Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
VŠCHT Praha je známa jako kvalitní škola, vyučující chemické disciplíny. Kromě klasických oborů nabývají v poslední době na významu problematiky interdisciplinární, často směrované k lékařské aplikaci či genetické modifikaci buněk pro biotechnologické účely.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha, autorka snímků Petra Hajská | foto: VŠCHT Praha

Na Fakultě potravinářské a biochemické technologie se ve spolupráci s dalšími fakultami vyvíjejí např. materiály pro lékařské účely, jako jsou slitiny pro výrobu šroubů, rozložitelných v těle po zhojení zlomeniny.

Na přípravu slitin navazuje testování jejich vlivu na lidské buňky. Testujeme i materiály upravené nanočásticemi, které mají sloužit jako podklad pro kultivaci lidských buněk a následnou aplikaci na popálená místa pokožky.

Ověřujeme možnost specifického cílení, na VŠCHT vyvinutých, organických molekul do nádorů pro jejich fluorescenční zobrazování. Řešíme struktury virových proteinů a částic a jejich interakce s buněčnými motory.

Na co vše se biotechnologický výzkum soustředí?

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha, autorka snímků Petra Hajská

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha usiluje o využití schopností bakterií a rostlin rozkládat kontaminanty životního prostředí a jejich degradační kapacitu posiluje genetickými modifikacemi. Studuje se vliv biologicky aktivních látek na lidské buňky, dále odezvu rostlin na biotický stres pro hledání možnosti jejich ochrany. Unikátní instrumentaci využíváme k analýze biologicky aktivních složek potravin, potravních doplňků a rizikových látek, kontaminantů prostředí, toxinů či nežádoucích produktů některých potravinářských technologií.

Moderní analytické strategie jako je metabolomika umožňují nejen odhalení falšování, forenzní identifikaci nositelů chuti a vůně, ale i komplexní hodnocení vztahu  výživy a zdraví člověka. Zavádíme produkce vysokojakostních a zdravých potravin. Hledáme cesty využití tradičních i netradičních obnovitelných zdrojů pro produkci rozpouštědel, kompozitních materiálů i kosmetických přípravků.

VŠCHT Praha je náročná škola, slibuje však perspektivní uplatnění

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha, autorka snímků Petra Hajská

VŠCHT Praha je náročná škola, ale zároveň škola, slibující uplatnění s nadprůměrným finančním ohodnocením a je vhodným startem pro dobrou životní perspektivu. Naši absolventi jsou mimořádně kompetitivní na trhu práce. Časté je i jejich uplatnění v zahraničí, zejména ve výzkumné sféře.

Kromě (bio)technologických pozic se uplatňují i jako vrcholní manažeři (více na www.vscht.cz/uspesni). Kontinuální inovace studijních programů a studijních plánů odráží nové trendy výzkumu, technologií i trhu práce.

VŠCHT Praha je jednou z mála vysokých škol v ČR a dle řady zahraničních studentů i ve světě, kde se všichni studenti aktivně účastní výzkumných programů a využívají špičkové přístrojové vybavení. Již v průběhu studia tak zjišťují, že si vybrali obor, který skrývá zajímavá a neočekávaná tajemství a že mohou pomáhat při jejich odhalování.

Zařazení do výzkumných skupin jim otvírá možnost spolupráce i po absolvování VŠ a navíc dává příležitost zúčastnit se zahraničních stáží organizovaných nejen jako výměnné pobyty ale i v rámci mezinárodních spoluprací učitelů naší fakulty.

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha. Více informací najdete na stránkách www.vscht.cz.

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha

Biotechnologický výzkum na VŠCHT Praha, autorka snímků Petra Hajská

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

Úžasní Lords of the Sound zahrají nejznámější melodie z Oskarových filmů
Lords of the Sound zahrají nejznámější melodie z Oskarových filmů

Klasická hudba v koncertních sálech se může někomu zdát náročná na poslech. O opaku vás ale přesvědčí hudební uskupení špičkových hudebníků z orchestru Lords...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.