Vypravit armatury na stavbu v Ománu? Vyšší dívčí, vtipkují skladníci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Téměř tisíc položek sortimentu skladem k okamžitému odběru a neuvěřitelných 38 tisíc položek zboží celkem eviduje Jaromír Holeček, vedoucí skladu firmy Moravia Systems a.s. ve Vracově.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Vypravit armatury na stavbu v Ománu? Vyšší dívčí“, vtipkují skladníci | foto: Moravia Systems

Denně tu ze 3 tisíc čtverečních metrů skladovací plochy odchází zásilky speciálních armatur a potrubí, např. na stavby elektráren či ropných rafinerií v Ománu nebo Iráku, pro zařízení na výrobu Kofoly nebo pro jadernou elektrárnu Temelín. Jeho práce musí být špičková. „Logistika? Dnes nerozhoduje jen rychlost dodávky. Zákazníci mají mnoho dalších požadavků, třeba na trendové vakuové balení,“ naznačuje šéf šestičlenného týmu skladníků.

„Vypravit armatury na stavbu v Ománu? Vyšší dívčí“, vtipkují skladníci

Zapomeňte ovšem na předobraz skladníků v „myších pláštích“ z dob socialismu, kteří nervózně pobíhají sem a tam a s tužkou za uchem zoufale „vyhlašují pátrání“ po šoupátku, které nutně potřebuje jejich zákazník na opačném konci světa.

„Čtečky čárových kódů a perfektně propracovaný systém řízený počítačem. Bez toho se dnes skladník v Moravia Systems neobejde. Každé sáhnutí vedle by pro našeho zákazníka mohlo znamenat i milionové ztráty, než bychom svou chybu napravili. Takže si ji prostě nemůžeme dovolit,“ přibližuje Jaromír Holeček, který skladu ve Vracově už řadu let šéfuje.

Logistika, do které patří skladování a přeprava zboží, je dnes podle něho jedním z hlavních faktorů, které významně ovlivňují konkurenceschopnost firmy na trhu, a to i u společnosti, která dodává průmyslové armatury a potrubí na stavby velkých investičních celků v petrochemickém průmyslu, energetice nebo potravinářství. Zákazníci se dnes řídí nejen oblíbeným heslem „Už včera bylo pozdě“.

Společnost Moravia Systems a.s

Společnost Moravia Systems a.s. byla založena Karlem Komárkem v roce 1992 a patří do skupiny KKCG. Na český a slovenský trh dodává průmyslové armatury, potrubí a potrubní díly pro energetiku, chemický a petrochemický průmysl, plynárenství, vodárenství a další obory. Zajišťuje také záruční i pozáruční autorizovaný servis armatur, projektování i inženýring. Exkluzivně zastupuje přední světové výrobce průmyslových armatur a příslušenství. Samostatná sofistikovaná sekce Měření a regulace, která sídlí ve Vracově, servisuje výrobky celosvětového koncernu General Electric. Obchodními partnery Moravia Systems jsou např. ČEZ, Čepro či Slovnaft.

„Požadavky našich odběratelů na evidenci, skladování, balení a přepravu zboží se stupňují a dnes není zakázka postavená pouze na kvalitě samotného dodávaného zboží a bleskové dopravě na místo určení.  Představte si, že se naše armatury za miliony korun houpou i několik týdnů v útrobách lodí na mořích, několikrát se překládají v přístavech, kde může dojít k jejich poškození. Trend poslední doby nás nutí používat čím dál sofistikovanější balení armatur a ukládání do speciálních certifikovaných beden. Často upevňujeme obsah beden tak, že se v dopravním prostředku nehne ani o milimetr,“ vysvětluje Holeček. Dnešní požadavky zahraničních i tuzemských zákazníků na kvalitu dodávky nutí dodavatelské firmy zvyšovat nároky na dříve nepříliš kvalifikovanou práci skladníků a investovat do nových balicích technologií.

Speciální uzavírací a pojistné ventily, které Moravia Systems dodává, se tak při přepravě hýčkají podobně, jako třeba křehké skleněné ozdoby na vánoční stromečky, jídelní servisy ze světoznámých porcelánek nebo vakuovaná vařená červená řepa. Služby do 24 hodin, každodenní požadavky na rychlost balení i samotnou přepravu, to vše nutí zdejší skladníky kmitat téměř jako mechaniky stájí F1 při zastávce vozu v boxu. Stačí se o trochu zpozdit, a může být problém.

„Zboží dáváme do hliníkových třívrstvých folií nebo pytlů. Z nich se dokonale odsaje vzduch tak, aby při skladování v nestandardních podmínkách materiál nepodléhal korozi. V některých zemích, kam dodáváme, dochází totiž k prudkým změnám teploty i vlhkosti vzduchu. Proto se v některých případech přímo do armatury vkládá antikorozní látka. Armatury se pak v bedně perfektně upevní klínky, bublinkovou folií, pěnou nebo trámky,“ říká vedoucí skladu.

Irák, Omán, Saúdská Arábie nebo třeba Dánsko - i kdyby tam regulační ventil s pneumatickým ovládáním nebo manometry ležely v bedně rok, musí je zákazník vybalit neporušené. Je také samozřejmostí, že se při vstupní a výstupní kontrole zboží pořizuje pečlivá fotodokumentace, která, v případě problému, může předejít zbytečnému dohadování, kdo za problém může a firmě ušetřit nemalé peníze.

„Každá bedna pro přepravu armatur musí navíc splňovat přísné normy. Především musí být fumigovaná, tedy její dřevo musí být ošetřené tak, aby neobsahovalo dřevokazné škůdce, hmyz a roztoče,“ vysvětluje Holeček.

Velikost balení, rozměry bedny, brutto a netto váha, obsah bedny – to jsou běžné údaje pro přepravu zboží. Také armatury mají svoje „rodné listy“. Ke každé zásilce před expedicí vystavuje šéf skladníků z firmy, která dodává zboží i do těch nejexotičtějších destinací, spoustu papírů. Tahle bedna do Hamburku, jiná do elektrárny Muara Tawar v Indonésii, tamta zase do irácké Basry.

„Kolik jsem měl bezesných nocí, než jsme ty tisíce položek zboží rozdělili tak, abychom šli najisto a neztráceli čas? Hodně,“ směje se muž, na jehož pracovním týmu z velké části stojí renomé firmy. „Jsme jen lidé, nejsme stroje,“ přiznává. „Expedujeme velké zakázky pro deset až patnáct odběratelů denně. Takže se už i stalo, že bedna, která měla skončit v Ostravě, se octla v Aši,“ pokrčí rameny s tím, že i tuto situaci ovšem velmi rychle vyřešil ke spokojenosti zákazníka.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Studujte s námi na Střední škole dopravy, obchodu a služeb

Studujte s námi na Střední škole dopravy, obchodu a služeb

Proč studovat u nás? Vychováváme absolventy, kteří jsou v praxi hodnoceni pozitivně a nachází široké uplatnění ve svých...

Brněnské 3D digitárium je pecka

Brněnské 3D digitárium je pecka

Již několik měsíců tepe na Kraví hoře, nedaleko centra města Brna, elektronické srdce jednoho z největších 3D digitárií...

Hodonín 20. prosince potěší akustické písně Davida Kollera

David Koller vystoupí 11. prosince 2018 v prostoru DEPO2015 v Plzni

Fanoušci Davida Kollera si budou moci vychutnat jeho skladby 20. prosince v Domě kultury v Hodoníně v rámci další části...

Najdete na iDNES.cz