Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Výrobce vah a vážících systémů BIZERBA oslaví 150 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Již příští rok oslaví firma BIZERBA, která dodává na trh váhy a vážící systémy, 150 let od svého vzniku.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

BIZERZBA – váhy a vážící systémy – 150 let historie. Foto: KH II 800 2S | foto: BIZERBA

Andreas BIZER

Andreas BIZER

V roce 1866 získal zámečník Andreas BIZER zakázku od města na stavbu mostové váhy a během její stavby poznal svou budoucí ženu Annu Elisabethu Wagner, se kterou se roku 1866, již jako známý podnikatel, oženil a otevřel závod na výrobu mostových, pultových a vahadlových vah v Balingenu. Odtud pochází i název firmy – BIZER Balingen. Roku 1881 se manželům narodila dcera Elisabeth, která se v roce 1906 provdala za profesora Wilhelma Krauta.

Na přelomu 20. a 30. let 20. století nastává již pod vedením Wilhelma Krauta velký rozmach firmy BIZERBA a vzniká sériová výroba velmi přesných průmyslových vah. Roku 1932 firma vyvíjí první průmyslovou váhu s tiskem a za 4 roky pro její výrobu staví dodnes používanou halu. V roce 1949 přichází první počítací váha a s ní i segment speciálních průmyslových vah.

váha s optickým výpočtem ceny

váha s optickým výpočtem ceny

Píše se rok 1951 a právě nastal soumrak klasických mechanických vah - BIZERBA si nechala patentovat první váhu s optickým výpočtem ceny. Těchto vah byly vyrobeny statisíce a našly si své místo na celém světě. Proto klasické mechanické váhy do konce 60. let takřka zanikly.

Po úspěchu nářezových strojů ve 40. letech zahajuje BIZERBA v roce 1952 výrobu strojů z eloxovaného hliníku a jejich velká poptávka způsobí nutnost výstavby výrobního závodu v Meßkirchu.

první průmyslová váha s tiskem

první průmyslová váha s tiskem

V roce 1955 je představena první průmyslová váha s tiskem a zobrazením váhy odděleně od místa vážení. V roce 1963 staví BIZERBA první programově řízené vážní zařízení na vážení a plnění a v roce 1967 vyvinula pro masný průmysl první cejchuschopné zařízení píšící text. Ve stejném roce vznikla WS 6000, opticko-mechanická váha, které řešila vážení až 6000 položek. Následně byla vyvinuta WS 10 000.

automatický nářezový stroj

automatický nářezový stroj

Dalším mezníkem v historii firmy BIZERBA je rok 1968, kdy byl představen první automatický nářezový stroj se skládáním krájeného zboží. O rok později je postavena největší plošinová váha – 600 tun. Počátkem 70. let se BIZERBA dostává do vedení v oblasti označování zboží cenou, kde se udržela dodnes.

První digitální řídící systém (MCI) byl vyvinut v roce 1980 a přechod od mechanických terminálů k digitálním zajistily terminály MCA a MCB.

Samoobslužné váhy

Samoobslužné váhy

Samoobslužné váhy s tiskem etikety měly premiéru v roce 1981 s uvedením řady SB a o dva roky později byla založena továrna na výrobu etiket a spotřebního materiálu v Bochumi. V roce 1985 uvádí BIZERBA na trh svou první plně elektronickou systémovou váhu CD 8600.

Roku 1990 byly představeny přesné váhy pro kontrolu, klasifikaci, počítání kusů a navažování dle receptury.

K 125. výročí založení si BIZERBA nadělila dárek v podobě nové administrativní budovy v Balingenu a představila kompletně nové řady produktů.

Váhy a vážící systémy - s rozvojem elektroniky se zvyšuje i jejich tempo rozvoje

Váhy a vážící systémy

Váhy a vážící systémy

Vznikají POS terminály na bázi vah třídy SC či systémové váhy na platformě Windows CE. Na jejich bázi uvádí BIZERBA v roce 2000 dotykové displeje jako první v oblasti maloobchodu. K propojení vážního můstku s PC a dalšími periferiemi je zde ST terminál, nový standard v oblasti vážící techniky.

Váhy se prosazují i v oblasti nářezových strojů, v roce 2001 představila BIZERBA nářezové stroje s integrovanou váhou, o čemž snila řada prodavačů celé generace, a zrodil se i označovací automat GLM-I, který je synonymem pro trvalý provoz o vysokém výkonu při zachování snadnosti obsluhy, vysoké hygieny a příznivých servisních podmínek.

váhy s PC technologiemi

váhy s PC technologiemi

O dva roky později přichází na trh bezolejový kráječ chleba pro samoobslužný i obslužný provoz BS 38. V oblasti průmyslového vážení dobývá trh NT terminál.

Od roku 2004 BIZERBA nabízí váhy s PC technologiemi, které umožňují přehrávání obrázků, videí, a dokáží i oznámit, že dochází etikety, nebo poslat e-mailem objednávku na servis.

