Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnský spin-off posouvá hranice moderního zabezpečení sítí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dostat svoji technologii na špičku oboru a uspět v zahraničí je pro české firmy stále oříšek. Brněnskému týmu INVEA-TECH se to podařilo a dnes mimo jiné chrání polovinu českého internetového provozu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Základem řešení Invea-Tech jsou výkonné FlowMon sondy generující statistiky o síťovém provozu. | foto: INVEA-TECH

Společnost před lety začínala s několika zaměstnanci jako startup v Jihomoravském inovačním centru. Dnes generuje stamilionové tržby a je partnerem nejvýznamnějších světových IT firem, jako Cisco nebo Check Point. Její kořeny jsou přitom spjaty s univerzitním výzkumem. 

„Pracovali jsme na celoevropském projektu a hodně lidí za námi chodilo s tím, že bychom měli jeho výsledky uplatnit v praxi. Nakonec, podle analytiků dělá podobné řešení celosvětově necelá desítka firem. V Evropě jsme dokonce jediní,“ říká Jiří Tobola, spoluzakladatel společnosti INVEA-TECH

„V roce 2007 jsme se tedy odhodlali a provedli transfer technologií ze sdružení CESNET. Nebylo to vůbec jednoduché. Bojovali jsme s komplikovanou legislativou a administrativou. Vše se nakonec povedlo a dnes naše řešení chrání polovinu internetového provozu v Česku a nasazují jej firmy po celém světě,“ dodává Rostislav Vocilka, ředitel společnosti, který byl koncem roku 2006 najat skupinou výzkumníků z Masarykovy univerzity, VUT v Brně a společností UNIS, aby firmu vytvořil a vedl.

INVEA-TECH se přitom prosadila na silně konkurenčním poli bezpečnostních produktů. S unikátním řešením FlowMon pro monitoring sítí a jejich ochranu před pokročilými kybernetickými hrozbami se společnost trefila do díry na trhu. 

To potvrzují i její zákazníci, mezi které patří například české ministerstvo obrany, Seznam.cz, T-mobile nebo nadnárodní gigant HP. Není bez zajímavosti, že renomovaná analytická společnost Gartner zařadila řešení INVEA-TECH, které je založené na tzv. behaviorální analýze sítě (Network Behavior Analysis, NBA), mezi trendy budoucnosti.

Úspěch přišel i díky dobrému načasování. Firmám totiž v posledních letech přestává klasické zabezpečení informační infrastruktury stačit a čím dál častěji poptávají komplexní řešení, která jim ukáží, co se v jejich síti vlastně děje. 

„Kybernetické útoky jsou dnes výnosný byznys. S rozvojem internetu navíc i snadno dostupný. Útočníci navíc čím dál častěji provádějí cílené útoky vedené nestandardními způsoby, na které jsou klasická řešení krátká. Jednoduše je nevidí. Ztráty dat nebo výpadky přitom mohou firmy přijít velmi draho. A to nemluvím o tom, co by takový výpadek znamenal například pro nemocnici,“ komentuje technologický ředitel Pavel Minařík s tím, že právě na odhalování pokročilých hrozeb se řešení INVEA-TECH zaměřuje.

Růst v desítkách procent

INVEA-TECH byla mnohokrát oceněna prestižními cenami a její technologie se mimo jiné dostala do společnosti nejvíce inovativních produktů v Evropě. Analytici Deloitte o ní opakovaně mluví jako o jedné z nejrychleji rostoucích tuzemských IT firem. V roce 2014 vykázala 70% růst tržeb a podobných čísel se chce držet i letos. 

„Neustále rozšiřujeme náš tým a hledáme nové lidi. Chceme posílit v podstatě všechny oblasti, od technických pozic, přes obchodní až po marketing,“ doplňuje Vocilka. INVEA-TECH dnes působí na řadě zahraničních trhů, mj. ve Spojených státech amerických, v Japonsku nebo zemích Beneluxu.

INVEA-TECH

INVEA-TECH

Autor:

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Další z rubriky

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Nové A3 tiskárny od HP s důrazem na bezpečnost

Kanceláře budoucnosti se neobejdou bez výkonné multifunkční tiskárny s maximálním zabezpečením. Společnost HP Inc.,...

Backend Stories odhalují originální příběhy ze světa IT budoucnosti

Backend Stories odhalují příběhy z IT budoucnosti

Vědeckofantastická povídková edice Backend Stories inspirovaná světem IT přichází po loňském úspěšném debutu 100...

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Světoví novináři oceňují nový QLED televizor Samsung QE65Q9FN

Model z letošní řady QLED boduje v recenzích díky technologii Quantum Dot a zobrazení 100% objemu barev, vysoké úrovni...

Najdete na iDNES.cz