Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost na kole? S přilbou, rukavicemi a osvětlením

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jízda na kole je v různých podobách oblíbenou pohybovou aktivitou mnoha lidí. Pokud k nim patříte i vy, dbejte na bezpečnost svou i svých blízkých. Bezpečnost na kole zvýšíte třeba používáním cyklistické přilby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnost na kole? S přilbou, rukavicemi a osvětlením | foto: KELLYS BICYCLES CZECH REPUBLIC s.r.o.

Cyklistika je krásný sport. Jízda v těsné blízkosti přírody, s přáteli či rodinou, vítr ve vlasech. Chcete-li si ale dopřávat těchto radostných chvil co nejvíce a co nejdéle, myslete přitom na používání některých doplňků, které výrazně zvýší bezpečnost na kole. Uvědomte si, že na rozdíl od řidičů automobilů vás nechrání žádná karosérie ani airbagy.

Bezpečnost na kole? Jedině s přilbou

Tak jako v autě saháme po bezpečnostních pásech, i na kolo bychom měli usedat jedině s cyklistickou přilbou na hlavě. Legislativa v Česku sice ukládá za povinnost používání přileb dětem a mládeži do 18 let věku, ale v některých zemích Evropy jsou přilby, které zvyšují bezpečnost na kole, povinné pro všechny bez výjimky. Vědí proč. Cyklistům bez přilby totiž hrozí sedminásobně vyšší riziko poranění hlavy a mozku.

KELLYS BICYCLES 4a

Mezi dospělými cyklisty přesto zaznívají stále stejné výmluvy, proč přilbu nepoužívat. Mají pocit, že v ní vypadají hloupě a nebo že ji na "to své" ježdění nepotřebují. Opak je pravdou. Přilba na hlavě je nutnost, nikoliv vymoženost. A jste-li rodiči, vězte, že dítě, které na vašich hlavách přilbu vidí, ji přijme výrazně snadněji.

Moderní přilby jsou vzdušné a lehké, ale také na hlavě díky propracovaným systémům upínání vůbec netlačí. Komu nesedí jedna přilba, může zkusit jiný model od jiného výrobce - v obchodech jsou desítky typů. A navíc jsou přilby zvyšující bezpečnost na kole i hezké a dostupné v širokém spektru barevných kombinací, což z nich dělá v jistém slova smyslu módní doplněk.

Další doplňky pro bezpečnost na kole

KELLYS BICYCLES 4c

Prvkem, který také zvyšuje bezpečnost na kole a na který se neprávem tu a tam zapomíná, jsou cyklistické rukavice a nebo brýle.

S rukavicemi nebudete mít na kole zpocené ruce a řidítka, řazení i brzdy budete mít vždy stoprocentně pod kontrolou. V případě, kdy z kola spadnete, ochrání vaše dlaně před bolestivým odřením a ztlumí intenzitu nárazu.

Cyklistické rukavice zajistí komfortní a bezpečné držení řídítek

Větší bezpečnost na kole zajistí také sportovní sluneční brýle. Ty ochrání váš zrak před ostrým sluncem, které může při celodenním výletu vyčerpávat a zamezí nepříjemnému kontaktu oka s létajícím hmyzem a prachem. Nemluvě o nebezpečném UV záření, které může zrak poškodit.

Velký význam pro cyklistu mají také další pasivní prvky pro bezpečnost na kole. Patří mezi ně cyklistická světla a blikačky využívající moderní LED diody, které mají velice dobrou svítivost a nízkou spotřebu energie, takže baterie vám ve světlech vydrží dlouho. Tato světýlka koupíte už za několik desítek korun a přitom vám mohou zachránit i život. A taková investice se určitě vyplatí.

Velmi rozšířené jsou reflexní prvky vyrobené z materiálů odrážející světlo. Najdete je na každém kvalitním sportovním oblečení určeném pro pohyb venku, časté jsou i u doplňků jako jsou batohy, boty nebo přilby. Dalšími možnostmi, jak zvýšit bezpečnost na kole, jsou různé přívěsky, samolepky a pásky nohavici. Být vidět je jedním ze základů pasivní bezpečnosti.

Kellys Cliff

Krosová, trekingová a téměř všechna městská jízdní kola značky Kellys využívají reflexní linky v bocích plášťů, což zajišťuje výbornou viditelnost z boku.

Přejeme vám mnoho šťastných a bezpečných kilometrů v sedle!

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Malá částka za pojištění v cizině je při úrazu a nemoci dobře zúročena

Jednodenní pracovní cesta, víkendový pobyt či týdenní dovolená za hranicemi České republiky by se cestovatelům mohla...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz