Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Od roku 1990 působí na trhu společnost DAKR, která vyrábí především bubnové sekačky pro sečení vysoké trávy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství | foto: DAKR spol. s r.o.

První kusy těchto strojů vznikaly v garáži rodinného domu takřka na koleně. Dnes pracuje ve výrobním závodě v Hranicích na Moravě padesát zaměstnanců a celkový obrat společnosti dosáhl v roce 2014 částky 65 milionů korun. Proti předloňským 59 milionům to je nárůst o deset procent.

Až do současnosti, tedy plné čtvrtstoletí existence, si firma DAKR udržela kredit výrobního podniku. 

„Nejsme pouhým montážním závodem, většinu dílů si na své stroje vyrábíme sami a postupem doby jsme tomu podřídili také nákup nových moderních výrobních technologií. Nakupujeme pouze motory, převodovky, i když některé si také vyrábíme, kola a plastové výlisky. K dispozici máme kromě běžných CNC obráběcích strojů vlastní laser, svařovacího robota i lakovnu. Naše roční produkce se pohybuje okolo 5 500 kusů strojů, a to není málo,“ říká jednatel společnosti DAKR Ing. Karel Dančák.

Stále bohatší sortiment

Nejstarší, ale dosud vyráběnou řadou výrobků jsou sekací podvozky s odstředivou spojkou. Na sečení vysoké i nízké trávy může sloužit stavebnice Tekton s lehkou bubnovou sekačkou. Sestavu je možné osadit jednoduchým nebo dvojitým talířem, ale též mulčovačem, popřípadě v zimě sněhovou radlicí, což z ní dělá víceúčelový celoročně využitelný stroj.

Univerzálním pomocníkem pro profesionální využití je stavebnice Panter. Plejáda připojitelného nářadí je velice široká. Kromě sečení, mulčování, úklidu sněhu či zametání může pracovat například s drtičem, lze k ní připojit vozík i sedačka pro obsluhu, což dělá ze stroje Panter malý čtyřkolový traktor. Vzniká tak zařízení s vynikající svahovou dostupností vhodné pro práci v náročném terénu.

Pro potřeby starostů

„Snažíme se vycházet vstříc požadavkům starostů, jimž aktuálně představujeme stavebnicový systém Panter FD-3, se kterým lze sekat, mulčovat i hrabat trávu, dále k němu můžete připojit zametací kartáč, radlici, sněhovou frézu, rozmetadlo posypu, vozík, drtič větví, rotavátor a další adaptéry. Jde vždy o jednu pohonnou jednotku, která se kombinuje s různými pracovními nástavci. Tento systém je výrazně levnější než samostatné specializované stroje pro každou jednotlivou práci,“ vysvětluje Karel Dančák.

Pohonná jednotka FD-3 má motor Briggs & Stratton o objemu 500 cm3 s výkonem 15,5 HP a se startérem. Náprava „efdétrojky“ je vybavena diferenciálem s uzávěrkou. Při zapnuté uzávěrce zabírají kola stroje souběžně a stroj vede přímý směr. Pokud ale potřebujete změnit směr jízdy, umožní to diferenciál nápravy i v náročném terénu. Chcete-li změnit pojezdovou rychlost, máte možnost díky hydrostatické převodovce Tufftorq plynulého nastavení v rozmezí 0-10 km/hod vpřed a 0-5 km/hod.

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství

Stroj umožňuje připojení sedačky BPR; pak pomocí natáčení řídítek snadno ovládáte zadní odpruženou nápravu sestavy. Pedálem přípojného sedáku navíc během okamžiku zajistíte záklon předního adaptéru stroje pro přejezd a nahrazujete tak transportní kolečko.

Při práci v podmáčených místech je efektivní použití sady dvojmontáže, která se dodává jako zvláštní příslušenství.

