Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

KEPRNÍK pod ochranou Lucie

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jedinečným ležákem Keprník se poprvé připíjelo loni na podzim. Dostal jméno hory, která leží v jednom z nejunikátnějších prostředí Jeseníků. A stejně unikátní je také ležák z hor. Dnes je mu jeden rok a díky svým příznivcům úspěšně zdolal náročný výstup. A dostal se až na vrchol.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

KEPRNÍK pod ochranou Lucie Polišenské | foto: PIVOVAR HOLBA, a.s.

Na počátku bylo odhodlání uvařit nový ležák z hor podle staré receptury a současně trochu jiný. Jedinečný ležák Keprník je pivo z podzemní vody z horských pramenů, sladu z podhorských ječmenů a s horským chmelem, který si pivovarníci češou ručně sami.

Lucie Polišenská je novou patronkou ležáku Holba Keprník a štafetu přebírá po Mirku Krobotovi, se kterým si jedinečný ležák s horským chmelem získával vaši přízeň během loňského roku. Lucie Polišenská pokračuje ve štafetě Keprník a snaží se dovědět o ležáku co nejvíc.

KEPRNÍK pod ochranou Lucie Polišenské

Lucie je šumperská rodačka a velká milovnice Holby. „Keprník mě nadchl hned po prvním loku, takže být s ním spojená je pro mě čest. Patronát přebírám po Mirku Krobotovi a to je velký závazek. Teď patřím do rodiny se vším, co k tomu náleží,“ říká Lucie Polišenská a připíjí Keprníkem na jeho úspěch – a hned vzápětí komentuje svoje pocity.

„Víte, když se napiju, ať jsem kdekoli, cítím majestát hor. Zvláštní pocit nespoutanosti a hned je mi líp. A to se teprve poznáváme.“

Jak se češe do věrtele

Že to myslí Lucie s Keprníkem vážně, ukázala už při česání horského chmele. Roste volně v Jeseníkách a na jeho sběr vyrazila spolu s pivovarníky. To už od sládka věděla, že je pro ležák vzácným kořením, že krásně vyladí hořkost, vtiskne se do aroma a dá pivu jeho duši. „Tak a jdeme na to,“ zasedla Lucie ke strženému štoku a začala plnit svůj první koš. Šišky byly letos narostlé tak akorát, ale i tak dá ruční česání zabrat. „Každého doušku si teď budu vážit o to víc,“ komentovala náročnou práci svoji i pivovarníků. Ležák Keprník je pivo z hor a i když jeho příběh v Holbě začali psát před rokem, stačilo mu pár měsíců, aby si získal chuťové pohárky konzumentů a hned poté i jejich srdce.

KEPRNÍK pod ochranou Lucie Polišenské

A svoje srdce mu dávají také hanušovičtí pivovarníci. Keprník je ležák s mohutným tělem, výborným řízem a jiskrou horských pramenů. Jeho základem je podzemní horská voda. Její prameny má pivovar přímo ve svém areálu a to je dnes unikát. Voda má ideální složení a čistotu vody kojenecké, a proto ji není zapotřebí nijak upravovat. To je pro pivo zásadní, protože voda je základem piva a významně ovlivňuje chuť i jeho celkovou charakteristiku.

Lucie Polišenská je v Jeseníkách doma a na místní pivo nedá dopustit. Narodila se v Šumperku a jako dítě vystupovala se šumperským sborem Motýli. Po střední škole odešla do Prahy studovat DAMU a dnes má angažmá v činohře Národního divadla. Se spolužáky mají vlastní soubor Cabaret Calembour. A s nimi také chodí na Keprník.

  • Nejčtenější

Peníze na bydlení předem? Ať vám už nikdo vaši nemovitost nevyfoukne

Věděli jste, že si můžete zajistit peníze až dva roky předtím, než se vůbec pustíte do hledání nebo do stavby vysněného...

Liga mistrů: Další show Reds? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Kolotoč fotbalových zápasů nejprestižnější klubové soutěže světa se opět roztáčí. Liga mistrů má na programu...

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a...

Švestka nebo borůvky? Zahrada na jaře přeje výsadbě stromů i květin

Práce na zahradě na jaře je po zimě velmi náročná. Sluneční paprsky už probouzejí přírodu i milovníky zahradničení a je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Obklady z přírodních materiálů mají v moderní architektuře své neopomenutelné místo. Luxusní vzhled, poutavé struktury...

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  • Další z rubriky

Alexandra Rand: Emrammus to má smysl

Rozhovor s Alexandrou Rand, majitelkou restaurace Emrammus.

Ustupte, na český trh přichází nová značka kožených tašek ze Švédska

Co se skrývá pod jménem Baoobaoo? Značka tašek a aktovek z pravé kůže. Zároveň i splněný sen s vizí a odhodláním...

Degustace prvotřídního jídla, kvalitních vín a pomoc dětem

Andělská kombinace, za kterou stojí brněnská charitativní organizace Dnes pomáhám. Již za pár dní si v centru Brna...

Studium technických specializací na Univerzitě obrany se vyplatí

Středoškolský školní rok se blíží do svého poločasu a je třeba začít přemýšlet nad zaměřením dalšího studia. Při jeho...

Najdete na iDNES.cz