Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Brněnský spin-off posouvá hranice moderního zabezpečení sítí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dostat svoji technologii na špičku oboru a uspět v zahraničí je pro české firmy stále oříšek. Brněnskému týmu INVEA-TECH se to podařilo a dnes mimo jiné chrání polovinu českého internetového provozu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Základem řešení Invea-Tech jsou výkonné FlowMon sondy generující statistiky o síťovém provozu. | foto: INVEA-TECH

Společnost před lety začínala s několika zaměstnanci jako startup v Jihomoravském inovačním centru. Dnes generuje stamilionové tržby a je partnerem nejvýznamnějších světových IT firem, jako Cisco nebo Check Point. Její kořeny jsou přitom spjaty s univerzitním výzkumem. 

„Pracovali jsme na celoevropském projektu a hodně lidí za námi chodilo s tím, že bychom měli jeho výsledky uplatnit v praxi. Nakonec, podle analytiků dělá podobné řešení celosvětově necelá desítka firem. V Evropě jsme dokonce jediní,“ říká Jiří Tobola, spoluzakladatel společnosti INVEA-TECH

„V roce 2007 jsme se tedy odhodlali a provedli transfer technologií ze sdružení CESNET. Nebylo to vůbec jednoduché. Bojovali jsme s komplikovanou legislativou a administrativou. Vše se nakonec povedlo a dnes naše řešení chrání polovinu internetového provozu v Česku a nasazují jej firmy po celém světě,“ dodává Rostislav Vocilka, ředitel společnosti, který byl koncem roku 2006 najat skupinou výzkumníků z Masarykovy univerzity, VUT v Brně a společností UNIS, aby firmu vytvořil a vedl.

INVEA-TECH se přitom prosadila na silně konkurenčním poli bezpečnostních produktů. S unikátním řešením FlowMon pro monitoring sítí a jejich ochranu před pokročilými kybernetickými hrozbami se společnost trefila do díry na trhu. 

To potvrzují i její zákazníci, mezi které patří například české ministerstvo obrany, Seznam.cz, T-mobile nebo nadnárodní gigant HP. Není bez zajímavosti, že renomovaná analytická společnost Gartner zařadila řešení INVEA-TECH, které je založené na tzv. behaviorální analýze sítě (Network Behavior Analysis, NBA), mezi trendy budoucnosti.

Úspěch přišel i díky dobrému načasování. Firmám totiž v posledních letech přestává klasické zabezpečení informační infrastruktury stačit a čím dál častěji poptávají komplexní řešení, která jim ukáží, co se v jejich síti vlastně děje. 

„Kybernetické útoky jsou dnes výnosný byznys. S rozvojem internetu navíc i snadno dostupný. Útočníci navíc čím dál častěji provádějí cílené útoky vedené nestandardními způsoby, na které jsou klasická řešení krátká. Jednoduše je nevidí. Ztráty dat nebo výpadky přitom mohou firmy přijít velmi draho. A to nemluvím o tom, co by takový výpadek znamenal například pro nemocnici,“ komentuje technologický ředitel Pavel Minařík s tím, že právě na odhalování pokročilých hrozeb se řešení INVEA-TECH zaměřuje.

Růst v desítkách procent

INVEA-TECH byla mnohokrát oceněna prestižními cenami a její technologie se mimo jiné dostala do společnosti nejvíce inovativních produktů v Evropě. Analytici Deloitte o ní opakovaně mluví jako o jedné z nejrychleji rostoucích tuzemských IT firem. V roce 2014 vykázala 70% růst tržeb a podobných čísel se chce držet i letos. 

„Neustále rozšiřujeme náš tým a hledáme nové lidi. Chceme posílit v podstatě všechny oblasti, od technických pozic, přes obchodní až po marketing,“ doplňuje Vocilka. INVEA-TECH dnes působí na řadě zahraničních trhů, mj. ve Spojených státech amerických, v Japonsku nebo zemích Beneluxu.

INVEA-TECH

INVEA-TECH

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn

Rozjeďte to s digitálními technologiemi na plný plyn.

Příjemné prostředí je v moderních automobilech jedním z nejdůležitějších prvků, které mají jejich vývojáři na starost....

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz