Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Böllhoff je celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Trendem posledních desetiletí je odlehčování konstrukcí zejména z důvodu ochrany životního prostředí. Důležité však zůstává zachování pevnosti a stability. Vysoce zatížitelná spojení v kovových materiálech nízké pevnosti vytváří závitové vložky HELICOIL® od firmy Böllhoff.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování | foto: Bőllhoff s. r. o.

Patent pro výrobu závitových vložek HELICOIL® zakoupila firma Böllhoff prozíravě už před šedesáti lety v roce 1954. Závitové vložky HELICOIL®, které vytváří zatížitelná spojení ve smyku, např. v hliníku nebo ve slitinách hliníku a hořčíku, se používají v automobilovém, leteckém a kosmickém průmyslu, ve strojírenství, v elektroprůmyslu a při zpracování plechů a plastů. Odlehčené konstrukce dopravních prostředků zároveň umožňují snížení spotřeby pohonných hmot, u stavebních konstrukcí docílíme použitím menšího objemu materiálu značných finančních úspor.

Oprava závitů se vyplatí

Mnoho závitů je vystavováno každý den velkému zatížení především na osobních vozidlech. Závitová technologie HELICOIL® má svoji nezastupitelnou roli při opravách opotřebovaných nebo poškozených závitů.

HELICOIL® opravárenské sady umožňují snadnou instalaci nového závitu v několika jednoduchých krocích.

Oprava závitů lambda sondy

Lambda sonda je hlavním senzorem v řídícím okruhu lambda regulace pro katalytické čištění výfukových plynů (regulovaný katalyzátor). Lambda sondy se instalují v proudu výfukových plynů, kde vzniká extrémní zatížení např. v důsledku změn plynů a teplotních změn. Defektní lambda sondy mohou způsobit poškození katalyzátoru, proto patří v dnešní době jejich výměna v autoservisech k rutinním pracím.

Závit výpustí oleje

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Motorový olej je elixírem života každého motoru. Prodlužuje životnost motoru, zároveň ho chrání, chladí, těsní a maže. Pravidelná výměna oleje přispívá k zachování hodnoty motorových vozidel. Zatímco výměna oleje je snadná a cenově nenáročná, jakékoliv poškození závitu výpusti oleje se může značně prodražit. Alternativou k výměně olejové vany nebo k instalaci nadměrně velké závitové ucpávky je při opravě použití závitu HELICOIL® plus.

Vysoké nároky na vnitřní závity na pouzdrech kolových ložisek

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Rostoucí nároky na ekonomickou efektivnost, bezpečnost řízení a pohodlnost jízdy vyžadují maximální přesnost při výrobě automobilových součástí, což platí i v případě pouzder kolových ložisek. Vedle dynamického namáhání mají na pouzdra ložisek vliv vysoké teploty, odstřikující voda a posypové soli. Logickým důsledkem je opotřebení. Vnitřní závit vyřezaný v pouzdru kolového ložiska, který se používá k upevnění vodících čepů brzd, se často zničí při montáži nebo demontáži.

Výhody HELICOIL® plus sady u vstřikovacích trysek a při výměně kol

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Vstřikovací tryska se nachází ve spalovací komoře motoru a rozprašuje palivo. Představuje extrémně citlivé rozhraní mezi systémem vstřikování paliva a motorem. Vstřikovací trysky zajišťují čisté spalování s nízkými emisemi. Nečistoty způsobují pokles výkonu (eventuálně i zastavení motoru) a vedou k horším hodnotám emisí. Proto se musí vstřikovací trysky čistit nebo měnit. Další variantou je pak oprava upínacích závitů pro stržené a vytržené šrouby vstřikovacích trysek prostřednictvím zvláštní HELICOIL® plus sady.

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Při výměně kol dochází často k nesprávnému zašroubování kolových šroubů nebo k jejich nadměrnému utažení, což vede k poškození závitu matice. Dodatečné vyřezání závitu přináší nebezpečný výsledek z důvodu úbytku materiálu na náboji a zeslabených boků profilu závitu. I tady je řešením oprava. Požadovaného utahovacího momentu dosáhnete díky sadě HELICOIL® plus. Po vytvoření upínacího závitu se nasadí vysoce pevnostní HELICOIL® drátěná závitová vložka.

Oprava závitů zapalovacích a žhavicích svíček

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

Hlava válců se kvůli komplikovanému výrobnímu postupu řadí vedle motoru k nejsložitějším a nejdražším komponentům motorových vozidel. Řešení opět přináší spolehlivé speciální HELICOIL® plus sady na opravu zapalovacích a žhavicích svíček.

HELICOIL® pojistné matice

Všichni známe následující situaci: šrouby mají při zatížení sklon povolovat. Zatížení má např. podobu vibrací, střídající se zátěže nebo všeobecné pohybové energie. Především v automobilovém průmyslu je proti nechtěnému povolování absolutně nezbytné učinit opatření. Böllhoff jako specialista na spojovací a montážní techniku pro tyto aplikace nabízí HELICOIL® pojistné matice. Jde o efektivní kombinace dvou spojovacích prvků - bez obavy ze selhání.

Böllhoff – celosvětově uznávaný partner pro úspěšné spojování

HELICOIL® se stal se uznávaným konstrukčním prvkem, který má za sebou více než šedesát let zkoušek a testování. Díky této závitové technologii lze vyřešit téměř jakýkoliv úkol.

Firma Böllhoff byla založena před 137 lety v Německu. Dnes má 31 poboček ve 22 zemích po celém světě s více než 2 200 zaměstnanci. Svoje speciální spojovací prvky a montážní technologie zaměřené na spojování plechů a profilů vyrábí Böllhoff v 10 výrobních závodech v Evropě, Asii a Americe. Česká pobočka v Hostivici u Prahy působí na trhu již 23 let a dodává spojovací materiál do více než 400 výrobních závodů.

Podrobné technické informace a další možnosti využití závitové technologie HELICOIL® naleznete na www.boellhoff.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Montované haly na míru vašemu podnikání.
Montované haly na míru vašemu podnikání

Uvažujete o navýšení výrobní kapacity, uskladnění většího množství materiálu či nové investiční příležitosti? Přední evropský výrobce ocelových hal nabízí...  celý článek

Děti pomalu usedají zpět do lavic a výdaje rostou.
Děti pomalu usedají zpět do lavic a výdaje rostou

Období konce prázdnin a návratu do školních lavic je stresující nejen pro děti, které se musejí vrátit zpět do módu „a teď se musím učit“, ale i pro rodiče,...  celý článek

Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?
Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?

Toužíte po prestižní adrese pro svou firmu? Kvůli dobré vizitce a prestiži nemusíte celou svou společnost stěhovat. Poskytnutí virtuálního sídla firmy vám...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.