Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bohemia Energy je největší alternativní dodavatel energií

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Alternativní dodavatel energií Bohemia Energy velmi úspěšně zakončil prvních devět měsíců letošního roku, když za toto období navýšil své tržby meziročně o 44 procent na 5,86 miliard korun.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bohemia Energy je největší alternativní dodavatel energií

Ve srovnatelném období v loňském roce přitom tržby společnosti činily 4,08 miliardy Kč. Vývoj hospodaření ukazuje, že tržby za celý rok 2012 vzrostou o 31 procent a přesáhnou 8 miliard Kč.

Bohemia Energy v současnosti ovládá čtvrtinu alternativního trhu s energiemi a utvrzuje pozici dlouhodobě největšího alternativního dodavatele elektřiny a plynu v Česku. „Od samého začátku liberalizace energetického trhu jsme největší alternativní dodavatel energií v segmentu domácností a malých a středních firem.

Stávající tempo růstu očekáváme i v příštím roce, kdy předpokládáme, že překonáme hranici půl milionu zákazníků. Do budoucna také uvažujeme o tom, že bychom mohli koupit některého z našich konkurentů,“ říká jednatel Bohemia Energy Jiří Písařík.

Bohemia Energy je největší alternativní dodavatel energií
Bohemia Energy je největší alternativní dodavatel energií

Levné energie, které nabízí alternativní dodavatel energií, lákají další zákazníky

Za zvyšováním tržeb společnosti stojí především stabilní růst počtu zákazníků. Lidé si totiž už zvykli, že změna dodavatele je poměrně jednoduchý způsob, jak dosáhnout úspory nákladů na energie. Potvrzuje to zkušenost z call centra Bohemia Energy.

"Naše call centrum, které zajišťuje akvizici nových zákazníků, za poslední tři měsíce zaznamenalo nejvíce příchozích hovorů v historii naší společnosti. To jinými slovy znamená, že čím dál tím více lidí nečeká na nabídku, ale aktivně si nového dodavatele energií hledá," říká J. Písařík.

Největší alternativní dodavatel energií, společnost Bohemia Energy, měl ke konci září 384 085 tisíc zákazníků, z toho 230 953 zákazníkům dodával elektřinu a 153 132 zákazníkům plyn. Z hlediska objemu dodávky energií tvoří zhruba 30 % firmy a 70 % domácnosti. Co se týče počtu zákazníků (takzvaná OPM), pak portfolio tvoří 91 % domácností a 9 % firem.

Garance úspory od Bohemia Energy stále táhne

"Za naším úspěchem je především schopnost být dlouhodobě ekonomicky výhodnější než tradiční dodavatelé. To je hlavním důvodem, proč k nám zákazníci přicházejí," sděluje Jiří Písařík.

Nabídka Bohemia Energy je primárně stavěna na produktu Garance, který zákazníkům zaručuje nižší cenu energií až na 10 let oproti dominantnímu dodavateli.

Pro firemní zákazníky společnost letos na podzim spustila službu VIP servis, která nabízí podporu v celém procesu nákupu a dodávky energií. Žádný jiný dodavatel energií podobnou službu na trhu nenabízí.

Bohemia Energy je největší alternativní dodavatel energií

"Do současnosti přešlo v České republice k alternativním dodavatelům okolo
1 100 000 zákazníků. Ukazuje se tak, že aktivita dodavatelů i zájem zákazníků o úsporu díky změně dodavatele i nadále trvají. I přesto je procento domácností, které v Česku změnily svého dodavatele, v porovnání se západní Evropou nízké. Například ve Velké Británii každoročně změní dodavatele 20 - 30 % všech odběratelů," dodává Jiří Písařík.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz