Vypravit armatury na stavbu v Ománu? Vyšší dívčí, vtipkují skladníci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Téměř tisíc položek sortimentu skladem k okamžitému odběru a neuvěřitelných 38 tisíc položek zboží celkem eviduje Jaromír Holeček, vedoucí skladu firmy Moravia Systems a.s. ve Vracově.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

„Vypravit armatury na stavbu v Ománu? Vyšší dívčí“, vtipkují skladníci | foto: Moravia Systems

Denně tu ze 3 tisíc čtverečních metrů skladovací plochy odchází zásilky speciálních armatur a potrubí, např. na stavby elektráren či ropných rafinerií v Ománu nebo Iráku, pro zařízení na výrobu Kofoly nebo pro jadernou elektrárnu Temelín. Jeho práce musí být špičková. „Logistika? Dnes nerozhoduje jen rychlost dodávky. Zákazníci mají mnoho dalších požadavků, třeba na trendové vakuové balení,“ naznačuje šéf šestičlenného týmu skladníků.

„Vypravit armatury na stavbu v Ománu? Vyšší dívčí“, vtipkují skladníci

Zapomeňte ovšem na předobraz skladníků v „myších pláštích“ z dob socialismu, kteří nervózně pobíhají sem a tam a s tužkou za uchem zoufale „vyhlašují pátrání“ po šoupátku, které nutně potřebuje jejich zákazník na opačném konci světa.

„Čtečky čárových kódů a perfektně propracovaný systém řízený počítačem. Bez toho se dnes skladník v Moravia Systems neobejde. Každé sáhnutí vedle by pro našeho zákazníka mohlo znamenat i milionové ztráty, než bychom svou chybu napravili. Takže si ji prostě nemůžeme dovolit,“ přibližuje Jaromír Holeček, který skladu ve Vracově už řadu let šéfuje.

Logistika, do které patří skladování a přeprava zboží, je dnes podle něho jedním z hlavních faktorů, které významně ovlivňují konkurenceschopnost firmy na trhu, a to i u společnosti, která dodává průmyslové armatury a potrubí na stavby velkých investičních celků v petrochemickém průmyslu, energetice nebo potravinářství. Zákazníci se dnes řídí nejen oblíbeným heslem „Už včera bylo pozdě“.

Společnost Moravia Systems a.s

Společnost Moravia Systems a.s. byla založena Karlem Komárkem v roce 1992 a patří do skupiny KKCG. Na český a slovenský trh dodává průmyslové armatury, potrubí a potrubní díly pro energetiku, chemický a petrochemický průmysl, plynárenství, vodárenství a další obory. Zajišťuje také záruční i pozáruční autorizovaný servis armatur, projektování i inženýring. Exkluzivně zastupuje přední světové výrobce průmyslových armatur a příslušenství. Samostatná sofistikovaná sekce Měření a regulace, která sídlí ve Vracově, servisuje výrobky celosvětového koncernu General Electric. Obchodními partnery Moravia Systems jsou např. ČEZ, Čepro či Slovnaft.

„Požadavky našich odběratelů na evidenci, skladování, balení a přepravu zboží se stupňují a dnes není zakázka postavená pouze na kvalitě samotného dodávaného zboží a bleskové dopravě na místo určení.  Představte si, že se naše armatury za miliony korun houpou i několik týdnů v útrobách lodí na mořích, několikrát se překládají v přístavech, kde může dojít k jejich poškození. Trend poslední doby nás nutí používat čím dál sofistikovanější balení armatur a ukládání do speciálních certifikovaných beden. Často upevňujeme obsah beden tak, že se v dopravním prostředku nehne ani o milimetr,“ vysvětluje Holeček. Dnešní požadavky zahraničních i tuzemských zákazníků na kvalitu dodávky nutí dodavatelské firmy zvyšovat nároky na dříve nepříliš kvalifikovanou práci skladníků a investovat do nových balicích technologií.

Speciální uzavírací a pojistné ventily, které Moravia Systems dodává, se tak při přepravě hýčkají podobně, jako třeba křehké skleněné ozdoby na vánoční stromečky, jídelní servisy ze světoznámých porcelánek nebo vakuovaná vařená červená řepa. Služby do 24 hodin, každodenní požadavky na rychlost balení i samotnou přepravu, to vše nutí zdejší skladníky kmitat téměř jako mechaniky stájí F1 při zastávce vozu v boxu. Stačí se o trochu zpozdit, a může být problém.

„Zboží dáváme do hliníkových třívrstvých folií nebo pytlů. Z nich se dokonale odsaje vzduch tak, aby při skladování v nestandardních podmínkách materiál nepodléhal korozi. V některých zemích, kam dodáváme, dochází totiž k prudkým změnám teploty i vlhkosti vzduchu. Proto se v některých případech přímo do armatury vkládá antikorozní látka. Armatury se pak v bedně perfektně upevní klínky, bublinkovou folií, pěnou nebo trámky,“ říká vedoucí skladu.

Irák, Omán, Saúdská Arábie nebo třeba Dánsko - i kdyby tam regulační ventil s pneumatickým ovládáním nebo manometry ležely v bedně rok, musí je zákazník vybalit neporušené. Je také samozřejmostí, že se při vstupní a výstupní kontrole zboží pořizuje pečlivá fotodokumentace, která, v případě problému, může předejít zbytečnému dohadování, kdo za problém může a firmě ušetřit nemalé peníze.

„Každá bedna pro přepravu armatur musí navíc splňovat přísné normy. Především musí být fumigovaná, tedy její dřevo musí být ošetřené tak, aby neobsahovalo dřevokazné škůdce, hmyz a roztoče,“ vysvětluje Holeček.

Velikost balení, rozměry bedny, brutto a netto váha, obsah bedny – to jsou běžné údaje pro přepravu zboží. Také armatury mají svoje „rodné listy“. Ke každé zásilce před expedicí vystavuje šéf skladníků z firmy, která dodává zboží i do těch nejexotičtějších destinací, spoustu papírů. Tahle bedna do Hamburku, jiná do elektrárny Muara Tawar v Indonésii, tamta zase do irácké Basry.

„Kolik jsem měl bezesných nocí, než jsme ty tisíce položek zboží rozdělili tak, abychom šli najisto a neztráceli čas? Hodně,“ směje se muž, na jehož pracovním týmu z velké části stojí renomé firmy. „Jsme jen lidé, nejsme stroje,“ přiznává. „Expedujeme velké zakázky pro deset až patnáct odběratelů denně. Takže se už i stalo, že bedna, která měla skončit v Ostravě, se octla v Aši,“ pokrčí rameny s tím, že i tuto situaci ovšem velmi rychle vyřešil ke spokojenosti zákazníka.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

MDŽ stále žije. V Česku je dokonce populárnější než Valentýn, pánové!

MDŽ stále žije. Slavíme ho už 110 let. V Česku je dokonce populárnější než...

Blíží se pátek 8. března a s ním MDŽ. Tradiční svátek všech žen. V posledních letech se těší rostoucí oblibě a pro ženy...

Po čem ženy touží na Valentýna?

Po čem ženy touží na Valentýna?

Každá žena očekává na Valentýna od muže vyjádření jeho lásky. Přemýšlí, co pro ni partner připraví. Proč ji tedy...

Třetí ročník Zdraví v akci v AVIONu Brno

Třetí ročník Zdraví v akci v AVIONu Brno

Pojďte s námi znovu naproti fyzickému a duševnímu zdraví do prostředí živé přírody! O víkendu 16.-17. března se nákupní...

Najdete na iDNES.cz