Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Brněnská AURA opět potvrdila, že je světovou jedničkou ve svém oboru

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Po necelých pěti měsících práce našich týmů byl počátkem letošního března spuštěn v Ozbrojených silách Spojených arabských emirátů (SAE) do ostrého provozu kodifikační informační systém MC CATALOGUE 5 vyvíjený a dodávaný brněnskou firmou AURA, s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Brněnská AURA opět potvrdila, že je světovou jedničkou ve svém oboru. | foto:  Archiv AURY, s.r.o.

Úspěšný projekt ve Spojených arabských emirátech

Za účasti vysokých představitelů emirátské armády bylo na slavnostní ceremonii vytvořeno historicky první emirátské NSN (NATO Stock Number - unikátní identifikátor položky zásobování) a byla spuštěna mezinárodní výměna dat s dalšími zeměmi zapojenými v Kodifikačním systému NATO. Náčelník logistiky Ozbrojených sil SAE ocenil vynikající výsledek projektu a zdůraznil jeho vysoký význam pro logistiku emirátské armády.

V Abú Dhabí zůstává jeden z týmů AURY včetně zahraničních expertů a bude pokračovat v podpoře Národního kodifikačního úřadu SAE a provozování Kodifikačního systému NATO.

Kdo v této zemi u tak náročného zákazníka již pracoval, musí ocenit tak rychlé nasazení potvrzené úspěšnými závěrečnými testy. Spojené arabské emiráty jsou první zemí Blízkého východu a již sedmnáctou zemí na celém světě, která využívá v současnosti světově nejrozšířenější kodifikační informační systém MC CATALOGUE.

AURA v minulých letech navázala úspěšnou spolupráci s Austrálií, Brazílií, Švédskem a Alžírskem

V loňském roce AURA uzavřela smlouvu s australským Ministerstvem obrany, na jejímž základě byl v červenci 2016 zahájen ostrý provoz softwaru pro kodifikaci materiálu MC CATALOGUE.

Australský Národní kodifikační úřad a vybrané složky Ministerstva obrany využívají nejnovější verzi MC CATALOGUE 5 formou „software jako služba“ (SaaS - Software as a Service). Projekt byl ze strany zákazníka velmi bedlivě sledován, protože se jednalo o jedno z prvních nasazení informačního systému formou SaaS v rámci australského Ministerstva obrany.

Od loňského roku informační systém MC CATALOGUE 5 využívají rovněž švédské ozbrojené síly, v předloňském roce AURA úspěšně realizovala dodávku svého kodifikačního softwaru brazilským ozbrojeným silám.

Kvalitu MC CATALOGUE a stále se na celém světě zvyšující zájem o něj násobí nejen prvotřídní servis, ale rovněž ucelený systém školení a vzdělávání uživatelů na všech úrovních. Tuto službu v loňském roce například využila Hlavní výzbrojní správa Ministerstva národní obrany Alžírska, která nechala vyškolit tým důstojníků alžírských ozbrojených sil v sérii kurzů vedených lektory AURY střídavě v Alžírsku a Česku.

Brněnská AURA opět potvrdila, že je světovou jedničkou ve svém oboru.

Rodina produktů kodifikačního informačního systému MC CATALOGUE nejen pro armádu

Katalogizací, resp. kodifikací materiálu se AURA zabývá již od počátku implementace Kodifikačního systému NATO do resortu obrany ČR ve druhé polovině devadesátých let minulého století. Permanentně zdokonalovaný informační systém MC CATALOGUE je v současnosti nejlepší světový software pro podporu kodifikace podle standardů Kodifikačního systému NATO.

Zavádění tohoto sofistikovaného informačního systému do podmínek členských a nečlenských států NATO spolu s dalšími službami tvoří páteř zahraniční strategie společnosti. MC CATALOGUE pomáhá zvyšovat efektivitu práce národních kodifikačních úřadů, obranného průmyslu a obdobný nástroj vytvořený AUROU je možno využít i při zadávání veřejných zakázek. Kodifikuje zejména vojenský materiál, dokáže totéž ale pro nevojenský materiál a služby.

AURA je ryze česká

AURA vznikla v dubnu roku 1989. Hlavní činností této ryze české společnosti je vývoj vlastních informačních systémů a jejich implementace pro ozbrojené síly, průmysl a veřejnou správu. Poskytuje svým zákazníkům originální a unikátní produkty a služby ve vysoké kvalitě, čímž si zajišťuje přední místo ve svém oboru ve světě i na domácí půdě.

Kromě uvedeného světově rozšířeného informačního systému MC CATALOGUE firma vyvinula pro Ministerstvo obrany a Armádu České republiky Informační systém logistiky (ISL) pro jednotnou podporu všech oblastí vojenské logistiky. ISL je provozován jak na teritoriu České republiky, tak i v zahraničních misích.

Ve veřejné správě v Česku a na Slovensku je AURA taktéž jedničkou jako dodavatel informačního systému pro právní agendy využívaný zejména soudními exekutory, kde její zastoupení dosahuje téměř 75 % podílu na trhu.

AURA spolupracuje s významnými zahraničními partnery

AURA nedávno uzavřela smlouvu o dlouhodobé spolupráci se společností Saab AB ze Švédska. Strategickým partnerem v oblasti řízení kodifikace materiálu je společnost Allan Webb Ltd. z Velké Británie s šedesátiletou tradicí v oboru. AURA zastupuje v Česku a na Slovensku dánskou firmu BRUHN NewTech A/S, která je světovým lídrem v informačních systémech pro vyhodnocování ohrožení zbraněmi hromadného ničení.

AURA v rámci projektů ať už výzkumných či aplikovaných spolupracuje s vojenskými odborníky po celém světě, akademickou a vědeckou komunitou, aktivní je ve strukturách NATO. Organizuje mezinárodní odborná školení a je jedním z hlavních garantů mezinárodních katalogizačních kurzů NCS College pořádaných v dvouletých cyklech na Univerzitě obrany v Brně.

Více informací najdete na: www.aura.cz.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem nebo elektřinou?

Co je výhodnější? Topení dřevem, plynem, nebo elektřinou?

Opět udeřila zima a my se děsíme účtu za topení. Plánujete rekonstrukci nebo výstavbu nového domu? Pak se vám určitě...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Najdete na iDNES.cz