V Rosicích vzniká 80 nových bytů, je o ně obrovský zájem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V klidném prostředí a v dojezdové vzdálenosti okolo pouhých patnácti až dvaceti minut od centra Brna vznikne v Rosicích osmdesát nových bytů. „Velký důraz jsme kladli na to, aby šlo o prostorné byty za příznivou cenu,“ říká zástupkyně developerská společnosti CERE Invest Martina Kalová.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Rosicích vzniká 80 nových bytů, je o ně obrovský zájem | foto: CERE Invest Rosice

Projekt, který se podle ulice, v níž budou dva bytové domy stát, jmenuje Rezidence Karla IV., již započal stavbou prvního domu se čtyřiceti byty – zájem je obrovský, již třicet bytů je zamluveno.

Co přimělo vaši společnost vystavět dva rezidenční domy právě v Rosicích? Do jakého prostředí jsou zasazeny, pokud jde o dostupnost dopravy a dalších služeb ve městě?
Skupina CERE Invest už 15 let vybírá lokality v atraktivních místech, které jsou něčím výjimečné. Za developerem stojí významné holandské rodiny, které se i holandské principy snaží přinést do České republiky. Je řada lidí, kteří milují Brno a rádi si užívají jeho zázemí a pracují v něm. S bydlením to však bývá horší. Rosice jsou pak ideální městečko pro rodiny i jednotlivce, které kombinují klidné prostředí s ideální dostupností do Brna. Domy jsou zasazeny v klidné zástavbě a zároveň v blízkosti dvou zastávek směřujících do Brna a okolí.

V Rosicích vzniká 80 nových bytů, je o ně obrovský zájem

Kolik bytů v těchto domech vznikne a jaké budou velikosti?
Celkem vznikne 80 bytů ve dvou samostatných domech. Výstavba prvního domu již probíhá. Při projekci byl kladen velký důraz na kvalitní dispozice a větší metráže bytů, konkrétně to budou prostorné 1+kk, 2+kk a 3+kk.

V Rosicích vzniká 80 nových bytů, je o ně obrovský zájem

Větší byty ale asi budou dražší, jaká tedy bude jejich cena?
Není sice jednoduché uhlídat si veškeré náklady a přitom docílit vysokou kvalitu, ale je prostě proti naší filozofii soutěžit s ostatními v tom, komu se podaří postavit menší, a případně ještě menší byt ve snaze dosáhnout nejnižší ceny. Sledovat jenom počet místností v bytě a jeho cenu je totiž pro budoucnost velmi zrádné. Ceny bytů jsou však i přesto nastaveny velmi příznivě. Každý z bytů vychází přibližně o půl milionu korun levněji než v Brně.

Předprodej bytů v prvním z rezidenčních domů již probíhá, kolik bytů v něm je ještě volných k prodeji?
Do prodeje jsme zatím zařadili první ze dvou bytových domů. Ze čtyřiceti bytů, které nyní stavíme, je nyní volných již jen deset bytů.

V Rosicích vzniká 80 nových bytů, je o ně obrovský zájem

Jaká je situace ohledně ukončení výstavby prvního rezidenčního domu, kdy se budou moci nastěhovat první klienti?
Situace na stavebním trhu nyní není jednoduchá. Vysoký růst cen a přemrštěná očekávání stavebních firem žene ceny bytů vzhůru a kvalitu postupně dolů. Jsme proto rádi, že se nám podařilo navázat spolupráci přímo se specializovanými firmami, u kterých objednáváme konkrétní části díla. Jejich koordinaci a řízení pak zajišťují přímo naši zkušení technici. Dokončení probíhající výstavby prvního domu plánujeme na červenec 2020.

Kdy začne výstavba a prodej bytů druhého rezidenčního domu?
Nyní tým developera pracuje na finalizaci dokumentace. Zahájení prodeje je v plánu ihned, po dokončení všech nezbytných formalit. Očekávám spuštění nabídky prodeje druhého rezidenčního domu již na přelomu prosince a ledna.

Jakým komfortním vybavením budou nové byty disponovat?
Víme, že bydlení je vysoce individuální záležitost a klienti si byty rádi upravují dle svých představ. Necháváme jim tedy dostatek volnosti, přesto ale dodáváme byty s kvalitním standardem. Součástí vybavení bytů jsou samozřejmě podlahy, dveře a kompletně hotové koupelny. Počítáme ale s tím, že si klient veškeré toto vybavení může přizpůsobit dle svého. Velmi vysoko si ale ceníme komfortu našich klientů, proto například používáme bezpečností vstupní dveře s vysokou třídou ochrany a také kvalitní třiceticentimetrové vyzdění mezi jednotlivými byty, i když by dle normy stačilo méně.

Nabízíte klientům i nějaké vhodné možnosti financování nového bydlení v těchto bytech?
Většina klientů má své prověřené finanční poradce. Pokud potřebují pomoci, určitě jsme schopni jim poradce doporučit a financování s nimi vyřídit. Pro klienty je vždy dobrou zprávou, že developer je dostatečně silný a nepotřebuje průběžné financování, což stále není u všech projektů obvyklé. Klienti mají tedy atraktivní možnost složit na začátku pouze zálohu ve výši 20 procent z kupní ceny a zbývající prostředky uhradit až po úspěšném dokončení domu.

Jaké jsou podmínky pro rezervaci bytu ve vaší rezidenci?
Pro rezervaci bytu zaplatí klient provizi ve výši 50 000 korun. Následně podepíše smlouvu budoucí, na základě jejího podpisu uhradí výše zmíněných 20 procent z ceny bytu.

V Rosicích vzniká 80 nových bytů, je o ně obrovský zájem

Zvolili jste velmi atraktivní ceny v době, kdy je bydlení stále dražší - proč jste se takto rozhodli?
Ceny bytů nám přijdou takto rozumné a není důvod uměle navyšovat a čekat na zoufalé klienty, kteří mají nasmlouvané hypotéky a nemají v dnešní době co koupit a kde bydlet. Cenu se nám daří držet v rozumné výši především díky přímému řízení stavby, které zároveň zajišťuje udržení maximální kvality výstavby.

Plánujete v okolí Brna i nějakou další výstavbu?
Aktuálně je to jediný rezidenční projekt v okolí Brna, který developer realizuje. Připravuje však v centru Brna výstavbu velké administrativní budovy. Rád by v budoucnu v Brně či jeho okolí realizoval i další rezidenční projekt.

Kde jste dosud stavěli nebo stavíte?
Za minulých patnáct let se projekty skupiny CERE Invest soustředily a soustředí především v Praze, Olomouci, Ostravě a také v Čeladné. Nedávno developer rozšířil své působení do Pardubic a právě i do Rosic.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Novinky Preventivního programu RBP v roce 2019

Novinky Preventivního programu RBP v roce 2019

Preventivní program RBP zdravotní pojišťovny umožňuje všem pojištěncům čerpat základní finanční příspěvek ve výši 1 000...

Dopřejte si jarní restart: v Resortu Valachy s wellness a cvičením

Dopřejte si jarní restart: pobyt v Resortu Valachy s wellness a cvičením v ceně

První jarní dny přímo vybízí k tomu odhodit s vrstvami oblečení i nadbytečné tukové zásoby, začít se víc hýbat, zdravě...

Po čem ženy touží na Valentýna?

Po čem ženy touží na Valentýna?

Každá žena očekává na Valentýna od muže vyjádření jeho lásky. Přemýšlí, co pro ni partner připraví. Proč ji tedy...

Najdete na iDNES.cz