V roce 2006 přicházejí na trh váhy třídy CE na PC platformě s volně programovatelným dotykovým displejem obsluhy, které udivují komfortem i svými schopnostmi „poradit“ zákazníkovi. Druhou novinkou je automatický nářezový stroj A 500 s integrovanou váhou na vážení jednotlivých krájených plátků a korekcí jejich tloušťky do požadované hmotnosti porce přímo v průběhu krájení.

Multimediální váhy řady KH

Multimediální váhy řady KH

V roce 2008 zahajuje v Shanghaji provoz továrna, kde se vyrábí pultová váha BC II.

Multimediální váhy řady KH začaly dobývat svět o rok později. Jejich LCD displeje byly dalším zlomem v konstrukci obchodních pultových vah.

Dostáváme se do současnosti

Craeclean

Craeclean

Před třemi lety přišla BIZERBA s převratnou novinkou v oblasti nářezových strojů – povrchem z keramického kompozitu, který je 30x tvrdší než eloxovaný hliník a má o 20 % lepší kluzné vlastnosti než teflon. Díky němu výrazně vzrostl komfort obsluhy a snížil se čas na mytí i spotřeba energií.

systém K-flex

systém K-flex

Dalším krokem v rozvoji obchodních vah je systém K-flex, který umožňuje velkou variabilitu umístění. Posledním krokem ve vývoji je umístění displejů přímo na prodejní pulty a zabudování vážního můstku do rovné části pultu.

Třída sama pro sebe jsou šikmé nářezové stroje třídy GSP, které splní i ty nejnáročnější představy.

GLM-E Retail

GLM-E Retail

Ani oblast průmyslu nezaostává v pokroku. Vyvinuly se nové řídící terminály iS 50 a iS 70, které umožňují řízení několika vážních nebo dávkovacích procesů současně a vznikla možnost propojení přes W-lan.

Pro balení a etiketování zboží přímo v obchodech je ideální GLM-E Retail. V regálech tak bude vždy čerstvé zboží.

Ani loňský rok nebyl v BIZERBA chudý na novinky

Nová řada nářezových strojů VALIDOLINE VSC 280 a GSC 280 jsou již standardně s povrchem. Vyniká extrémně nízkou spotřebou energie a vlastnostmi velkého nářezového stroje.

VALIDOLINE VSC 280 a GSC 280

VALIDOLINE VSC 280 a GSC 280

Na okraji zájmů firmy BIZERBA nezůstává ani oblast etiket. Neustálý vývoj termoaktivních materiálů v kombinaci s vývojem lepidel přináší stále větší úspěch. Stále se zvyšující poptávka po etiketách BIZERBA byla příčinou vybudování systému Etiket-management a nového skladu na více než 3 miliardy etiket.

I letošní rok je plný novinek

Premiéru měl vylepšený software pro průmyslový nářezový stroj A 550, který umožňuje krájet a současně vážit jednotlivé porce.

průmyslový nářezový stroj A 550

průmyslový nářezový stroj A 550

V oblasti vážení přestavila BIZERBA nářezový stroj s kalibrovanou váhou, který je díky propojení s pokladním systémem K-flex ideálním řešením pro malé prodejny a pro prodej krájeného zboží přímo před zákazníkem. Na jednom zařízení můžete zboží nakrájet, zvážit, namarkovat a současně váhu i pokladnu použít i pro další sortiment.

Další v řadě je pultová váha KH II, která nabízí snadné čištění, snadné zakládání pokladní pásky a snadnou obsluha. Tato váha má bezkonkurenčně nízkou spotřebu.

řada obchodních multimediálních vah XC

řada obchodních multimediálních vah XC

Absolutní novinkou je nová řada obchodních multimediálních vah XC. Nabízí dotykový displej pro obsluhu, LCD displej pro zákazníka, „inteligentní“ tiskárnu pro bon, etiketu i linerless v jednom a PC technologie na nejvyšší úrovni. To vše za velmi zajímavou cenu.

Více informací o BIZERBA a její sortiment - váhy a vážící systémy - najdete na www.bizerba.cz.

BIZERBA Váhy a Systémy s.r.o.

Kamenická 5

170 00 Praha 7

obchod@bizerba.cz

Tel.: +420 233 379 697

BIZERBA

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Další z rubriky

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

Nejsou lidi. Tímto povzdechem shrnuje většina personalistů aktuální situaci na pracovním trhu. A začíná přemýšlet: Jak...

Tři důvody proč vyzkoušet letní drink Cointreau Fizz [kuantró fiz]

Tři důvody proč vyzkoušet letní drink Cointreau Fizz [kuantró fiz]

Chystáte zahradní party pro přátelé nebo jste milovníky letních zahrádek? Právě pro tyto příležitosti je ideální lehký...

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Průmyslové centrální vysavače udrží čistotu i v nejnáročnějším provozu

Ve výrobě je zapotřebí dodržovat přísné hygienické normy. Jak ale v náročném provozu udržovat čisto? Řešení nabízí...

Najdete na iDNES.cz