Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost na kole? S přilbou, rukavicemi a osvětlením

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jízda na kole je v různých podobách oblíbenou pohybovou aktivitou mnoha lidí. Pokud k nim patříte i vy, dbejte na bezpečnost svou i svých blízkých. Bezpečnost na kole zvýšíte třeba používáním cyklistické přilby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnost na kole? S přilbou, rukavicemi a osvětlením | foto: KELLYS BICYCLES CZECH REPUBLIC s.r.o.

Cyklistika je krásný sport. Jízda v těsné blízkosti přírody, s přáteli či rodinou, vítr ve vlasech. Chcete-li si ale dopřávat těchto radostných chvil co nejvíce a co nejdéle, myslete přitom na používání některých doplňků, které výrazně zvýší bezpečnost na kole. Uvědomte si, že na rozdíl od řidičů automobilů vás nechrání žádná karosérie ani airbagy.

Bezpečnost na kole? Jedině s přilbou

Tak jako v autě saháme po bezpečnostních pásech, i na kolo bychom měli usedat jedině s cyklistickou přilbou na hlavě. Legislativa v Česku sice ukládá za povinnost používání přileb dětem a mládeži do 18 let věku, ale v některých zemích Evropy jsou přilby, které zvyšují bezpečnost na kole, povinné pro všechny bez výjimky. Vědí proč. Cyklistům bez přilby totiž hrozí sedminásobně vyšší riziko poranění hlavy a mozku.

KELLYS BICYCLES 4a

Mezi dospělými cyklisty přesto zaznívají stále stejné výmluvy, proč přilbu nepoužívat. Mají pocit, že v ní vypadají hloupě a nebo že ji na "to své" ježdění nepotřebují. Opak je pravdou. Přilba na hlavě je nutnost, nikoliv vymoženost. A jste-li rodiči, vězte, že dítě, které na vašich hlavách přilbu vidí, ji přijme výrazně snadněji.

Moderní přilby jsou vzdušné a lehké, ale také na hlavě díky propracovaným systémům upínání vůbec netlačí. Komu nesedí jedna přilba, může zkusit jiný model od jiného výrobce - v obchodech jsou desítky typů. A navíc jsou přilby zvyšující bezpečnost na kole i hezké a dostupné v širokém spektru barevných kombinací, což z nich dělá v jistém slova smyslu módní doplněk.

Další doplňky pro bezpečnost na kole

KELLYS BICYCLES 4c

Prvkem, který také zvyšuje bezpečnost na kole a na který se neprávem tu a tam zapomíná, jsou cyklistické rukavice a nebo brýle.

S rukavicemi nebudete mít na kole zpocené ruce a řidítka, řazení i brzdy budete mít vždy stoprocentně pod kontrolou. V případě, kdy z kola spadnete, ochrání vaše dlaně před bolestivým odřením a ztlumí intenzitu nárazu.

Cyklistické rukavice zajistí komfortní a bezpečné držení řídítek

Větší bezpečnost na kole zajistí také sportovní sluneční brýle. Ty ochrání váš zrak před ostrým sluncem, které může při celodenním výletu vyčerpávat a zamezí nepříjemnému kontaktu oka s létajícím hmyzem a prachem. Nemluvě o nebezpečném UV záření, které může zrak poškodit.

Velký význam pro cyklistu mají také další pasivní prvky pro bezpečnost na kole. Patří mezi ně cyklistická světla a blikačky využívající moderní LED diody, které mají velice dobrou svítivost a nízkou spotřebu energie, takže baterie vám ve světlech vydrží dlouho. Tato světýlka koupíte už za několik desítek korun a přitom vám mohou zachránit i život. A taková investice se určitě vyplatí.

Velmi rozšířené jsou reflexní prvky vyrobené z materiálů odrážející světlo. Najdete je na každém kvalitním sportovním oblečení určeném pro pohyb venku, časté jsou i u doplňků jako jsou batohy, boty nebo přilby. Dalšími možnostmi, jak zvýšit bezpečnost na kole, jsou různé přívěsky, samolepky a pásky nohavici. Být vidět je jedním ze základů pasivní bezpečnosti.

Kellys Cliff

Krosová, trekingová a téměř všechna městská jízdní kola značky Kellys využívají reflexní linky v bocích plášťů, což zajišťuje výbornou viditelnost z boku.

Přejeme vám mnoho šťastných a bezpečných kilometrů v sedle!

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Cyklovýlet pro každého aneb série společných cyklovyjížděk

Pravděpodobně to znáte. Venku hezké počasí, ideální podmínky pro kolo, ale vaši nejbližší nemají čas či energii a vám...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Najdete na iDNES.cz