Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bubnová sekačka – nejoblíbenější stroj na sečení vysoké trávy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bubnová sekačka a adaptéry sečení VARI jsou vhodné pro sečení vysoké trávy i nepravidelně sečené. Tyto sekačky jsou určeny především pro sečení trávy na seno nebo krmení zvířat na rodinných a malých farmách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bubnová sekačka LÍZA | foto: Vari

Bubnová sekačka seče travní porost ocelovými noži, umístěnými na obvodu rotačního žacího disku. Sečený porost je odhazován žacím diskem na stranu. Dle šíře záběru má sekačka 1 nebo 2 žací disky. Ručně vedené bubnové sekačky mají obvykle vlastní pojezd, výška strniště je pevně dána konstrukční výškou opěrného spodního disku a je většinou okolo 4cm.

TIP

Vždy vybírejte samochodnou bubnovou sekačku, stroje bez pojezdu mají sice lákavou cenu, ale ta není adekvátní zvýšené námaze a náročnosti při sečení trávy.

Víte že?

Jednoúčelové bubnové sekačky VARI modelového roku 2010 prošly podstatnou inovací, která má především zajistit ještě větší výkon při sečení trávy, jeho kvalitu a pohodlné ovládání.

Novinkou jsou nové sekací nože VARI (poznáte je podle gravírovaného loga VARI). Jsou delší, širší a těžší, proto lépe sečou, řádkují a mají podstatně delší životnost.

Díky tomu se také zvětšil použitelný záběr strojů na 58,5 cm (u strojů Líza, Adela, BDR-600.4) a tím i hodinový výkon stroje. Nové nože mají také bezpečnostní certifikát, proto na strojích VARI vždy používejte pouze originální nože!

Další novinkou na sekačkách Lucina a Líza je revoluční rotor TWINWINGS, který perfektně odhazuje trávu z prostoru disku a napomáhá dokonalému řádkovaní na pravé straně stroje. Inovací prošla také boční plachetka, která dostala zadní klapku pro snadnější odvod trávy.

Inovace, které nejsou na první pohled vidět, ale výrazně zlepšují komfort obsluhy, jsou nové řemeny OPTIBELT vyvinuté přímo ve spolupráci s VARI, mají několikanásobnou životnost a stálost oproti standardním řemenům a také zaručují hladké spouštění sečení.

U bubnové sekačky Lucina byly také sníženy obě pojezdové rychlosti na 2,0 a 2,8 km/h s ohledem na požadavek bezpečnějšího vedení stroje v extrémních podmínkách.

Jaká bubnová sekačka je pro danou plochu nejvhodnější?

Na menší plochy – DS-521 Líza 60 se záběrem 58,5 cm je díky snadnému ovládání s minimálními nároky na sílu obsluhy vhodná i pro ženy. Pohání ji tichý, výkonný a úsporný motor HONDA GCV 160 (5,5 HP).

Žací disk je vybaven inovativním rotorem TWINWINGS. Sekačka je skladná, dá se snadno přepravovat v osobním autě a zabírá málo místa při uskladnění. Líza je hobby stroj na sečení trávy pro nenáročného uživatele, kterému bude spolehlivě sloužit mnoho let.

Liza

Pro extrémní sečení trávy lužních i horských luk a svažitých terénů - BDR-620 Lucina 65 - je specialista na svahy a hlavně přerostlou trávu, protože byla vyvinuta jako zcela nová kategorie bubnové sekačky se záběrem 62 cm. Pohání ji výkonný motor HONDA GCV 190 (6,5 HP), který ve spolupráci s 2rychlostní převodovkou a velkými koly na tuhé nápravě zajišťuje špičkovou průchodnost celému stroji i nesníženém výkonu sečení i v extrémních podmínkách.

Evoluce osvědčeného dvojitého disku VARI má v základu 4 otočné nože, bezpečností brzdu a samozřejmostí je nezávislé ovládání sečení a pojezdu. Bubnová sekačka Lucina je vybavena novým rotorem TWINWINGS.

LUCINA

Větší plochy a výrazně členité plochy – BDR-595 Adela 60 se záběrem 58,5 cm je historicky nejúspěšnější bubnovou sekačkou s vysokým výkonem sečení trávy, kterou trh nabízí. Díky geniálnímu tvaru předního krytu si poradí i s velmi přerostlými porosty. Má volnoběžky v kolech pro snadné otáčení na koncích řádků nebo v sadech a snadnou ruční manipulaci.

Bubnová sekačka Adela je vhodná jak pro soukromé tak i komerční využití a díky její vysoké životnosti není omezena doporučená plocha sečení.

Adéla

Velké rozlehlé plochy pro sečení trávy – BDR-1200 – se záběrem 120 cm, dvoububnovým provedením a výkonným motorem HONDA GXV 390 (13 HP) je ideální pro sečení velkých lučních ploch při velmi nízké spotřebě paliva a s nízkým měrným tlakem kol na půdu.

Pro snadné otáčení a udržování rovného směru jízdy ve svažitém terénu je bubnová sekačka vybavena směrovými brzdami. Pro zvýšení pohodlí obsluhy je možno připojit bržděnou sulku AV-650.

BDR-1200 (CZ) + AV-650

Vlastníte motorovou jednotkou VARI nebo máte převodové skříň řady T-19 nebo DSK-316 a sháníte jen adaptér?

I pro Vás máme řešení. Více informací na www.vari.cz.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Instalujte sprchový kanálek

Instalujte sprchový kanálek

Sprchový kout v úrovni podlahy. A místo kulatého odtoku podélný. I tomuto současnému trendu v koupelnách, liniovému...

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Najdete na iDNES.cz