Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bolest kloubů dává pocit stáří

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Osteoarthróza (OA) patří mezi nejčastější kloubní onemocnění. Obvykle se jedná o degenerativní onemocnění kloubů v důsledku opotřebení, na kterém se spolupodílí soubor degeneračních a zánětlivých pochodů, jež postihují tuhé části kloubů. Základním symptomem tohoto onemocnění je bolest kloubů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vypořádejte se s bolestí kloubů | foto: Biopol GN s.r.o.

Bolest kloubů provází kloubní onemocnění

Za osteoarthrózu je označována skupina vzájemně se překrývajících chorobných stavů, kdy došlo k porušení rovnováhy ve výživě chrupavky. Postupně dochází ke zvýšenému působení prozánětlivých látek, které způsobují nedostatečné obnovování chrupavky. Následná destrukce chrupavky se klinicky projeví zánětem, který doprovází i bolest kloubů.

Zánět postihuje kolenní pouzdro a kost přilehlou k chrupavce (subchondrální kost). Z takto zanícené tkáně se do kloubní tekutiny dostávají enzymy, způsobující odbourávání chrupavky, která není dostatečně vyživována, a je tak prohlouben artrotický proces vedoucí k úbytku chrupavčité hmoty.

Časem se na subchondrální kosti objevují výrůstky zvané osteofyty, které vše dále komplikují, objevuje se silnější bolest kloubů, otoky a snížení pohyblivosti kloubů.

bolest-kloubu 1

Léčba osteoartrózy spočívá v komplexním řešení, tedy nefarmakologickém i farmakologickém postupu. Farmakologická léčba potlačuje zánět a bolest kloubů (nesteroidní antirevmatika, například ibuprofen). U léků je však nutné počítat se sice efektivním, ale omezeným působením pouze na bolest kloubů a zánět, a také s výskytem možných vedlejších účinků (nejčastěji poškození žaludeční sliznice).

Další možností jsou pak léky nebo doplňky stravy pro "výživu" kloubů ze skupiny SYSADOA, které obsahují látky obsažené v samotné chrupavce (glukosamin a chondroitin sulfát), jejichž zvýšeným příjmem tělu dodáváme stavební kameny pro obnovu chrupavky. Výsledný efekt ale závisí na délce užívání a především kvalitě přípravku.

barnys 2

Celadrin – doplněk stravy a krém při kloubním diskomfortu

V únoru 2010 byla uvedena na trh novinka Celadrin™ ve formě kapslí. Celadrin™ je látka, která funguje na zcela jiném principu než glukosamin a chondroitin sulfát. Celadrin™ je inovativní, zcela přírodní substance, která byla vyvinuta na základě patentovaného procesu esterifikace olejů.

Je to komplex čistě přírodních látek, který obsahuje cetylované deriváty (esterifikované) kyseliny myristové, myristoolejové, palmitoolejové, palmitové a další, které fungují na buněčné úrovni, respektive na úrovni buněčných membrán.

Současná generace Celadrinu ve formě inovativních softgel kapslí se v trávicím traktu rychleji vstřebává a snadno proniká do buněk cílových tkání, kde působí rychleji, než tabletové formy kloubních přípravků. Cílovou tkání je například zduřelý kolenní kloub, namožená šlacha či bolestivý sval. První známky úlevy se dostaví během několika dnů.

Celadrin™ má bez jakýchkoli vedlejších účinků prokázaný vliv na podporu zdraví a pohyblivosti kloubů, výsledky užívání byly publikovány v mezinárodně uznávaném časopise Journal of Rheumatology.

bolest-kloubu 3

Nyní v čase dovolených, zvýšených sportovních aktivit a aktivnějšího způsobu života přichází na trh Celadrin™ cream ve formě lehce roztíratelného a rychle vstřebatelného krému pro topikální aplikaci při akutních problémech pohybového aparátu.

Celadrin™ cream doporučuje Mezinárodní federace sportovního lékařství (FIMS) při Mezinárodním olympijském výboru jako jediný přípravek na světě na problémy s pohybovým aparátem. Pro Celadrin™ je obrovská pocta mít takové ocenění a pro zákazníky je to jistota, že v obou formách Celadrinu se jim dostává do rukou kvalitní péče o pohybový aparát s doporučením jedné z největších mezinárodních autorit v oboru. Více informací najdete na www.barnys.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

Užiteční pomocníci, kteří vám pomohou nejen s velikonočními přípravami

S jarem přichází první letošní období velkého chystání, pečení, vaření a návštěv v souvislosti s Velikonocemi....

Otevření lázeňské sezony v duchu oslav teplické kyselky. Již 465 let

Lázně Teplice nad Bečvou léčí již 465 let

Jedny z nejstarších moravských lázní, Lázně Teplice nad Bečvou, zahájí 12. května svoji 465. sezónu. Na návštěvníky...

Sluneční dioptrické brýle. Chytrá vychytávka na jaro a léto

Sluneční dioptrické brýle – to je chytrá vychytávka na jaro a léto

Nosíte brýle a nevíte, co a jak na sluníčku? Nechte nás hádat. Nosíte jen čiré dioptrické a na sluneční jste...

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Vínové líčení pro všechny milovníky červené

Arome.cz Patříte mezi příznivce všech odstínů červené a rádi byste je nosili nejen na rtech, ale i na očích? Nebojte se odvázat a...

Najdete na iDNES.cz