Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zajistit bezpečnost chodců před projíždějícími vozidly je veřejným zájmem. Pokaždé, když potřebují přejít ulici nebo jinou pozemní komunikaci, hrozí jim nebezpečí. Bezpečnějšímu přecházení vozovek by měl pomoci ucelený program dopravních opatření společnosti AŽD Praha.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření | foto: AŽD Praha s.r.o.

Bezpečnost chodců na přechodech nejefektivněji zajišťuje světelné signalizační zařízení. Společnost AŽD Praha vyrábí a dodává moderní dopravní řadiče MR-11 a MR-22, které optimalizují dohledové obvody LED návěstidel, a to bez dodatečných úprav pomocí rezistorů. Nové verze řadičů tak získávají přidanou hodnotu i do budoucna, protože neustále narůstá trend využívání LED návěstidel.

Řadič světelného signalizačního zařízení MR-11 je určen pro automatické řízení dopravy na všech typech křižovatek a pro chodecké přechody byl samostatně vyvinut řadič MR-22, který má mnohem menší rozměry i energetické nároky a je také jednodušší a cenově dostupný. Plně vyhovuje podmínkám bezpečnosti řízení přechodů pro chodce.

Oba řadiče lze rozšířit o další moduly (např. dopravní detektory, kamery, radary, chodecká tlačítka apod.) a připojit tak větší množství vstupů a výstupů. Při výpadku části systému a zachování kontinuity chodu garantuje vyšší bezpečnost provozu evropský Certifikát bezpečnostní třídy SIL 3.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Světelné prvky, které osvětlí přechod a zvýší bezpečnost chodců

V méně rizikových úsecích komunikace často postačí zvýraznit přechod pro chodce soustavou aktivních a pasivních světelných prvků, aby jej řidič nepřehlédl ani v noci nebo v mlze. Přechod pro chodce by měl být vždy nasvícen jasným světlem s vyšší intenzitou, aby nesplynul s běžným osvětlením ulice. Díky nastavení paprsků ve směru jízdy přijíždějícího vozidla postava chodce na přechodu výrazně kontrastuje s tmavším okolím a pro řidiče je tak lépe viditelná.

Na sloupu nebo výložníku může být umístěna dopravní značka IP6 - „Přechod pro chodce“ s podkladní reflexní fólií. Na výložník je vhodné také nainstalovat výstražná blikající návěstní světla S7.

Cenově dostupné a vysoce účinné jsou zvýrazňující knoflíky LED diodových světel instalované přímo do povrchu vozovky. Takto vytvořená kolmá linie světel zaručí, že bude přechod viditelný i ze vzdálenosti několika set metrů. Klíčovou součástí realizace moderně nasvíceného přechodu jsou detektory pohybu chodce v jeho blízkosti. Světelné zvýraznění přechodu se tak stává aktivním prvkem silničního provozu, který významně zvýší bezpečnost chodců.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Červená pro neukázněné řidiče vjíždějící do obce

Při vjezdu do obce se mnoho měst a obcí potýká s neukázněností řidičů, kteří nedodržují maximální povolenou rychlost. Proto společnost AŽD Praha vyvinula systém SpeedStop, který pomocí návěstidla řízeného radarem dokáže účinně snížit rychlost přijíždějících vozidel.

Mikrovlnný radar umístěný na okraji města detekuje rychlost přijíždějících vozidel a v případě, že řidič nedodržuje povolenou rychlost, bude zastaven červeným signálem na návěstidle. Jedná se o funkci „trestající červené“. Řidiči jsou na toto opatření upozorněni informativní svislou dopravní značkou.

Bezpečnost chodců ve městech podpoří moderní dopravní opatření

Vaše bezpečnost v dobrých rukou již od roku 1954

Česká společnost AŽD Praha s.r.o. s dlouholetou tradicí je významným dodavatelem a výrobcem zabezpečovací, telekomunikační, informační a automatizační techniky. Zajišťuje výzkum, vývoj, projektování, montáž, rekonstrukce a servis zařízení, systémů i investičních celků zejména v železniční a silniční dopravě, ale i dalších oborech.

Více informací o společnosti AŽD Praha s.r.o. a jejích produktech i službách najdete na www.azd.cz

Autor:
Témata: AŽD Praha

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky.

V dnešní době je znalost cizích jazyků nezbytná. Potřebujeme ji nejen pro práci, ale i v běžném životě. Vyzkoušeli jste...

Potřebujete vyřešit obalové materiály pro výrobu automobilových dílů?

Potřebujete vyřešit obalové materiály pro výrobu automobilových dílů?

Přinášíme řešení pro firmy, které hledají vysokou kvalitu, dlouhou životnost a partnera, který dokáže řešit také...

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Přínos business inteligence řešení vám pomohou zvýšit externí data

Vložte do rukou svých B2B obchodníků účinnou zbraň! Je čas vidět svůj business z větší perspektivy, přes externí data....

Najdete na iDNES.cz