Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bolest při aerobiku zažene Fastum Gel

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bolest není při aerobiku ničím výjimečným. Pokud se před zátěží správně nerozcvičíte, můžete se ošklivě poranit. Bolest, zánět a otok tlumí lokální protizánětlivé léky. Velmi účinný je Fastum Gel, který má rychlý nástup účinku a opravdu dobře tiší bolest.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na bolestivá zranění pomůže Fastum Gel | foto: ahr

Aerobik je doslova hitem dnešní doby. Jeho rozvoj v posledních letech zřejmě souvisí s nedostatkem pohybu ve volném čase a zároveň se snahami o zkrášlení těla.

"Lidé, kteří v minulosti toužili po aktivním pohybu, měli mnohem více osobního volna. Běžné byly například procházky a dlouhé výlety. Lidé zkrátka měli jiné možnosti pohybového vyžití, které je zdaleka tak časově neomezovalo jako dnes," upozorňuje Petr Jánský, profesionální mistr světa ve sportovním aerobiku.

V zaměstnání trávíme stále více hodin, proto vyhledáváme takové sportovní aktivity, které by nám umožňovaly naše taneční touhy propojit například s posilovnou a kondičním tréninkem. Na to, abychom tyto aktivity provozovali odděleně, totiž jednoduše nemáme čas.

Právě proto je aerobik tak oblíbený. Nejen, že si při něm pořádně zatančíte, navíc pravidelně a rovnoměrně procvičíte všechny svalové skupiny a ještě pracujete na své fyzické kondici.

Opatrně se rozcvičte

Předtím, než zazní rytmická hudba a vy předstoupíte před svého instruktora, nezapomeňte se kvalitně rozcvičit. "Pohybový aparát dostává při aerobiku pořádně zabrat. Běžné jsou těžší výskoky, svalová zátěž může jít do extrémů, kloubní rozsah některých pohybů bývá hraniční. To vše znamená vysoké riziko zranění pro dostatečně neprokrvené a neprohřáté svaly," vysvětluje Jánský. 

"Velmi vhodný je lehký strečink a mírné rozcvičení spojené se zahřátím svalů před tím, než je začneme opravdu zatěžovat," doporučuje Jánský.

Bohužel, téměř nikdo se této preventivní činnosti systematicky nevěnuje a po dobrém pocitu ze cvičení může přijít bolest zad, kloubů či svalů.

Petr Jánský
Petr Jánský, vícenásobný mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku.

Na bolestivá zranění pomůže Fastum Gel

Pokud se dostaví zranění, které bývá většinou důsledkem nedostatečného rozcvičení a přecenění vlastních sil či zátěže neúměrné věku a fyzické kondici, je třeba postupovat rychle, než nás bolest ochromí.

Běžné je podvrknutí kloubu, hlavně kotníku, výjimkou není ani zlomenina. "V tomto případě je nutné postižené místo okamžitě znehybnit a zaledovat. Ochlazením tišíme bolest a zpomalujeme také nástup příznaků poraněné tkáně, hlavně místního otoku a zánětu. Pak ihned aplikujeme léčiva, která tyto příznaky tlumí," radí Jánský.

V případě svalového zranění, hlavně jeho natažení či přetržení, musí naopak zraněné místo zůstat v teple. "Jen z dobře prokrvovaného svalu se rychleji odplavují škodliviny, které se hromadí v okolí poraněného místa. Snažte se sval udržovat v mírném pohybu a opět co nejrychleji zmírnit bolest lokálně aplikovanými léky, které zároveň tlumí příznaky zánětu, hlavně nepříjemný otok," dodává.

Oblíbeným takto působícím léčivým přípravkem je Fastum Gel, jehož účinnou látkou je ketoprofen.

kotník

Je na bolest lepší gel, nebo pilulka?

Ketoprofen patří do velké skupiny nesteroidních protizánětlivých léků (NSA). Tyto přípravky jsou dnes široce užívány v léčbě bolesti a zánětu. Jejich dlouhodobá konzumace ve formě tablet je však zatížena hrozbou vedlejších účinků, hlavně žaludečních vředů.

Proto byly vyvinuty bezpečnější lékové formy, u kterých tyto účinky prakticky nehrozí. Mohou být například ve formě gelu aplikovány lokálně, přímo na bolavé místo.

Právě do této skupiny patří zmiňovaný, volně prodejný lék Fastum Gel. Má mimořádně rychlý nástup účinku a opravdu dobře tlumí bolest. "Úrazy při našem sportu bývají hodně bolestivé a ti, kteří trpí, potřebují okamžitou úlevu," uzavírá Jánský.

(ken)

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Velká spotřebitelská soutěž „Střihněte si 3× Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen“, kterou organizoval Státní...

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Test 6 rtěnek, o kterých se nejvíce mluví

Arome.cz Škála barev je stále stejná, ale na čem by kosmetický průmysl vydělal, kdyby ji každý rok trochu nepomíchal a neudal nov...

Najdete na iDNES.cz