Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bílina byla osazena novými rybami, v Záluží hnízdí dravci

Komerční sdělení   8:00aktualizováno  8:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Životní prostředí v průmyslových severních Čechách se díky používání nových ekologičtějších technologií postupně zlepšuje. Lepší ekologické podmínky umožňují, vedle zvyšování kvality života místních obyvatel, i návrat některých živočichů do této oblasti.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bílina byla osazena novými rybami, v Záluží hnízdí dravci | foto: UNIPETROL, a.s.

Tento proces podporuje i skupina Unipetrol, která v nedávné době finančně podpořila vysazení ryb do řeky Bíliny a výstavbu tří speciálních budek pro ohroženého sokola stěhovavého v areálu Chempark Záluží.

Jelec jesen v Bílině

Pracovníci Českého rybářského svazu (ČRS) vysadili několik tisíc ryb do řeky Bíliny symbolicky 22. dubna, kdy celý svět slavil Den Země. "Do Bíliny jsme vysadili přibližně 3 000 jelců jesenů, 2 000 jednoletých a přibližně 1 000 kusů starších věkových kategorií. Rovněž jsme vysadili 200 kaprů o průměrné hmotnosti jednoho kilogramu," řekl Václav Jelínek, technik Severočeského územního svazu ČRS.

Ryby byly do řeky Bíliny vypuštěny 22. dubna hned na třech místech v okolí Záluží - pod soutokem se Srpinou v Českých Zlatnících, Hostomicích a Stadicích. Šlo o druhou podobnou akci, kterou financovala společnost Unipetrol v rámci spolupráce s Českým rybářským svazem, zahájené v roce 2010.

V letech 2010 až 2012 věnuje Unipetrol na vysazování ryb celkem 250 tisíc korun a s touto aktivitou počítá i v dlouhodobém výhledu. "Je to jeden ze způsobů, kterými se snažíme přispět ke zlepšení životního prostředí v regionu Záluží," uvedl za Unipetrol Pavel Sláma, ředitel úseku pro zdraví, bezpečnost, životní prostředí a kvalitu.

Tři speciální budky pro sokola stěhovavého

V okolí areálu Chempark Záluží, kde má svůj závod společnost Unipetrol RPA, byl již v loňském roce prokázán výskyt jednoho páru sokola stěhovavého. Tento druh je v České republice velmi vzácný, patří mezi kriticky ohrožené druhy a jeho početnost nepřesahuje padesát párů. Aby mohl zahnízdit, musí mu být vytvořeny speciální podmínky.

Proto skupina Unipetrol nabídla své prostory a podpořila instalaci tří budek v Chemparku Záluží. Budky budou umístěny na chladicí věži v prostoru "Benešáku", předposledním ochozu komínu teplárny T700 a na komínu Etylénové jednotky.

"Věříme, že tento projekt přispěje k ochraně vzácného dravce, který je tolik typický pro naše středoevropské prostředí," řekl Pavel Sláma.

Osazování budek v roce 2011

Sokol vede teritoriální způsob života, což znamená, že v areálu v Záluží bude hnízdit pouze jeden pár. "Více budek se vyvěšuje proto, aby si sokoli mohli vybrat to nejvhodnější místo, které jim bude plně vyhovovat," upřesnil detaily Václav Beran, ornitolog z organizace ALKA Wildlife, který se na projektu podílel.

Více informací o aktivitách skupiny Unipetrol v oblasti ochrany životního prostředí je k dispozici na internetových stránkách společnosti (www.unipetrol.cz).

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Najdete na iDNES.cz