Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bubnová sekačka – nejoblíbenější stroj na sečení vysoké trávy

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bubnová sekačka a adaptéry sečení VARI jsou vhodné pro sečení vysoké trávy i nepravidelně sečené. Tyto sekačky jsou určeny především pro sečení trávy na seno nebo krmení zvířat na rodinných a malých farmách.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bubnová sekačka LÍZA | foto: Vari

Bubnová sekačka seče travní porost ocelovými noži, umístěnými na obvodu rotačního žacího disku. Sečený porost je odhazován žacím diskem na stranu. Dle šíře záběru má sekačka 1 nebo 2 žací disky. Ručně vedené bubnové sekačky mají obvykle vlastní pojezd, výška strniště je pevně dána konstrukční výškou opěrného spodního disku a je většinou okolo 4cm.

TIP

Vždy vybírejte samochodnou bubnovou sekačku, stroje bez pojezdu mají sice lákavou cenu, ale ta není adekvátní zvýšené námaze a náročnosti při sečení trávy.

Víte že?

Jednoúčelové bubnové sekačky VARI modelového roku 2010 prošly podstatnou inovací, která má především zajistit ještě větší výkon při sečení trávy, jeho kvalitu a pohodlné ovládání.

Novinkou jsou nové sekací nože VARI (poznáte je podle gravírovaného loga VARI). Jsou delší, širší a těžší, proto lépe sečou, řádkují a mají podstatně delší životnost.

Díky tomu se také zvětšil použitelný záběr strojů na 58,5 cm (u strojů Líza, Adela, BDR-600.4) a tím i hodinový výkon stroje. Nové nože mají také bezpečnostní certifikát, proto na strojích VARI vždy používejte pouze originální nože!

Další novinkou na sekačkách Lucina a Líza je revoluční rotor TWINWINGS, který perfektně odhazuje trávu z prostoru disku a napomáhá dokonalému řádkovaní na pravé straně stroje. Inovací prošla také boční plachetka, která dostala zadní klapku pro snadnější odvod trávy.

Inovace, které nejsou na první pohled vidět, ale výrazně zlepšují komfort obsluhy, jsou nové řemeny OPTIBELT vyvinuté přímo ve spolupráci s VARI, mají několikanásobnou životnost a stálost oproti standardním řemenům a také zaručují hladké spouštění sečení.

U bubnové sekačky Lucina byly také sníženy obě pojezdové rychlosti na 2,0 a 2,8 km/h s ohledem na požadavek bezpečnějšího vedení stroje v extrémních podmínkách.

Jaká bubnová sekačka je pro danou plochu nejvhodnější?

Na menší plochy – DS-521 Líza 60 se záběrem 58,5 cm je díky snadnému ovládání s minimálními nároky na sílu obsluhy vhodná i pro ženy. Pohání ji tichý, výkonný a úsporný motor HONDA GCV 160 (5,5 HP).

Žací disk je vybaven inovativním rotorem TWINWINGS. Sekačka je skladná, dá se snadno přepravovat v osobním autě a zabírá málo místa při uskladnění. Líza je hobby stroj na sečení trávy pro nenáročného uživatele, kterému bude spolehlivě sloužit mnoho let.

Liza

Pro extrémní sečení trávy lužních i horských luk a svažitých terénů - BDR-620 Lucina 65 - je specialista na svahy a hlavně přerostlou trávu, protože byla vyvinuta jako zcela nová kategorie bubnové sekačky se záběrem 62 cm. Pohání ji výkonný motor HONDA GCV 190 (6,5 HP), který ve spolupráci s 2rychlostní převodovkou a velkými koly na tuhé nápravě zajišťuje špičkovou průchodnost celému stroji i nesníženém výkonu sečení i v extrémních podmínkách.

Evoluce osvědčeného dvojitého disku VARI má v základu 4 otočné nože, bezpečností brzdu a samozřejmostí je nezávislé ovládání sečení a pojezdu. Bubnová sekačka Lucina je vybavena novým rotorem TWINWINGS.

LUCINA

Větší plochy a výrazně členité plochy – BDR-595 Adela 60 se záběrem 58,5 cm je historicky nejúspěšnější bubnovou sekačkou s vysokým výkonem sečení trávy, kterou trh nabízí. Díky geniálnímu tvaru předního krytu si poradí i s velmi přerostlými porosty. Má volnoběžky v kolech pro snadné otáčení na koncích řádků nebo v sadech a snadnou ruční manipulaci.

Bubnová sekačka Adela je vhodná jak pro soukromé tak i komerční využití a díky její vysoké životnosti není omezena doporučená plocha sečení.

Adéla

Velké rozlehlé plochy pro sečení trávy – BDR-1200 – se záběrem 120 cm, dvoububnovým provedením a výkonným motorem HONDA GXV 390 (13 HP) je ideální pro sečení velkých lučních ploch při velmi nízké spotřebě paliva a s nízkým měrným tlakem kol na půdu.

Pro snadné otáčení a udržování rovného směru jízdy ve svažitém terénu je bubnová sekačka vybavena směrovými brzdami. Pro zvýšení pohodlí obsluhy je možno připojit bržděnou sulku AV-650.

BDR-1200 (CZ) + AV-650

Vlastníte motorovou jednotkou VARI nebo máte převodové skříň řady T-19 nebo DSK-316 a sháníte jen adaptér?

I pro Vás máme řešení. Více informací na www.vari.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Orbit už podruhé oplácí úsměvy, zapojte se i Vy

Orbit už podruhé oplácí úsměvy, zapojte se i Vy.

Úsměv je někdy to nejkrásnější, co Vás během dne může potkat, speciálně ten dětský. Ne všechny děti ale mají k úsměvu...

Dáváme lesu více prostoru

Dáváme lesu více prostoru

Že lesy nejsou jen na houby, ví lidstvo po tisíciletí. Dřevo se v lesích těžilo od nepaměti a jen díky lesníkům na...

Instalujte sprchový kanálek

Instalujte sprchový kanálek

Sprchový kout v úrovni podlahy. A místo kulatého odtoku podélný. I tomuto současnému trendu v koupelnách, liniovému...

Najdete na iDNES.cz