Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bílé noci v Petrohradě: kdy začínají a kdy končí?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vlahé bílé noci v Petrohradě jsou neuvěřitelně krásné a tajemné. Koupají se v jasně perleťovém svitu díky specifické zeměpisné poloze severního hlavního města Ruska.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bílé noci v Petrohradě: Kdy začínají a kdy končí? | foto: CK VIOLA travel s.r.o.

Během tohoto letního období je město doslova opilé radostí a neuvěřitelnou svěžestí lidí připravených trávit 24 hodin na ulici, v parcích, zahradách i na nábřeží Něvy.

Jak dlouho trvá období bílých nocí v Petrohradě?

Období bílých nocí v Petrohradě začíná koncem května, kdy se město loučí s vesnou a parky jsou plné voňavých kvetoucích stromů. Každá následující noc je výrazně světlejší a teplejší než ta předchozí, až konečně od 11. června do 2. července už je v noci stejně jasno jako ve dne. Město samozřejmě žije svým normálním pracovním životem. Přes den všechny podniky, obchody a veřejná doprava fungují normálně a v noci se otvírají mosty. V období bílých nocí se v Petrohradě nerozsvěcí veřejné osvětlení a lidí je v noci na ulicích více než ve dne. V žádném jiném městě na světě nepanuje taková atmosféra, jaká je v období bílých nocí a po celé léto v Petrohradě - živá, přátelská, romantická a hlučná. Od druhé dekády července se noci začínají podobat spíše soumraku, který se postupně vrací k obyčejným tmavým nocím.

Co dělají lidé na ulici v noci?

Přestože se jedná o přirozený jev vyskytující se i na jiných místech na Zemi, právě v severním hlavním městě Ruska získal skutečně romantický nádech. Co by mohlo být poetičtější než pomalé procházky podél mnoha malebných řek a kanálů či po nábřeží Něvy? A kde jinde si můžete udělat jasný noční snímek a pozorovat, jak se zvedají mosty?

Chcete-li si plně vychutnat tuto atrakci, musíte se asi v 1:30 hod dostavit na Palácové náměstí nebo na nábřeží Admirality. V létě se zde touto dobou shromažďují davy nadšených turistů, takže autobusy ani nemohou přijet blíže, soumrak a teplý letní vzduch vytvářejí mimořádnou atmosféru. Uprostřed Něvy čekají ve frontě až desítky výletních lodí, které se chystají projet pod mostem přesně v okamžiku, kdy se jeho ramena začnou zvedat. Pouliční hudebníci a artisté baví publikum, které se i beztak moc nenudí. Po skončení můžete vyrazit do nočního klubu.

Bílé noci v Petrohradě: Kdy začínají a kdy končí?

Bílé noci v Petrohradě: Kdy začínají a kdy končí?

Bílé noci v Petrohradě

Mnoho mladých párů plánuje svatby na období, kdy začínají Bílé noci v Petrohradě, a jejich bujaré společnosti pak dodávají špetku zmatku celkové atmosféře otevřenosti.

Stalo se již dobrou tradicí pořádat masové taneční představení „Rudé plachty“ u Petropavlovské pevnosti. Flash mob organizují absolventi petrohradských škol a akce přitahuje tisíce diváků.

Co nabízí severní hlavní město hostům?

Po celý rok vítá Petrohrad četné návštěvníky, město je krásné v každém ročním období. Není divu, že je nazýváno hlavním kulturním městem Ruska, protože se zde nachází mnoho pamětihodností:

• Ermitáž: galerie luxusních interiérů minulosti, cenné obrazy a poklady

Ermitáž vyhledávají prakticky všichni turisté, kteří Petrohrad navštívili. Obejít všechny sály Zimního paláce a v klidu si prohlédnout všechny exponáty by trvalo několik dní. Abyste měli jistotu, že Ermitáž opravdu navštívíte, doporučujeme objednat si prohlídku předem, jinak riskujete, že ztratíte spoustu času, nebo se vůbec dovnitř nedostanete.

