Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude Plzeň jiná i v letošních volbách? Argumenty svědčí pro

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V západočeské metropoli jsme hrdí na to, že jsme mnohdy jiní než zbytek republiky. Umíme vařit opravdové pivo, osvobodili nás Američané, první jsme se v roce 1953 vzbouřili proti komunistům a dodnes u nás platí, že i když všude vítězí levice, Plzeň zůstává modrá – tedy pravicová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Martin Baxa, primátor, který udržuje kontakt s "normálním životem" tím, že stále učí na gymnáziu. | foto: Regional Press s.r.o.

A jak se to všechno letos promítne v nadcházejících volbách? Na mnoha místech České republiky budou komunální volby znamenat politické zemětřesení. A stejně tak platí, že v mnoha případech pro to jsou i v obcích reálné důvody. 

Řada starostů a primátorů si už pomalu může balit ve svých kancelářích věci. Existují ovšem na mapě republiky ostrůvky pozitivní odlišnosti, kde zástupci občanů na radnici za čtyři roky dokázali, že byli lidmi na svém místě.

Mladý primátor rozhýbal město

Jedním z těchto ostrůvku je jistě Plzeň. Před čtyřmi lety zde ve volbách uspěl tým pod vedením Martina Baxy a z mladého středoškolského učitele se stal nejmladší primátor v zemi. Baxa před čtyři lety občanům slíbil, že bude město dále měnit a jeho volební heslo „Měníme s Vámi Plzeň“ se stalo po celé funkční období realitou.

Plzeň je dnes jiné město, než byla před čtyřmi lety a hlavně je jiná než ostatní města v zemi. Máme první nové divadlo v celé republice po 30 letech. Máme druhou nejlevnější cenu tepla v zemi a odpady od příštího roku nezdraží, ale zlevní na polovinu. V našem městě se staví nové parky a hřiště a tituly sbírají naši sportovci na opravených stadionech.

Potřebný vklad do budoucnosti města

Mnoho úsilí bylo také vloženo do oblastí, které občan na první pohled nevidí, ale které hodně rozhodují o budoucnosti města. Sem patří to, co se investovalo do modernizace teplárenství, zajištění kvalitní pitné vody, nakládání s odpady, zajištění zázemí pro městskou veřejnou dopravu nebo do dokončení stavby první etapy západního okruhu. 

Vedení města se nezaměřovalo na líbivé projekty, ale spravovalo město tak, aby i v budoucnu Plzeň zůstala příkladem, jak má být řízeno moderní evropské město. Třešničkou na dortu zůstává ocenění v podobě titulu Evropské hlavní město kultury.

Sečteno a podtrženo: Plzeň je jiná! U nás by bylo přepřahání na radnici opravdu zbytečné. V Plzni má pravice silné osobnosti a poslední čtyři roky ukázaly, že jednou z nich je úspěšný primátor Martin Baxa.

A když už jsme u teď plzeňských odlišností. Znáte ještě nějaké jiné město, kde si primátor udržuje kontakt s "normálním životem" tím, že stále učí na gymnáziu?

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017

Pozvánka na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017.

MFF Juniorfest v letošním roce slaví své desáté jubileum. V rámci tohoto výročí přichystali organizátoři festivalu...

Přepravní systém FOFR, specialista na rozměrnější zásilky

Přepravní systém FOFR, specialista na rozměrnější zásilky

Expresní systém přepravy zásilek FOFR, kterého je Lorenc Logistic součástí, zaplňuje mezeru na trhu sběrných služeb. ...

Jaký byl rok 2017 u Lorenc Logistic, s.r.o.

Jaký byl rok 2017 u Lorenc Logistic, s.r.o.

Blížící se konec roku je vždy ideální příležitostí se ohlédnout a připomenout si, co všechno se vlastně za toto období...

Najdete na iDNES.cz