Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bolesti při pohlavním styku? Mohou je způsobovat srůsty

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sex bychom si měli užívat. V případě bolesti při pohlavním styku je však veškerá rozkoš tatam. Jednou z příčin bolesti při pohlavním styku u žen mohou být srůsty, které lze operativně rozrušit a tím problém vyřešit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bolesti při pohlavním styku způsobené srůsty | foto: NORDIC Pharma

Srůsty neboli adheze jsou spojení mezi hladkými tkáněmi jednotlivých orgánů v dutině břišní, která mohou být jen jemně blanitá nebo naopak velmi pevná. Vznikají jako reakce na poranění pobřišnice, ke kterému dochází dvěma způsoby, buď při chirurgickém zákroku, nebo prostřednictvím zánětlivých procesů v břišní dutině.

Vzniklé srůsty ovlivňují průchodnost tenkého střeva, plodnost, způsobují chronické pánevní bolesti a v neposlední řadě pak bolesti při pohlavním styku, díky kterým se sex stane spíše hořkou pilulkou než rozkoší.

Gynekolog i sexuoložka varují!

MUDr. Michael Fanta, odborník na endometriózu z Gynekologicko-porodnické kliniky U Apolináře, vysvětluje problém bolesti při pohlavním styku následovně: „Srůsty v pánvi a dutině břišní, nejčastěji vzniklé na podkladě endometriózy či zánětlivých procesů, jsou častou příčinou bolestivého či nepříjemného pohlavního styku.

Adheze neboli srůsty mění anatomické poměry v pánvi, vedou k přemístění orgánů, což při mechanickém kontaktu během pohlavního styku může vyvolat bolest. Zároveň se na vzniku bolesti podílí i podráždění nervových vláken, která jsou v ložiskách endometriózy přítomna ve zvýšené míře!“

Srůsty sice mohou způsobit bolest fyzickou, avšak citová újma je také poměrně značná. Sex je jak známo dobrým průvodcem každého kvalitního vztahu.

"Bolesti při pohlavním styku jsou nejenom nepříjemnou smyslovou, ale také negativní citovou zkušeností, která se bohužel netýká jen aktuální soulože, ale u ženy významně snižuje i chuť na další sexuální aktivitu. Bolesti při pohlavním styku komplikují nebo v podstatě zcela znemožňují pohlavní život včetně plození dětí," uvedla primářka Sexuologického oddělení FN Brno, MUDr. Petra Sejbalová 

"U ženy, která opakovaně trpí bolestí při souloži, se často vyskytuje stav, kdy začne každý další styk odmítat. V sexuologické praxi se často setkáváme s tím, že u některých takto postižených žen již jen vzpomínka na pohlavní styk vzbudí pocit bolesti, který v podstatě znovuprožívají. Takto zatížený nebo zcela ukončený sexuální život působí často problémy a konflikty mezi partnery, a může mít za následek celkové narušení jejich citového vztahu," dodala Sejbalová.

Kde se dozvíte víc?

Jsou-li srůsty i vaším problémem zjistíte pomocí odborníky vytvořeného samovyšetření na webu www.srusty.cz. Zde vám také budou zodpovězeny jakékoliv tematické dotazy! Srůsty je nutné nepodceňovat, protože vedle bolestí pánevních či při pohlavním styku a jiných činnostech odehrávajících se v této oblasti, jsou také významným komplikujícím faktorem dalších operací.

Najít řešení této problematiky je v rukou vašeho gynekologa, poraďte se s ním o možnostech operativního rozrušení a nezapomeňte se zeptat na protisrůstové prostředky, které zabraňují jejich opětnému vznikání.

Jedním z takových přípravků, které se aplikují na závěr operace, je i Hyalobarrier gel. Tento produkt díky své konzistenci a přilnavosti chrání hladké tkáně vašich orgánů cca 7 dnů, přičemž pooperační srůsty vznikají 3. až 5. den po operaci.  Po uplynutí této doby se gel beze zbytku vstřebá do těla.

Hyalobarrier gel
Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Najdete na iDNES.cz