Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bohemia Energy garantuje lidem nižší ceny elektřiny a plynu až na deset let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Budete platit za elektřinu a plyn až deset let méně, než platíte u svého stávajícího dodavatele. Takhle zajímavou jistotu nižší ceny elektřiny a plynu nabízí zejména domácnostem a menším firmám společnost Bohemia Energy entity (dále jen Bohemia Energy) v rámci produktu nazvaného Garance.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Garance nižší ceny elektřiny a plynu | foto: Bohemia Energy

Ten funguje od letošního července a jejímu lákavému vábení neodolalo už téměř 50 tisíc zákazníků. Zástupci firmy tak oprávněně očekávají, že se tahle klientská rodina bude i nadále rozrůstat.

Na první pohled to vypadá jako pohádkový sen. Odběratel elektřiny či plynu se po přechodu k Bohemia Energy nebude muset každý rok starat o to, zda změnou dodavatele nepochybil a zda by mu jeho bývalý dodavatel nenabídl lepší cenu klíčových energií.

Právě to totiž řadu spotřebitelů od změny dodavatele odrazovalo. Proto Bohemia Energy přišla s produktem nazvaným příznačně - Garance. Svým zákazníkům totiž nižší ceny elektřiny a plynu skutečně doslova garantuje.

Garance nižší ceny elektřiny a plynu

Produkt je definován tak, že zákazník, který přejde k Bohemia Energy, bude až deset let platit nižší ceny elektřiny a plynu, než jaké bude nabízet jeho dosavadní dodavatel. Zákazník se může rozhodnout, na kolik let smlouvu s garancí nižší ceny elektřiny a plynu podepíše. Minimální doba jsou dva roky, maximální pak deset let.

Produkt od Bohemia Energy pro menší firmy i pro domácnosti

žárovkaProdukt je určen jak malým a středním firmám, tak i domácnostem.

Domácnostem s malým odběrem byl sice původně určen jiný produkt nazvaný Ostošest, ale první tři měsíce existence produktu Garance ukázaly, že i maloodběratelé chtějí zaručit, že budou za elektrickou energii i za plyn platit nejlepší ceny. A produkt Garance, který zaručuje nižší ceny elektřiny a plynu, začali nakupovat.

Výhodu by sice maloodběratelům silové elektřiny mohl smazat poplatek za zřízení takzvaného Průkazu garance nižší ceny, ovšem společnost Bohemia Energy se s touto možnou komplikací dokázala elegantně vyrovnat. Těmto zákazníkům nabídne na konci zúčtovacího období jednorázovou slevu, která jim zajistí úsporu proporcionálně stejnou, jakou získají velcí odběratelé.

Zájemce o slevu nežádá, bonus je automatický

Výše slevy za elektřinu i plyn bude určována podle aktuálních podmínek na trhu, vždy však bude tak vysoká, aby zákazník zaplatil méně, než kolik by platil u svého původního dodavatele. Poskytnutá sleva se projeví v ročním vyúčtování, klienti o ni nebudou muset nijak žádat.

Při uzavření smlouvy na dodávku elektřiny nebo plynu v produktovém režimu Garance neplatí domácnosti žádný aktivační poplatek. A neplatí se ani za vypovězení smlouvy v případě, když společnost Bohemia Energy nedodrží garanci nejnižší ceny elektřiny a plynu na trhu. To ale podle vyjádření vedení firmy prakticky nehrozí. Pod úroveň cen konkurence se Bohemia Energy dostane vždy.

Zákazník může kontrolovat, zda jsou mu poskytnuty skutečně nižší ceny elektřiny a plynu

Společnost navíc klientům nabízí průběžnou kontrolu. Každoročně dodává analýzu cen elektřiny na českém trhu. Díky analýze bude klient vědět, kolik v následujícím kalendářním roce ušetří oproti svému původnímu dodavateli a kolik by platil u dodavatelů ostatních.

Pokud by ani přesto nebyl se svojí cenou spokojen, může ke konci kalendářního roku produkt Garance vypovědět (analýzu obdrží k 15. 12.). V tu chvíli už by za to ale platil, protože firma Bohemia Energy dodržela garanci nejnižší ceny.

Poplatek za předčasné vypovězení smlouvy činí 2500 Kč nezávisle na tom, na jak dlouho zákazník smlouvu podepsal. Poplatek za zpracování analýzy činí 252 korun ročně (21 Kč měsíčně, ceny jsou bez DPH).

Garance nižší ceny elektřiny neplatí pro časově omezené akční nabídky. Cena bude porovnávána vždy s těmi cenami, které jednotliví dodavatelé podle zákona nahlásí k 30. 11. Energetickému regulačnímu úřadu, tedy s cenami platnými pro nový kalendářní rok.

Také zákazník, odebírající v režimu Garance plyn, bude dostávat analýzu cen na českém trhu, na rozdíl od elektřiny se tato analýza bude týkat roku aktuálního - analýzu dostane zákazník na začátku 3. čtvrtletí. Důvodem je, že ceny plynu se mění kvartálně a Bohemia Energy nemůže zákazníkovi analyzovat ceny na rok dopředu (jak bude činit v případě elektřiny).

Garance nižší ceny plynu oproti původnímu dodavateli je garancí oproti průměrné ceně za všechna čtyři čtvrtletí.

Skutečnost, že zákazníkovi firma Bohemia Energy sama poskytne přehled cen na trhu, aby si mohl ověřit, že dodržela garanci nižší ceny, a mohl se případně rozhodnout, že se mu vyplatí smlouvu vypovědět a přejít k jinému dodavateli, je na českém trhu ojedinělá. Zákazníci se tak podle zástupců firmy stávají spíše jejími partnery ve vzájemně výhodném obchodě.

logo Bohemia Energy

BOHEMIA ENERGY

BOHEMIA ENERGY je v segmentu domácností a malých a středních firem největším alternativním dodavatelem elektřiny a plynu v České republice. K 1. srpnu 2010 měla 219 tisíc zákazníků, z toho: 135 000 odebírá elektřinu v ČR, 61 000 plyn v ČR a 23 000 elektřinu na Slovensku. V roce 2009 dosáhla BEE obratu ve výši 2,5 mld. korun, na rok 2010 plánuje obrat ve výši 5,5 mld. Korun. Zhruba dvě třetiny zákazníků tvoří domácnosti, jednu třetinu malé a střední podniky.

Více informací o garanci nižší ceny elektřiny a plynu najdete na webové adrese www.bohemiaenergy.cz.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Energie za velkoobchodní ceny i pro domácnosti

Energie za velkoobchodní ceny i pro domácnosti

Ještě donedávna mohly nakupovat elektřinu a plyn za velkoobchodní ceny pouze firmy. Nyní mohou tuto výhodu využívat i...

Přichází zima, ideální čas na nákup letní dovolené

EGYPT MARSA ALAM Makadi Bay

Cestovní kanceláře v posledních dnech spustily předprodeje zájezdů na léto příštího roku. Zdá se, že s blížící se zimou...

Zaměstnanecký benefit, který je IN? Vzdělání MBA. Řekněte si o něj

Online studium ušetří spoustu času. Můžete studovat odkudkoliv a kdykoliv.

Auto, notebook, volná pracovní doba? Dnes jsou tyto benefity již standardem. Stále větší oblibu získává benefit ve...

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Německo si chválí uprchlíky. Práci jich dostalo už více než 300 tisíc

Kurzy.cz Začleňování uprchlíků do pracovního procesu v Německu se podle Spolkové agentury práce daří. Práci si našlo již více ne...

Najdete na iDNES.cz