• Petropavlovská pevnost: historické centrum Petrohradu, místo posledního odpočinku ruských carů nacházející se na Zaječím ostrově

Za zdmi pevnosti je mnoho zajímavostí, ale zvlášť oblíbený je mezi turisty Petropavlovský chrám, z jehož zvonice si můžete vychutnat výhled na město, a dále Mincovní dvůr, kde jsou návštěvníkům předvedeny šperky a numismatické sbírky, a kde si mohou zakoupit jedinečné suvenýry. A kdo má rád husí kůži, může navštívit věznici v Trubecké baště.

• Kateřinský (letní) palác v Carském selu: velkolepý komplex parků a luxusních apartmentů

Pokud potřebujete nějaký důkaz extravagance imperiálních vládců Ruska, je možné jej najít na území tohoto města. V 18. století zde byly vybudovány dva obrovské a opravdu neobvyklé paláce obklopené rozsáhlými zahradami s celou řadou fascinujících prvků dekorativní architektury.

Jantarová komnata - perla Kateřinského paláce ve městě Puškin, je právem nazývána jedním z divů světa.

• Petrodvorec: slavný palácový komplex s fontánami

Hlavní město fontán, ruská Versailles, mnoha způsoby nazývaný Petěrgof. Tento palácový a parkový soubor musí určitě navštívit turista, který přijel do Petrohradu v létě.

Bílé noci v Petrohradě: Kdy začínají a kdy končí?

Bílé noci v Petrohradě: Kdy začínají a kdy končí?

• Ostrov Kiži: skanzen dřevěné architektury Karelie pod širým nebem

• Ruské muzeum: největší sbírka ruských uměleckých exponátů

• Kostel Spasa na Krovi: grandiózní stavba udivující jak vnějším designem, tak i interiéry

V létě bývá turistů v Petrohradě velmi mnoho, ale dobře vyvinutá městská a příměstská hotelová síť je schopna přijmout všechny zájemce. Návštěvníkům se nabízí řada možností a mohou si vybrat to, co nejlépe odpovídá jejich plánům.

Ovšem během letní sezóny, bílých nocí, může být výběr značně omezen, takže doporučujeme rezervovat si hotel v Petrohradě v předstihu. Včasná rezervace je vždy zárukou získání námi požadovaného za méně peněz.

Existuje mnoho unikátních míst v Rusku, která stojí za návštěvu. Můžete si vzít mapu, nebo otevřít webové stránky www.russiatour.cz a náhodně vybrat jakoukoli oblast této země - vždy najdete zajímavá místa, která mohou být vhodným cílem vaší cesty.

Potom nás, prosím, kontaktujte. Pomůžeme vám při rozhodování o vaší dovolené v Rusku. Najdeme vhodné lety, vyřídíme víza, zajistíme pojištění, poradíme místní zajímavosti a zodpovíme všechny vaše otázky. Objevte Rusko s námi!

Informace poskytované CK VIOLA travel s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Hvězdárna a planetárium Brno v první obranné linii vánoční pohody

V předvečer svátků odstartuje planetárium Brno nebeské Vánoce, které přinesou...

V předvečer Vánoc rozsvítí hvězdárna na Kraví hoře obranný štít, který město Brno opět zachrání před zlými démony....

Kde kvalitně nakoupit? Hledejte tradiční český obchod

Kde kvalitně nakoupit? Hledejte tradiční český obchod.

Jak poznat dobrou českou prodejnu, která nabízí kvalitní potraviny, domácí produkci i vysoký standard služeb? Orientaci...

Nebojte se agenturního zaměstnávání

Nebojte se agenturního zaměstnávání, u správných agentur dostanete stejné...

Personální agentury již nepomáhají lidem jen při hledání zaměstnání. S vývojem trhu práce a také s rostoucími nároky na...

Najdete na iDNES.cz