Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bolest kloubů dává pocit stáří

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Osteoarthróza (OA) patří mezi nejčastější kloubní onemocnění. Obvykle se jedná o degenerativní onemocnění kloubů v důsledku opotřebení, na kterém se spolupodílí soubor degeneračních a zánětlivých pochodů, jež postihují tuhé části kloubů. Základním symptomem tohoto onemocnění je bolest kloubů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vypořádejte se s bolestí kloubů | foto: Biopol GN s.r.o.

Bolest kloubů provází kloubní onemocnění

Za osteoarthrózu je označována skupina vzájemně se překrývajících chorobných stavů, kdy došlo k porušení rovnováhy ve výživě chrupavky. Postupně dochází ke zvýšenému působení prozánětlivých látek, které způsobují nedostatečné obnovování chrupavky. Následná destrukce chrupavky se klinicky projeví zánětem, který doprovází i bolest kloubů.

Zánět postihuje kolenní pouzdro a kost přilehlou k chrupavce (subchondrální kost). Z takto zanícené tkáně se do kloubní tekutiny dostávají enzymy, způsobující odbourávání chrupavky, která není dostatečně vyživována, a je tak prohlouben artrotický proces vedoucí k úbytku chrupavčité hmoty.

Časem se na subchondrální kosti objevují výrůstky zvané osteofyty, které vše dále komplikují, objevuje se silnější bolest kloubů, otoky a snížení pohyblivosti kloubů.

bolest-kloubu 1

Léčba osteoartrózy spočívá v komplexním řešení, tedy nefarmakologickém i farmakologickém postupu. Farmakologická léčba potlačuje zánět a bolest kloubů (nesteroidní antirevmatika, například ibuprofen). U léků je však nutné počítat se sice efektivním, ale omezeným působením pouze na bolest kloubů a zánět, a také s výskytem možných vedlejších účinků (nejčastěji poškození žaludeční sliznice).

Další možností jsou pak léky nebo doplňky stravy pro "výživu" kloubů ze skupiny SYSADOA, které obsahují látky obsažené v samotné chrupavce (glukosamin a chondroitin sulfát), jejichž zvýšeným příjmem tělu dodáváme stavební kameny pro obnovu chrupavky. Výsledný efekt ale závisí na délce užívání a především kvalitě přípravku.

barnys 2

Celadrin – doplněk stravy a krém při kloubním diskomfortu

V únoru 2010 byla uvedena na trh novinka Celadrin™ ve formě kapslí. Celadrin™ je látka, která funguje na zcela jiném principu než glukosamin a chondroitin sulfát. Celadrin™ je inovativní, zcela přírodní substance, která byla vyvinuta na základě patentovaného procesu esterifikace olejů.

Je to komplex čistě přírodních látek, který obsahuje cetylované deriváty (esterifikované) kyseliny myristové, myristoolejové, palmitoolejové, palmitové a další, které fungují na buněčné úrovni, respektive na úrovni buněčných membrán.

Současná generace Celadrinu ve formě inovativních softgel kapslí se v trávicím traktu rychleji vstřebává a snadno proniká do buněk cílových tkání, kde působí rychleji, než tabletové formy kloubních přípravků. Cílovou tkání je například zduřelý kolenní kloub, namožená šlacha či bolestivý sval. První známky úlevy se dostaví během několika dnů.

Celadrin™ má bez jakýchkoli vedlejších účinků prokázaný vliv na podporu zdraví a pohyblivosti kloubů, výsledky užívání byly publikovány v mezinárodně uznávaném časopise Journal of Rheumatology.

bolest-kloubu 3

Nyní v čase dovolených, zvýšených sportovních aktivit a aktivnějšího způsobu života přichází na trh Celadrin™ cream ve formě lehce roztíratelného a rychle vstřebatelného krému pro topikální aplikaci při akutních problémech pohybového aparátu.

Celadrin™ cream doporučuje Mezinárodní federace sportovního lékařství (FIMS) při Mezinárodním olympijském výboru jako jediný přípravek na světě na problémy s pohybovým aparátem. Pro Celadrin™ je obrovská pocta mít takové ocenění a pro zákazníky je to jistota, že v obou formách Celadrinu se jim dostává do rukou kvalitní péče o pohybový aparát s doporučením jedné z největších mezinárodních autorit v oboru. Více informací najdete na www.barnys.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Jaké nemoci přenáší klíšťata? Zabraňte jejich přenosu

Léto láká k procházkám v přírodě. Už si ale nemůžeme bezstarostně lehnout do trávy. Klíšťata číhají na každém kroku. A...

Letní scéna Harfa zve do divadla pod širým nebem

Letní scéna Harfa zve do divadla pod širým nebem

Vydejte se během příjemných srpnových večerů za kulturou pod širým nebem! Letní scéna Harfa láká na dvaadvacet...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Najdete na iDNES.cz