlíte, jak do něj narvete všechny tašky, lyže a členy rodiny, až vyrazíte na hory?...

Soutěžte s Ternem o skipasy do Skiareálu Lipno

Komerční sdělení Od 1.11 do 30.11.2022 mají zákazníci supermarketů Terno České Budějovice, Týn nad Vltavou, Třeboň, Bechyně a Trhové...

Štěpán Zavřel - Cesta za hvězdami

Komerční sdělení Nová expozice s názvem Cesta za hvězdami představí poprvé v Česku dílo světoznámého a mezinárodně uznávaného...

Prosázel a propil 7 milionů korun. Prodal jsem i Českého lva, říká Vondráček

Televizní reportér, novinář a režisér David Vondráček (59) prohrál za celý svůj život v hazardu sedm milionů korun....

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Zemřela zpěvačka Naďa Urbánková. Proslavila se hity Závidím či Drahý můj

Ve věku 83 let zemřela v pátek zpěvačka a herečka Naďa Urbánková, držitelka pěti Zlatých slavíků, interpretka hitů...