Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnostní dveře – bezpečí a pohoda vašeho domova

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bezpečnostní dveře by měly být nesdílnou součástí našeho domova. Ať už bydlíte v bytě nebo rodinném domku, bezpečnostní dveře jsou dnes samozřejmostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnostní dveře | foto: ahr

Dveře (nejen bezpečnostní) jsou vstupní branou do našeho soukromí, ale zároveň nejdůležitějším prvkem ochrany našich domovů, pracovišť apod. před okolním světem.

A právě ochranná funkce je faktor, který nás v současné době nejvíce zajímá. Jak totiž vyplývá z různých statistik, k 90 % všech vloupání do soukromých objektů dojde právě vchodovými dveřmi.

Z tohoto důvodu je při pořizování nových dveří potřeba věnovat pozornost nejen jejich vzhledu, nýbrž i ochranným prvkům, kterými jsou bezpečnostní dveře opatřeny. Společnost Golem bezpečnostní dveře vysoce dbá na dodržování bezpečnostních prvků při výběru i samotné montáži bezpečnostních dveří.

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce. Bezpečnostní vchodové dveře jsou obvykle zajištěny v deseti až dvaceti bodech a jsou vybaveny kvalitní bezpečnostní vložkou. Vlastní bezpečnostní dveře jsou rovněž vybaveny speciální ochranou vložky a zámku.

Bezpečnostní dveře - charakteristika

dveřeZákladní charakteristikou bezpečnostních dveří je zařazení do bezpečnostní třídy. Klasifikováno je šest tříd, přičemž platí, že čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují. To znamená, třídy 1 a 2 označují klasické dveře, které nemají téměř žádné bezpečnostní parametry.

Třídy 3 a 4 představují bezpečnostní dveře schopné velmi dobře ochránit soukromý majetek. Proto také je tento typ dveří požadován pojišťovnami. Do kategorií 5 a 6 patří speciální dveře umisťované na příklad v bankách a podobně.

Bezpečnostní třídy jsou klasifikovány na základě evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630, které vychází z navazujících evropských norem popisujících zkoušky pro stanovení odolnosti při statickém zatížení, odolnosti při dynamickém zatížení a rovněž odolnosti proti manuálním pokusům o násilné vniknutí.

Parametry bezpečnostních dveří

Kvalitní konstrukce je vždy kovová, po celé ploše krytá plechem, opatřená ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Celá konstrukce musí být schopna dostatečně bránit objekt vůči mechanickému proniknutí dle platné evropské normy.

Vrchní, designovou, vrstvu dveří tvoří zpravidla tvrdé dřevo, dýha nebo jiné materiály, které lze sladit s interiérem nebo exteriérem.

Zárubně

Hovoříme-li o bezpečnostních dveřích, musíme si uvědomit, že nejde jen o samotné dveřní křídlo, nýbrž také o zárubně. Kvalitní zárubeň je pevně spojena k bezpečnostním kotvám, které jsou uchycené ve zdi.

Někdy je nutno zárubeň vylit betonem a v místech uzamykání musí být zesílená. Zároveň musí být odolná vůči roztažení a vysazení dveří.

Kvalitní zámek

Důležitý článek celého bezpečnostního systému představují kvalitní zámky s bezpečnostní vložkou umožňující vícebodové uzamykání, minimálně patnáctibodové. Do bezpečnostních dveří se montují zejména cylindrické bezpečnostní vložky zabraňující odvrtání, vyhmatání planžetou, vylomení i dynamické metodě SG. Nedílnou součástí každé vložky je samozřejmě bezpečnostní klíč.

Více informací naleznete na www.golem-dvere.cz.

logo Golem

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Najděte pronájem nebo nájemníka s Férovým pronájmem

Najděte pronájem nebo nájemníka s Férovým pronájmem

Sehnat v dnešní době hezký pronájem a najít bezproblémového nájemníka je poměrně velký problém. Navíc přibývají...

Jak vybrat okna, která vám budou po generace dobře sloužit?

Jak vybrat okna, která vám budou po generace dobře sloužit?

Rozhodli jste se pro plastová okna, ale neorientujete se v široké nabídce na trhu? Jako každá investice na celý život...

Když z obýváku pozorujete okolní přírodu nebo rozsvícené město

Když z obýváku pozorujete okolní přírodu nebo rozsvícené město

Plánujete stavět nebo rekonstruovat? Vlastníte-li pozemek s prostorem pro zahradu, velkou terasu nebo s pěkným výhledem...

Najdete na iDNES.cz