Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bílina byla osazena novými rybami, v Záluží hnízdí dravci

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00
Životní prostředí v průmyslových severních Čechách se díky používání nových ekologičtějších technologií postupně zlepšuje. Lepší ekologické podmínky umožňují, vedle zvyšování kvality života místních obyvatel, i návrat některých živočichů do této oblasti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bílina byla osazena novými rybami, v Záluží hnízdí dravci | foto: UNIPETROL, a.s.

Tento proces podporuje i skupina Unipetrol, která v nedávné době finančně podpořila vysazení ryb do řeky Bíliny a výstavbu tří speciálních budek pro ohroženého sokola stěhovavého v areálu Chempark Záluží.

Jelec jesen v Bílině

Pracovníci Českého rybářského svazu (ČRS) vysadili několik tisíc ryb do řeky Bíliny symbolicky 22. dubna, kdy celý svět slavil Den Země. "Do Bíliny jsme vysadili přibližně 3 000 jelců jesenů, 2 000 jednoletých a přibližně 1 000 kusů starších věkových kategorií. Rovněž jsme vysadili 200 kaprů o průměrné hmotnosti jednoho kilogramu," řekl Václav Jelínek, technik Severočeského územního svazu ČRS.

Ryby byly do řeky Bíliny vypuštěny 22. dubna hned na třech místech v okolí Záluží - pod soutokem se Srpinou v Českých Zlatnících, Hostomicích a Stadicích. Šlo o druhou podobnou akci, kterou financovala společnost Unipetrol v rámci spolupráce s Českým rybářským svazem, zahájené v roce 2010.

V letech 2010 až 2012 věnuje Unipetrol na vysazování ryb celkem 250 tisíc korun a s touto aktivitou počítá i v dlouhodobém výhledu. "Je to jeden ze způsobů, kterými se snažíme přispět ke zlepšení životního prostředí v regionu Záluží," uvedl za Unipetrol Pavel Sláma, ředitel úseku pro zdraví, bezpečnost, životní prostředí a kvalitu.

Tři speciální budky pro sokola stěhovavého

V okolí areálu Chempark Záluží, kde má svůj závod společnost Unipetrol RPA, byl již v loňském roce prokázán výskyt jednoho páru sokola stěhovavého. Tento druh je v České republice velmi vzácný, patří mezi kriticky ohrožené druhy a jeho početnost nepřesahuje padesát párů. Aby mohl zahnízdit, musí mu být vytvořeny speciální podmínky.

Proto skupina Unipetrol nabídla své prostory a podpořila instalaci tří budek v Chemparku Záluží. Budky budou umístěny na chladicí věži v prostoru "Benešáku", předposledním ochozu komínu teplárny T700 a na komínu Etylénové jednotky.

"Věříme, že tento projekt přispěje k ochraně vzácného dravce, který je tolik typický pro naše středoevropské prostředí," řekl Pavel Sláma.

Osazování budek v roce 2011

Sokol vede teritoriální způsob života, což znamená, že v areálu v Záluží bude hnízdit pouze jeden pár. "Více budek se vyvěšuje proto, aby si sokoli mohli vybrat to nejvhodnější místo, které jim bude plně vyhovovat," upřesnil detaily Václav Beran, ornitolog z organizace ALKA Wildlife, který se na projektu podílel.

Více informací o aktivitách skupiny Unipetrol v oblasti ochrany životního prostředí je k dispozici na internetových stránkách společnosti (www.unipetrol.cz).

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.