Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Böllhoff – specialista na spojovací prvky a montážní technologie

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Trendem posledních let je odlehčování konstrukcí kvůli ochraně životního prostředí. U dopravních prostředků umožní snížit spotřebu pohonných hmot, u stavebních konstrukcí se díky menšímu objemu materiálu docílí značných finančních úspor. Musí však zůstat zachována pevnost a stabilita konstrukce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Závitové vložky HELICOIL® z výroby firmy Böllhoff | foto: BÖLLHOFF, s.r.o.

Firma Böllhoff je vždy o krok napřed – jako před šedesáti lety, kdy v roce 1954 zakoupila patent pro výrobu závitových vložek HELICOIL®. Ty vytvářejí vysoce zatížitelná spojení v kovových materiálech nízké pevnosti ve smyku, např. v hliníku nebo ve slitinách hliníku a hořčíku. 

Závitové vložky HELICOIL® se používají v automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu, ve strojírenství, v elektroprůmyslu a při zpracování plechů a plastů.

HELICOIL® vytváří vysoce zatížitelná spojení

Závitové vložky HELICOIL® se vyznačují mimořádnými vlastnostmi. Nabízejí rovnoměrné rozložení zatížení i napětí, jsou vysoce odolné vůči opotřebení, mají nízké tření v závitech v úzkých tolerancích, vysokou jakost povrchu a dobře čelí korozi a teplu. 

Díky barevnému označení (červená, zelená) se snadno identifikují i v zabudovaném stavu.  

Typy závitových vložek

Závitové vložky HELICOIL® se vyrábějí v několika provedeních, s různými typy závitů (metrický závit, trubkový závit, závit UNC/NC, UNF/NF, BSF, BSW, BA) a v různých materiálech (nerez A2 a A4, bronz, inconel, nimonic), které mají rozdílnou pevnost v tahu a odolnost vůči teplotě. Zákazník si tak může vybrat typ závitové vložky přímo na míru konkrétní aplikaci.

HELICOIL® plus free running*

Závitová vložka s přesně tvarovaným rombickým profilem je volně průchozí ve všech otočkách. Výsledkem je kalibrovaný, oboustranně použitelný vnitřní závit. Rozměrová přesnost ISO závitu odpovídá DIN 13 6H, pro zvláštní požadavky 4H. 

Přednosti systému HELICOIL® plus jsou obzvláště patrné v oblasti snadné instalace díky níž je dosaženo výrazného zkrácení výrobních časů.

Böllhoff – specialista na spojovací prvky a montážní technologie

HELICOIL® plus screwlock*

Závitová vložka je dodatečně vybavena oblastí svírající šroub. Jedna nebo několik polygonně tvarovaných otoček působí svíravým účinkem na boky profilu závitu zašroubovaného šroubu. Elasticky pružící třecí spojení vede k svěracím točivým momentům, které jsou srovnatelné s údaji v ISO 2320. 

HELICOIL® plus screwlock je nutné používat pouze se šrouby vyšší pevnostní třídy (od 8.8). U vysoce legovaných šroubů je nezbytné používat známá maziva podle doporučení výrobců.

Böllhoff – specialista na spojovací prvky a montážní technologie

HELICOIL® tangfree free running**

Při montáži těchto závitových vložek už není zapotřebí žádného čepu unášeče. Lámání a odstraňování čepu už tak není nutné. Aktuální inovační stupeň technologie HELICOIL® je společně s přizpůsobenými montážními nástroji optimálním doplňkem existující rodiny výrobků HELICOIL®.

Böllhoff – specialista na spojovací prvky a montážní technologie

HELICOIL® pojistné matice

HELICOIL® pojistné matice se skládají z těla matice a namontované závitové vložky HELICOIL® plus screwlock.. HELICOIL® matice se dodávají v rozličných materiálech. Jsou určeny především pro aplikace s nutností odolnosti vůči vysokým teplotám.

Böllhoff – specialista na spojovací prvky a montážní technologie

Oprava závitů se vyplatí

Závitová technologie HELICOIL® má svoji nezastupitelnou roli při opravách závitů, které jsou opotřebované nebo poškozené. Kromě opravy drahých a jedinečných dílů má také velký význam v sériové výrobě, kde umožňuje vrátit zpět do výrobního procesu velké série konstrukčních dílů, které by byly kvůli kazové chybě vyřazeny.

HELICOIL® opravárenské sady umožňují snadnou instalaci nového závitu v několika jednoduchých krocích.

Každá opravárenská sada obsahuje závitové vložky HELICOIL® plus, závitník a montážní nástroj. Sady jsou dodávány s metrickými i palcovými rozměry. Zákazník si může vybrat požadovaný rozměr, případně využít nabídky univerzálních vícerozměrových sad. 

Böllhoff – specialista na spojovací prvky a montážní technologie

Firma Böllhoff, založená před 137 lety v Německu, má dnes 31 poboček ve 22 zemích po celém světě s více než 2 000 zaměstnanci. Svoje speciální spojovací prvky a montážní technologie zaměřené na spojování plechů a profilů vyrábí Böllhoff v deseti výrobních závodech v Evropě, Asii a Americe. Česká pobočka v Hostivici u Prahy působí na trhu již 23 let a dodává spojovací materiál do více než 400 výrobních závodů. 

Pro podrobné technické informace a další možnosti využití závitové technologie HELICOIL® kontaktujte společnost Böllhoff na www.boellhoff.cz nebo navštivte osobně její expozici na MSV v Brně ve dnech 29. 9. – 3. 10. 2014 v pavilonu V na stánku č. 71.

Foto: BÖLLHOFF

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Lednová očista
Lednová očista

5 zdravých receptů, na kterých si opravdu pochutnáte

Najdete na iDNES.cz