Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Od roku 1990 působí na trhu společnost DAKR, která vyrábí především bubnové sekačky pro sečení vysoké trávy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství | foto: DAKR spol. s r.o.

První kusy těchto strojů vznikaly v garáži rodinného domu takřka na koleně. Dnes pracuje ve výrobním závodě v Hranicích na Moravě padesát zaměstnanců a celkový obrat společnosti dosáhl v roce 2014 částky 65 milionů korun. Proti předloňským 59 milionům to je nárůst o deset procent.

Až do současnosti, tedy plné čtvrtstoletí existence, si firma DAKR udržela kredit výrobního podniku. 

„Nejsme pouhým montážním závodem, většinu dílů si na své stroje vyrábíme sami a postupem doby jsme tomu podřídili také nákup nových moderních výrobních technologií. Nakupujeme pouze motory, převodovky, i když některé si také vyrábíme, kola a plastové výlisky. K dispozici máme kromě běžných CNC obráběcích strojů vlastní laser, svařovacího robota i lakovnu. Naše roční produkce se pohybuje okolo 5 500 kusů strojů, a to není málo,“ říká jednatel společnosti DAKR Ing. Karel Dančák.

Stále bohatší sortiment

Nejstarší, ale dosud vyráběnou řadou výrobků jsou sekací podvozky s odstředivou spojkou. Na sečení vysoké i nízké trávy může sloužit stavebnice Tekton s lehkou bubnovou sekačkou. Sestavu je možné osadit jednoduchým nebo dvojitým talířem, ale též mulčovačem, popřípadě v zimě sněhovou radlicí, což z ní dělá víceúčelový celoročně využitelný stroj.

Univerzálním pomocníkem pro profesionální využití je stavebnice Panter. Plejáda připojitelného nářadí je velice široká. Kromě sečení, mulčování, úklidu sněhu či zametání může pracovat například s drtičem, lze k ní připojit vozík i sedačka pro obsluhu, což dělá ze stroje Panter malý čtyřkolový traktor. Vzniká tak zařízení s vynikající svahovou dostupností vhodné pro práci v náročném terénu.

Pro potřeby starostů

„Snažíme se vycházet vstříc požadavkům starostů, jimž aktuálně představujeme stavebnicový systém Panter FD-3, se kterým lze sekat, mulčovat i hrabat trávu, dále k němu můžete připojit zametací kartáč, radlici, sněhovou frézu, rozmetadlo posypu, vozík, drtič větví, rotavátor a další adaptéry. Jde vždy o jednu pohonnou jednotku, která se kombinuje s různými pracovními nástavci. Tento systém je výrazně levnější než samostatné specializované stroje pro každou jednotlivou práci,“ vysvětluje Karel Dančák.

Pohonná jednotka FD-3 má motor Briggs & Stratton o objemu 500 cm3 s výkonem 15,5 HP a se startérem. Náprava „efdétrojky“ je vybavena diferenciálem s uzávěrkou. Při zapnuté uzávěrce zabírají kola stroje souběžně a stroj vede přímý směr. Pokud ale potřebujete změnit směr jízdy, umožní to diferenciál nápravy i v náročném terénu. Chcete-li změnit pojezdovou rychlost, máte možnost díky hydrostatické převodovce Tufftorq plynulého nastavení v rozmezí 0-10 km/hod vpřed a 0-5 km/hod.

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství

Stroj umožňuje připojení sedačky BPR; pak pomocí natáčení řídítek snadno ovládáte zadní odpruženou nápravu sestavy. Pedálem přípojného sedáku navíc během okamžiku zajistíte záklon předního adaptéru stroje pro přejezd a nahrazujete tak transportní kolečko.

Při práci v podmáčených místech je efektivní použití sady dvojmontáže, která se dodává jako zvláštní příslušenství.

Bubnové sekačky do různých podmínek

„Základem pro efektivní výběr stroje je správný popis podmínek, ve kterých ho bude zákazník využívat. Naše dvoububnová sekačka a čtyřdisková žací lišta jsou si hodně podobné svým záběrem, každá z nich se však hodí ke zcela jinému účelu. Stejně tak tomu je v konfrontaci cepákového a dvounožového mulčovače,“ vysvětluje Karel Dančák.

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství

„Čtyřdisková žací lišta se chová k porostu prakticky stejně šetrně jako lištové sekačky, přičemž si zachovává výhody rotačního sečení. Je to velice moderní stroj vhodný pro následné sušení sena. Oproti tomu u dvoububnové sekačky máte jistotu, že si poradí i s neudržovanými porosty, nebo tam, kde se kosí přerostlá tráva pouze jednou ročně. Pokud se tráva suší, je potřeba nařádkovaný pokos rozhrabat. Mulčovače jsou vhodné pro ty uživatele, kteří nepotřebují trávu k hospodářským účelům. S dvounožovým mulčovačem dosáhnete kvalitně střiženého strniště srovnatelného s výsledky práce zahradních traktorů. Nejodolnějším ústrojím je cepákový mulčovač, jemuž nevadí, když dojde k nárazu do pevné překážky. Jeho dokonalé krytí zajistí minimalizaci možného úletu pevných částic. Kvalita strniště je však horší a někdy je potřeba přejet jedním místem dvakrát,“ říká Dančák.

Také letos novinky

Právě k cepákovému mulčovači často vedou kroky starostů obcí, zástupců podniků komunálních služeb a dalších podobně zaměřených firem. Proto se firma DAKR rozhodla tuto variantu sečení s 36 kyvně uloženými noži o záběru jeden metr dále rozvíjet. 

První alternativou je agregace k traktorům SECO STARJET. Cepákový mulčovač pro čtyřkolový traktor se připojuje díky přednímu univerzálnímu závěsu a při práci s ním není potřeba demontovat standardní žací ústrojí. Nástavec se spouští napínací kladkou ovládanou z místa obsluhy.

Žhavou letošní novinkou je dálkově řízený cepákový mulčovač GOLEM 1. Tento stroj je určený náročným uživatelům pro práci na komplikovaně přístupných pozemcích, jako jsou zejména sluneční elektrárny. Žacím ústrojím je opět osvědčený cepákový mulčovač se záběrem jeden metr. „Mulčovač GOLEM 1 na dálkové ovládání je pro nás výzvou, neboť se chceme nadále rozvíjet a tato oblast je pro naši firmu zajímavá. Stroj je zatím ve fázi zkoušek, na základě přání zákazníka jsme ale už schopní ho předvést,“ prozrazuje jednatel Dančák.

„Nápadů na zdokonalení strojů máme stále dost. Naši lidé reagují na podněty z praxe a sami přicházejí s vylepšeními určitých technických prvků. Sami pro sebe jsme si zavedli systém kvality ISO 9001 a kvalitu se snažíme držet na vysoké úrovni. Pravidelně se zabýváme pozitivními i negativními reakcemi přicházejícími zvenčí. Na konci roku většinou dochází po předchozí analýze ke změnám ve výrobním programu. Jsme soběstační při výrobě pracovních adaptérů, a tak si potřebnou kvalitu můžeme lépe pohlídat,“ uzavírá Dančák.

Více informací o společnosti DAKR najdete na www.dakr.com.

 

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Noblesní Vánoce a Silvestr zažijete v Hotelu Paříž Praha

Čas sváteční by měl být o pohodě a zklidnění. Odložte proto starosti stranou, nalaďte se na vánoční notu a představte...

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Začít studovat můžete na VŠO i od letního semestru

Abyste se mohli přihlásit ke studiu vysoké školy, nemusíte čekat na začátek akademického roku. Jako jedna z mála...

Najdete na iDNES.cz