Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost a kvalita potravin

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Neustálý rozvoj technologií a tlak tržní ekonomiky nutí mnoho výrobců ke stálé optimalizaci procesů s cílem zrychlit výrobu a minimalizovat náklady. Vhodnou cestou bývá také automatizace výrobních procesů, ta však může nést určité riziko, kterým je snížená jakost a kvalita potravin či výrobků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnost a kvalita potravin | foto: METTLER TOLEDO

Čas od času se tak dozvídáme, že spotřebitel nalezl úlomek střepu v jogurtu, nebo že hmotnost zakoupené čokolády, kterou si spotřebitel doma převážil na kuchyňské váze, neodpovídala údaji o hmotnosti uvedenému na obalu.

Není řešením, abychom si my - spotřebitelé na své nákupy nosili s sebou váhu pro překontrolování výrobků v nákupu, kvalita potravin je kontrolována státem prostřednictvím České obchodní inspekce. Ta každé 2 roky kontroluje všechny váhy, na nichž je měřeno množství výrobku, které si kupujeme a to jak přímo v obchodě nebo ve výrobním závodu dodavatele.

Řetězec

Jak si ale můžeme být jisti, že kvalita potravin, které kupujeme, je taková, jakou očekáváme - a to nejen z hlediska jejího složení, ale i bezpečnosti, tj. že pro výrobu byly použity jen kvalitní suroviny a během procesu výroby se do ní nedostaly nežádoucí kontaminanty?

Pojďme se podívat (odkaz na obrázek procesu) do výrobního procesu potravinářské společnosti a seznámit se s technologiemi, které mohou zajistit adekvátní kontrolu kvality výrobků.

Laboratoř pro vědu a výzkum, kontrola kvality potravin, procesní měření a výroba

Kontrola kvality se spoléhá na rychlé a přesné měření analytických dat a na vhodný způsob jejich správy. Analytické váhy, titrátory, pH metry, hustoměry, refraktometry, přístroje pro měření bodu tání a pipety METTLER TOLEDO lze přizpůsobit aplikačním požadavkům každého zákazníka.

Laboratoř

Výroba a plnění

Produktivitu a snížení výskytu chyb pomáhají zvýšit průmyslové váhy všech velikostí a formátů, terminály a software k řízení a sledování výrobních procesů stejně jako speciální řešení pro recepturování, počítání kusů a celou řadu dalších aplikací.

Výroba a plnění

Balení

Řešení pro kontrolu produktů pomáhají zajistit kvalitu, bezpečnost a integritu výrobků. Systémy METTLER TOLEDO pro detekci kovů, kontrolní vážení a rentgenové a optické kontrolní systémy poskytnou jistotu vysoké kvality výroby, shody s průmyslovými normami a ochrany spotřebitelů a značky.

Balení

Logistika

Systémy silničních a kolejových vah poskytují nejvyšší úroveň přesnosti a díky své konstrukci a možnostem vzdálené diagnostiky předcházejí neočekávaným provozním výpadkům. Softwarová řešení zvyšují výkonnost a poskytují příležitosti ke zvýšení provozního zisku při vážení, identifikaci a měření rozměrů zásilek.

Logistika

Prodej potravin

Efektivní manipulace od naskladnění zboží až po pokladní zónu - vážení, balení a tisk etiket a cenovek v obchodech s čerstvými potravinami. Váhy s možností připojení k internetu výrazně usnadňují propagaci zboží v prodejně, zásobování čerstvými potravinami a celou řadu dalších úkonů.

Rewe

Vyšší kvalita potravin, zrychlení procesů, vyšší produktivita a shoda s předpisy

Řešení METTLER TOLEDO pro výrobu, výstupní kontrolu výrobků a logistiku pomáhají optimalizovat provoz podniku z hlediska maximální efektivity a spolehlivosti, od naskladnění materiálů až po expedici zboží. Výsledkem je vyšší kvalita potravin, zrychlení procesů a vyšší úroveň jejich automatizace, vyšší produktivita a shoda s předpisy. 

Výrobci tedy mají k dispozici adekvátní prostředky k zajištění dostatečné kontroly kvality vyráběných potravin, aby pro nás byly vždy bezpečné a dostatečně kvalitní. Správnou volbu výrobce nakupovaných potravin, dobrou chuť a bezpečné zažití Vám přeje METTLER TOLEDO.

METTLER TOLEDO provozuje vlastní prodejní a servisní organizace ve 35 zemích a spolupracuje s distribučními a servisními partnery ve většině zemí světa. Na www.mt.com získejte detailní informace o způsobech, kterými můžeme vaší společnosti pomoci.

Přesvědčte se sami, jak lze zvýšit kvalita potravin a jak přidat hodnotu do vašeho podnikání.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.