Bubnové sekačky do různých podmínek

„Základem pro efektivní výběr stroje je správný popis podmínek, ve kterých ho bude zákazník využívat. Naše dvoububnová sekačka a čtyřdisková žací lišta jsou si hodně podobné svým záběrem, každá z nich se však hodí ke zcela jinému účelu. Stejně tak tomu je v konfrontaci cepákového a dvounožového mulčovače,“ vysvětluje Karel Dančák.

Bubnové sekačky na vysokou trávu s pestrou nabídkou příslušenství

„Čtyřdisková žací lišta se chová k porostu prakticky stejně šetrně jako lištové sekačky, přičemž si zachovává výhody rotačního sečení. Je to velice moderní stroj vhodný pro následné sušení sena. Oproti tomu u dvoububnové sekačky máte jistotu, že si poradí i s neudržovanými porosty, nebo tam, kde se kosí přerostlá tráva pouze jednou ročně. Pokud se tráva suší, je potřeba nařádkovaný pokos rozhrabat. Mulčovače jsou vhodné pro ty uživatele, kteří nepotřebují trávu k hospodářským účelům. S dvounožovým mulčovačem dosáhnete kvalitně střiženého strniště srovnatelného s výsledky práce zahradních traktorů. Nejodolnějším ústrojím je cepákový mulčovač, jemuž nevadí, když dojde k nárazu do pevné překážky. Jeho dokonalé krytí zajistí minimalizaci možného úletu pevných částic. Kvalita strniště je však horší a někdy je potřeba přejet jedním místem dvakrát,“ říká Dančák.

Také letos novinky

Právě k cepákovému mulčovači často vedou kroky starostů obcí, zástupců podniků komunálních služeb a dalších podobně zaměřených firem. Proto se firma DAKR rozhodla tuto variantu sečení s 36 kyvně uloženými noži o záběru jeden metr dále rozvíjet. 

První alternativou je agregace k traktorům SECO STARJET. Cepákový mulčovač pro čtyřkolový traktor se připojuje díky přednímu univerzálnímu závěsu a při práci s ním není potřeba demontovat standardní žací ústrojí. Nástavec se spouští napínací kladkou ovládanou z místa obsluhy.

Žhavou letošní novinkou je dálkově řízený cepákový mulčovač GOLEM 1. Tento stroj je určený náročným uživatelům pro práci na komplikovaně přístupných pozemcích, jako jsou zejména sluneční elektrárny. Žacím ústrojím je opět osvědčený cepákový mulčovač se záběrem jeden metr. „Mulčovač GOLEM 1 na dálkové ovládání je pro nás výzvou, neboť se chceme nadále rozvíjet a tato oblast je pro naši firmu zajímavá. Stroj je zatím ve fázi zkoušek, na základě přání zákazníka jsme ale už schopní ho předvést,“ prozrazuje jednatel Dančák.

„Nápadů na zdokonalení strojů máme stále dost. Naši lidé reagují na podněty z praxe a sami přicházejí s vylepšeními určitých technických prvků. Sami pro sebe jsme si zavedli systém kvality ISO 9001 a kvalitu se snažíme držet na vysoké úrovni. Pravidelně se zabýváme pozitivními i negativními reakcemi přicházejícími zvenčí. Na konci roku většinou dochází po předchozí analýze ke změnám ve výrobním programu. Jsme soběstační při výrobě pracovních adaptérů, a tak si potřebnou kvalitu můžeme lépe pohlídat,“ uzavírá Dančák.

Více informací o společnosti DAKR najdete na www.dakr.com.

 

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

ALUKOV určuje trendy v České republice i zahraničí

České výrobky platí ve světě za kvalitní. Svůj podíl na tom má i společnost ALUKOV. Její aktuální novinkou, kterou...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Jaká je situace na trhu s půjčkami pro domácnosti?

bezvamoney.cz

Finanční situace domácností se neustále vyvíjí v závislosti na tom, jak funguje česká ekonomika. Zrovna tak se mění...

Najdete na iDNES.cz