Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Zajistit bezpečnost chodců před projíždějícími vozidly je veřejným zájmem. Pokaždé, když potřebují přejít ulici nebo jinou pozemní komunikaci, hrozí jim nebezpečí. Bezpečnějšímu přecházení vozovek by měl pomoci ucelený program dopravních opatření společnosti AŽD Praha.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření | foto: AŽD Praha s.r.o.

Bezpečnost chodců na přechodech nejefektivněji zajišťuje světelné signalizační zařízení. Společnost AŽD Praha vyrábí a dodává moderní dopravní řadiče MR-11 a MR-22, které optimalizují dohledové obvody LED návěstidel, a to bez dodatečných úprav pomocí rezistorů. Nové verze řadičů tak získávají přidanou hodnotu i do budoucna, protože neustále narůstá trend využívání LED návěstidel.

Řadič světelného signalizačního zařízení MR-11 je určen pro automatické řízení dopravy na všech typech křižovatek a pro chodecké přechody byl samostatně vyvinut řadič MR-22, který má mnohem menší rozměry i energetické nároky a je také jednodušší a cenově dostupný. Plně vyhovuje podmínkám bezpečnosti řízení přechodů pro chodce.

Oba řadiče lze rozšířit o další moduly (např. dopravní detektory, kamery, radary, chodecká tlačítka apod.) a připojit tak větší množství vstupů a výstupů. Při výpadku části systému a zachování kontinuity chodu garantuje vyšší bezpečnost provozu evropský Certifikát bezpečnostní třídy SIL 3.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Světelné prvky, které osvětlí přechod a zvýší bezpečnost chodců

V méně rizikových úsecích komunikace často postačí zvýraznit přechod pro chodce soustavou aktivních a pasivních světelných prvků, aby jej řidič nepřehlédl ani v noci nebo v mlze. Přechod pro chodce by měl být vždy nasvícen jasným světlem s vyšší intenzitou, aby nesplynul s běžným osvětlením ulice. Díky nastavení paprsků ve směru jízdy přijíždějícího vozidla postava chodce na přechodu výrazně kontrastuje s tmavším okolím a pro řidiče je tak lépe viditelná.

Na sloupu nebo výložníku může být umístěna dopravní značka IP6 - „Přechod pro chodce“ s podkladní reflexní fólií. Na výložník je vhodné také nainstalovat výstražná blikající návěstní světla S7.

Cenově dostupné a vysoce účinné jsou zvýrazňující knoflíky LED diodových světel instalované přímo do povrchu vozovky. Takto vytvořená kolmá linie světel zaručí, že bude přechod viditelný i ze vzdálenosti několika set metrů. Klíčovou součástí realizace moderně nasvíceného přechodu jsou detektory pohybu chodce v jeho blízkosti. Světelné zvýraznění přechodu se tak stává aktivním prvkem silničního provozu, který významně zvýší bezpečnost chodců.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Červená pro neukázněné řidiče vjíždějící do obce

Při vjezdu do obce se mnoho měst a obcí potýká s neukázněností řidičů, kteří nedodržují maximální povolenou rychlost. Proto společnost AŽD Praha vyvinula systém SpeedStop, který pomocí návěstidla řízeného radarem dokáže účinně snížit rychlost přijíždějících vozidel.

Mikrovlnný radar umístěný na okraji města detekuje rychlost přijíždějících vozidel a v případě, že řidič nedodržuje povolenou rychlost, bude zastaven červeným signálem na návěstidle. Jedná se o funkci „trestající červené“. Řidiči jsou na toto opatření upozorněni informativní svislou dopravní značkou.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Vaše bezpečnost v dobrých rukou již od roku 1954

Česká společnost AŽD Praha s.r.o. s dlouholetou tradicí je významným dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky. Zajišťuje výzkum, vývoj, projektování, montáž, rekonstrukce a servis zařízení, systémů i investičních celků zejména v železniční a silniční dopravě, ale i dalších oborech.

Více informací o společnosti AŽD Praha s.r.o. a jejích produktech i službách najdete na www.azd.cz

Autor:
Témata: AŽD Praha

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

INPAP radí: Jak správně zabalit balík
INPAP radí: Jak správně zabalit balík

Provozujete e-shop a potýkáte se s neustálými reklamacemi ohledně špatně zabalených zásilek? Anebo zkrátka častěji posíláte balíky a nechcete, aby se obsah...  celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.