Byty
Byty - forma vlastnictví
Dům
Pozemky
Komerční nemovitosti
Lokalita
Kraje
» Hlavní město Praha
» Středočeský kraj
» Jihočeský kraj
» Jihomoravský kraj
» Karlovarský kraj
» Kraj Vysočina
» Královéhradecký kraj
» Liberecký kraj
» Moravskoslezský kraj
» Olomoucký kraj
» Pardubický kraj
» Plzeňský kraj
» Ústecký kraj
» Zlínský kraj
» Evropa
» Severní Amerika
» Afrika
Cenové rozpětí v Kč  
(?)
Plocha v m² Plocha parcely v m² (?)
Stav nemovitosti
Konstrukce budovy
Podle počtu podlaží budovy
Počet podlaží budovy
Poschodí bytu
Počet místností
Zařízenost nemovitosti
Vybavení
Způsob vytápění objektu
Aktuálnost
+ další volby
Zavřít box Vymazat formulář
Cenové rozpětí v Kč Plocha v m²
Lokalita
>> Hlavní město Praha
>> Středočeský kraj
>> Jihočeský kraj
>> Jihomoravský kraj
>> Karlovarský kraj
>> Kraj Vysočina
>> Královéhradecký kraj
>> Liberecký kraj
>> Moravskoslezský kraj
>> Olomoucký kraj
>> Pardubický kraj
>> Plzeňský kraj
>> Ústecký kraj
>> Zlínský kraj
Zavřít box Vymazat formulář
Lokalita
Název nebo adresa RK
Zavřít box Vymazat formulář

Blíží se další zdražování rezidenčních nemovitostí

  15:10
Více než tři čtvrtiny developerských společností plánuje v roce 2017 zdražovat byty ve své nabídce. V průměru má cena stoupnout o čtyři procenta, a to především v Praze. Tam se také očekává růst poptávky po rezidenčních nemovitostech, který značně převýší jejich nabídku. Vyplývá to ze Studie developerských společností zpracované analytickou společností CEEC Research ve spolupráci se společností KPMG Česká republika.

Blíží se další zdražování rezidenčních nemovitostí| foto: iDNES.cz

Neutuchající poptávka po bytech má za následek, že ceny rezidenčních nemovitostí rostou. 78 % všech developerských společností plánuje v tomto roce navýšit ceny bytů v průměru o 4 procenta. A nejen v tomto roce. Tempo zvyšování cen má pokračovat i v dalších letech. To záleží hodně na úřadech a jejich ochotě se podílet na rozvoji bydlení. Momentálně totiž trvá velmi dlouho, než je nová výstavba povolena.

Oproti roku 2016 je růst cen poměrné mírný, loni se zvedla cena prodaných bytů o 19,5 %.

“Nacházíme se v klasické růstové části vývojového cyklu nemovitostního trhu. Dobrá ekonomické kondice a dostupné financování zvyšují poptávku a tím i ceny. Tento vývoj je bohužel umocňován omezeními na straně nabídky nových bytů, daných především délkou a komplikovaností schvalovacích procesů,” vysvětluje Pavel Kliment, partner odpovědný za služby pro realitní a stavební společnosti KPMG v České republice.

Zvedla se také optimální cena nových rezidenčních nemovitostí jak v centru Prahy, tak na jejím okraji. V centru je považována za optimální sazba 122 tisíc Kč/m², v širším centru je to poté 86 tisíc Kč/m². V ostatních částech Prahy a jejích okrajích je optimální cena 52 tisíc Kč/m². Podobně ze srovnání vychází i ostatní velká města.

V Praze by měla klesnout tento rok nabídka nových bytů o 2 procenta. Naopak v mimopražských regionech očekáváme navýšení nabídky v průměru o 1,1 procenta. I v roce 2018 by to mělo být dost podobné, v Praze bude pokračovat pokles a mimo Prahu růst nabídky.

„Zatímco na začátku minulého roku se podle statistik průměrná cena za nový prodaný byt pohybovala v Praze na úrovni 59 885 Kč na m², na konci roku to bylo již 71 567 Kč na m². Důvodem je především snižující se zásoba nově dokončených bytů, kterých za stejné období ubyla téměř třetina,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

„Ceny bytů letos rozhodně porostou, v Praze a Brně pravděpodobně mnohem rychleji než jinde na území republiky,“ dodává Jiří Štěpanský, jednatel společnosti, IMPERA spol. s r.o.

Zdroj: CEEC Research - Tři čtvrtiny developerů plánují v letošním i příštím roce zdražovat rezidenční nemovitosti v průměru o 4 procenta

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?