Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blog z podpalubí KPMG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak se žije a pracuje v KPMG v České republice? Co práce v této poradenské společnosti obnáší, jaké jsou pro ni potřeba předpoklady a jak vypadá přijímací pohovor? A co po jeho úspěšném zvládnutí na nováčky čeká? Z podpalubí KPMG se ozývají hlasy skutečných zaměstnanců firmy, kteří na svých blozích otevřeně popisují život a práci v ní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

www.zpodpalubi.cz | foto: KPMG Česká republika, s.r.o.

Při hledání práce, při přípravě na pohovor nebo při zvažování konkrétní nabídky zaměstnání - v takových situacích se člověk snaží o svém potenciálním zaměstnavateli zjistit co nejvíc. Hledá na webu, volá do firmy, shání reference. Ne vždy mu to, co zjistí, dá jasnou představu, co ho čeká.

KPMG nemá co skrývat, a tak dala slovo sedmi ze svých zaměstnanců - těm, kteří ve firmě právě začínají, i těm, kteří už v jejím kariérním žebříčku vystoupali o něco výš. Na webu www.zpodpalubi.cz se tak díky jejich blogům dočtete i o věcech, o nichž se jinde příliš nemluví, ale které mohou mít pro zájemce o práci mnohdy zásadní význam.

Blog-KPMG-2

Co přesně vlastně obnáší práce auditora nebo daňového poradce? Čím se zabývá oddělení se záhadným názvem Management Consulting? Co v KPMG dělá takový Assistant? A jak dlouho je Assistantem, než se z něj stane Specialist, Consultant či Manager? Co pro to musí udělat?

Je pravda, že začátky budou časově i jinak náročné, nebo to naopak bude pohoda? Jak se k novému zaměstnanci - čerstvému absolventu ekonomické vysoké školy - budou chovat kolegové a nadřízení? Panuje v KPMG opravdu tak přátelská atmosféra, jak se říká?

Na tyto a další dotazy lze v blozích nalézt autentické odpovědi těch, kteří to vědí nejlépe. "Upřímně řečeno tahle práce určitě není nejlepší na světě, ale je zatím nejlepší možná, co jsem pro absolventa objevil," myslí si blogující Assistant v oddělení Auditu Jiří Bouzek, který v jednom z článků bilancuje svůj první rok ve firmě a vypočítává, kolik času strávil v práci, kolik na školeních a kolik na cestách.

"Přežít další daňovou sezónu" je zase motto daňové specialistky Simony Fojtíkové, které dává tušit, že práce v KPMG není vždy procházka růžovým sadem. "Jasně, že se v KPMG musí pracovat (v sezóně i velmi tvrdě, což jistě dosvědčí i ostatní kolegové), protože bez práce nejsou koláče!" připouští Simona ve svém textu o běžném pracovním dni na zakázce.

Lidé v KPMG ale rozhodně nemyslí pořád jenom na práci a blogeři nejsou výjimkou. Napadlo by vás třeba, že i při přípravě náročného projektu, která se protáhne do pozdních nočních hodin, můžete pobavit sebe i své kolegy? Stačí mít trochu fantazie a ráno při příchodu do práce celou firmu překvapí mimozemšťané sestavení z kancelářských "lepíků" na oknech budovy.

Nebo takové nepříliš populární nocování v hotelích během cest ke klientům, které se po nějaké době stane rutinou. I z ní se však dá vybočit: stačí si v hotelové koupelně splést ručník s hadrem na podlahu a hned máte čím obveselit kolegy.

Jak se tedy v KPMG žije a pracuje? Bez obalu vám to přiblíží blogy z podpalubí, které jsou pro uchazeče o zaměstnání v KPMG jedinečnou možností dozvědět se víc. Zjistit, kde se lze setkat se zástupci firmy a jak se ještě během studia zapojit do jejích aktivit. Získat tipy, jež vám mohou pomoci u přijímacího pohovoru. A seznámit se s tím, co vás v KPMG čeká.

Blog-KPMG-3

Více o společnosti KPMG Česká republika se dozvíte na
www.kpmg.cz.

Informace pro zájemce o zaměstnání najdete na www.kpmg.com/cz/cs/joinus/Stranky/default.aspx

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v...

Najdete na iDNES.cz