Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blog z podpalubí KPMG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak se žije a pracuje v KPMG v České republice? Co práce v této poradenské společnosti obnáší, jaké jsou pro ni potřeba předpoklady a jak vypadá přijímací pohovor? A co po jeho úspěšném zvládnutí na nováčky čeká? Z podpalubí KPMG se ozývají hlasy skutečných zaměstnanců firmy, kteří na svých blozích otevřeně popisují život a práci v ní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

www.zpodpalubi.cz | foto: KPMG Česká republika, s.r.o.

Při hledání práce, při přípravě na pohovor nebo při zvažování konkrétní nabídky zaměstnání - v takových situacích se člověk snaží o svém potenciálním zaměstnavateli zjistit co nejvíc. Hledá na webu, volá do firmy, shání reference. Ne vždy mu to, co zjistí, dá jasnou představu, co ho čeká.

KPMG nemá co skrývat, a tak dala slovo sedmi ze svých zaměstnanců - těm, kteří ve firmě právě začínají, i těm, kteří už v jejím kariérním žebříčku vystoupali o něco výš. Na webu www.zpodpalubi.cz se tak díky jejich blogům dočtete i o věcech, o nichž se jinde příliš nemluví, ale které mohou mít pro zájemce o práci mnohdy zásadní význam.

Blog-KPMG-2

Co přesně vlastně obnáší práce auditora nebo daňového poradce? Čím se zabývá oddělení se záhadným názvem Management Consulting? Co v KPMG dělá takový Assistant? A jak dlouho je Assistantem, než se z něj stane Specialist, Consultant či Manager? Co pro to musí udělat?

Je pravda, že začátky budou časově i jinak náročné, nebo to naopak bude pohoda? Jak se k novému zaměstnanci - čerstvému absolventu ekonomické vysoké školy - budou chovat kolegové a nadřízení? Panuje v KPMG opravdu tak přátelská atmosféra, jak se říká?

Na tyto a další dotazy lze v blozích nalézt autentické odpovědi těch, kteří to vědí nejlépe. "Upřímně řečeno tahle práce určitě není nejlepší na světě, ale je zatím nejlepší možná, co jsem pro absolventa objevil," myslí si blogující Assistant v oddělení Auditu Jiří Bouzek, který v jednom z článků bilancuje svůj první rok ve firmě a vypočítává, kolik času strávil v práci, kolik na školeních a kolik na cestách.

"Přežít další daňovou sezónu" je zase motto daňové specialistky Simony Fojtíkové, které dává tušit, že práce v KPMG není vždy procházka růžovým sadem. "Jasně, že se v KPMG musí pracovat (v sezóně i velmi tvrdě, což jistě dosvědčí i ostatní kolegové), protože bez práce nejsou koláče!" připouští Simona ve svém textu o běžném pracovním dni na zakázce.

Lidé v KPMG ale rozhodně nemyslí pořád jenom na práci a blogeři nejsou výjimkou. Napadlo by vás třeba, že i při přípravě náročného projektu, která se protáhne do pozdních nočních hodin, můžete pobavit sebe i své kolegy? Stačí mít trochu fantazie a ráno při příchodu do práce celou firmu překvapí mimozemšťané sestavení z kancelářských "lepíků" na oknech budovy.

Nebo takové nepříliš populární nocování v hotelích během cest ke klientům, které se po nějaké době stane rutinou. I z ní se však dá vybočit: stačí si v hotelové koupelně splést ručník s hadrem na podlahu a hned máte čím obveselit kolegy.

Jak se tedy v KPMG žije a pracuje? Bez obalu vám to přiblíží blogy z podpalubí, které jsou pro uchazeče o zaměstnání v KPMG jedinečnou možností dozvědět se víc. Zjistit, kde se lze setkat se zástupci firmy a jak se ještě během studia zapojit do jejích aktivit. Získat tipy, jež vám mohou pomoci u přijímacího pohovoru. A seznámit se s tím, co vás v KPMG čeká.

Blog-KPMG-3

Více o společnosti KPMG Česká republika se dozvíte na
www.kpmg.cz.

Informace pro zájemce o zaměstnání najdete na www.kpmg.com/cz/cs/joinus/Stranky/default.aspx

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Jak Hana Vagnerová studovala v USA

Hana Vagnerová

Herečka Hana Vagnerová se právě vrátila z jazykového pobytu v USA, kde pilovala angličtinu. Jak pobyt v USA hodnotí?...

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Najdete na iDNES.cz