Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bohemia Energy - změna dodavatele může přinést úsporu nákladů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Již několik let u nás funguje liberalizovaný trh s elektřinou. Bohemia Energy radí odběratelům: změna dodavatele může přinést citelnou úsporu finančních prostředků nejen domácností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Změna dodavatele může přinést úsporu nákladů. | foto: ahr

Jak oznámil v listopadu Energetický regulační úřad, cena silové elektřiny na rok 2010 poklesne v průměru o 14,8 %. Spotřebitelé ale toto razantní snížení cen na svých fakturách neuvidí. Důvodem je skutečnost, že oproti minulému roku výrazně vzrostly regulované složky ceny elektřiny - v případě domácností o 11,72 %. V průměru tak zákazníci uspoří jen něco
kolem 3,5 %.

"Poměr regulované a neregulované složky ceny elektřiny se trvale zvyšuje ve prospěch té regulované," potvrzuje trend Jiří Písařík, jednatel společnosti Bohemia Energy.

úspora nákladů elektřina"Jednotlivým dodavatelům se tak zmenšuje prostor pro to, aby zákazníkům nabídli lepší cenu. To samozřejmě poškozuje především alternativní dodavatele, kteří nejsou propojeni s žádnou ze tří distribučních společností," vysvětluje Písařík.

"Ve finále by ale na ochromení konkurence na energetickém trhu samozřejmě doplatili hlavně zákazníci," dodává.

Další úsporu přinese změna dodavatele

Pokud by se někdo nechtěl spokojit s uvedeným snížením cen elektřiny v roce 2010 o cca 3,5 %, může zauvažovat o změně dodavatele. I přes rostoucí podíl regulované složky ceny totiž někteří dodavatelé dokáží očekávanou úsporu nákladů pro příští rok výrazně zvýšit. Potvrzuje to i sdělení Energetického regulačního úřadu (ERÚ):

"Odlišnosti v cenách mohou být způsobeny zvolenou sazbou, odlišným charakterem a množstvím spotřeby a především volbou dodavatele elektřiny," stojí v tiskovém prohlášení regulátora trhu.

"Pokud se zákazník rozhodně přejít k Bohemia Energy, může oproti roku 2009 dosáhnout poklesu cen elektřiny o šest, ale také až dvacet procent v závislosti na spotřebě a odběrném tarifu," potvrzuje Písařík.

Podle informací ERÚ lidí, kteří využívají možnosti svobodné volby a změny dodavatele energií, rok od roku přibývá.

úspora nákladů plyn

Plyn - trh se již rozhýbal

Trh s plynem je pro domácnosti liberalizovaný teprve od začátku roku 2009.

"V tomto roce byl zaznamenán významný nárůst počtu zákazníků z řad domácností, kteří změnili dodavatele. To svědčí o rostoucí konkurenci na trhu s plynem v ČR, což má za následek zlepšující se podmínky pro zákazníky, zejména z cenového hlediska," píše se na stránkách ERÚ.

Tip

"Bohemia Energy nabídla zákazníkům možnost odebírat i plyn hned 1. ledna 2009, do dnešního dne jí využilo více než šedesát tisíc lidí," potvrzuje zájem lidí Jiří Písařík.

Jedním z důvodů tohoto zájmu je skutečnost, že potenciál úspor u plynu je ještě vyšší než u elektřiny. Zákazník, který přejde s odběrem plynu k nám, ušetří 60 Kč na každé megawatthodině.

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.
Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve formě MBA vzdělávání. Nebojte se si o něj...  celý článek

Havarijní pojištění za hubičku
Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi nimi bude, abyste si zvolili vyšší...  celý článek

Výběr půjčky přes internet dnes není problém
Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako problém, jelikož se klienti v záplavě...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

Volební preference STEM: ANO posiluje, podpora ČSSD spadla pod 10 %
Volební preference STEM: ANO posiluje, podpora ČSSD spadla pod 10 %

Necelý týden před volbami dál posilují preference hnutí ANO. Raketový nárůst zaznamenala SPD. Rostou také Piráti. Naopa... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.