Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnostní dveře – bezpečí a pohoda vašeho domova

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bezpečnostní dveře by měly být nesdílnou součástí našeho domova. Ať už bydlíte v bytě nebo rodinném domku, bezpečnostní dveře jsou dnes samozřejmostí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnostní dveře | foto: ahr

Dveře (nejen bezpečnostní) jsou vstupní branou do našeho soukromí, ale zároveň nejdůležitějším prvkem ochrany našich domovů, pracovišť apod. před okolním světem.

A právě ochranná funkce je faktor, který nás v současné době nejvíce zajímá. Jak totiž vyplývá z různých statistik, k 90 % všech vloupání do soukromých objektů dojde právě vchodovými dveřmi.

Z tohoto důvodu je při pořizování nových dveří potřeba věnovat pozornost nejen jejich vzhledu, nýbrž i ochranným prvkům, kterými jsou bezpečnostní dveře opatřeny. Společnost Golem bezpečnostní dveře vysoce dbá na dodržování bezpečnostních prvků při výběru i samotné montáži bezpečnostních dveří.

Kvalitní bezpečnostní dveře jsou vždy tuhé kovové konstrukce. Bezpečnostní vchodové dveře jsou obvykle zajištěny v deseti až dvaceti bodech a jsou vybaveny kvalitní bezpečnostní vložkou. Vlastní bezpečnostní dveře jsou rovněž vybaveny speciální ochranou vložky a zámku.

Bezpečnostní dveře - charakteristika

dveřeZákladní charakteristikou bezpečnostních dveří je zařazení do bezpečnostní třídy. Klasifikováno je šest tříd, přičemž platí, že čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují. To znamená, třídy 1 a 2 označují klasické dveře, které nemají téměř žádné bezpečnostní parametry.

Třídy 3 a 4 představují bezpečnostní dveře schopné velmi dobře ochránit soukromý majetek. Proto také je tento typ dveří požadován pojišťovnami. Do kategorií 5 a 6 patří speciální dveře umisťované na příklad v bankách a podobně.

Bezpečnostní třídy jsou klasifikovány na základě evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630, které vychází z navazujících evropských norem popisujících zkoušky pro stanovení odolnosti při statickém zatížení, odolnosti při dynamickém zatížení a rovněž odolnosti proti manuálním pokusům o násilné vniknutí.

Parametry bezpečnostních dveří

Kvalitní konstrukce je vždy kovová, po celé ploše krytá plechem, opatřená ocelovou kostrou a rozvorovým systémem. Celá konstrukce musí být schopna dostatečně bránit objekt vůči mechanickému proniknutí dle platné evropské normy.

Vrchní, designovou, vrstvu dveří tvoří zpravidla tvrdé dřevo, dýha nebo jiné materiály, které lze sladit s interiérem nebo exteriérem.

Zárubně

Hovoříme-li o bezpečnostních dveřích, musíme si uvědomit, že nejde jen o samotné dveřní křídlo, nýbrž také o zárubně. Kvalitní zárubeň je pevně spojena k bezpečnostním kotvám, které jsou uchycené ve zdi.

Někdy je nutno zárubeň vylit betonem a v místech uzamykání musí být zesílená. Zároveň musí být odolná vůči roztažení a vysazení dveří.

Kvalitní zámek

Důležitý článek celého bezpečnostního systému představují kvalitní zámky s bezpečnostní vložkou umožňující vícebodové uzamykání, minimálně patnáctibodové. Do bezpečnostních dveří se montují zejména cylindrické bezpečnostní vložky zabraňující odvrtání, vyhmatání planžetou, vylomení i dynamické metodě SG. Nedílnou součástí každé vložky je samozřejmě bezpečnostní klíč.

Více informací naleznete na www.golem-dvere.cz.

logo Golem

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Poznejte způsoby, jak odstranit graffiti snadno a rychle

Před aplikací

Nevzhledné sprejerské výtvory hyzdí naše města v čím dál větší míře a zdá se, že snažit se s nimi skoncovat je jako boj...

Nátěr fasády: proč je tradiční údržba v běžných případech výhodnější?

Fasáda

Fasáda, která ztratila původní barvu nebo má dokonce poničenou strukturu, vyžaduje nový nátěr. Poslední dobou se však...

Najdete na iDNES.cz