Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečnost a kvalita potravin

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Neustálý rozvoj technologií a tlak tržní ekonomiky nutí mnoho výrobců ke stálé optimalizaci procesů s cílem zrychlit výrobu a minimalizovat náklady. Vhodnou cestou bývá také automatizace výrobních procesů, ta však může nést určité riziko, kterým je snížená jakost a kvalita potravin či výrobků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečnost a kvalita potravin | foto: METTLER TOLEDO

Čas od času se tak dozvídáme, že spotřebitel nalezl úlomek střepu v jogurtu, nebo že hmotnost zakoupené čokolády, kterou si spotřebitel doma převážil na kuchyňské váze, neodpovídala údaji o hmotnosti uvedenému na obalu.

Není řešením, abychom si my - spotřebitelé na své nákupy nosili s sebou váhu pro překontrolování výrobků v nákupu, kvalita potravin je kontrolována státem prostřednictvím České obchodní inspekce. Ta každé 2 roky kontroluje všechny váhy, na nichž je měřeno množství výrobku, které si kupujeme a to jak přímo v obchodě nebo ve výrobním závodu dodavatele.

Řetězec

Jak si ale můžeme být jisti, že kvalita potravin, které kupujeme, je taková, jakou očekáváme - a to nejen z hlediska jejího složení, ale i bezpečnosti, tj. že pro výrobu byly použity jen kvalitní suroviny a během procesu výroby se do ní nedostaly nežádoucí kontaminanty?

Pojďme se podívat (odkaz na obrázek procesu) do výrobního procesu potravinářské společnosti a seznámit se s technologiemi, které mohou zajistit adekvátní kontrolu kvality výrobků.

Laboratoř pro vědu a výzkum, kontrola kvality potravin, procesní měření a výroba

Kontrola kvality se spoléhá na rychlé a přesné měření analytických dat a na vhodný způsob jejich správy. Analytické váhy, titrátory, pH metry, hustoměry, refraktometry, přístroje pro měření bodu tání a pipety METTLER TOLEDO lze přizpůsobit aplikačním požadavkům každého zákazníka.

Laboratoř

Výroba a plnění

Produktivitu a snížení výskytu chyb pomáhají zvýšit průmyslové váhy všech velikostí a formátů, terminály a software k řízení a sledování výrobních procesů stejně jako speciální řešení pro recepturování, počítání kusů a celou řadu dalších aplikací.

Výroba a plnění

Balení

Řešení pro kontrolu produktů pomáhají zajistit kvalitu, bezpečnost a integritu výrobků. Systémy METTLER TOLEDO pro detekci kovů, kontrolní vážení a rentgenové a optické kontrolní systémy poskytnou jistotu vysoké kvality výroby, shody s průmyslovými normami a ochrany spotřebitelů a značky.

Balení

Logistika

Systémy silničních a kolejových vah poskytují nejvyšší úroveň přesnosti a díky své konstrukci a možnostem vzdálené diagnostiky předcházejí neočekávaným provozním výpadkům. Softwarová řešení zvyšují výkonnost a poskytují příležitosti ke zvýšení provozního zisku při vážení, identifikaci a měření rozměrů zásilek.

Logistika

Prodej potravin

Efektivní manipulace od naskladnění zboží až po pokladní zónu - vážení, balení a tisk etiket a cenovek v obchodech s čerstvými potravinami. Váhy s možností připojení k internetu výrazně usnadňují propagaci zboží v prodejně, zásobování čerstvými potravinami a celou řadu dalších úkonů.

Rewe

Vyšší kvalita potravin, zrychlení procesů, vyšší produktivita a shoda s předpisy

Řešení METTLER TOLEDO pro výrobu, výstupní kontrolu výrobků a logistiku pomáhají optimalizovat provoz podniku z hlediska maximální efektivity a spolehlivosti, od naskladnění materiálů až po expedici zboží. Výsledkem je vyšší kvalita potravin, zrychlení procesů a vyšší úroveň jejich automatizace, vyšší produktivita a shoda s předpisy. 

Výrobci tedy mají k dispozici adekvátní prostředky k zajištění dostatečné kontroly kvality vyráběných potravin, aby pro nás byly vždy bezpečné a dostatečně kvalitní. Správnou volbu výrobce nakupovaných potravin, dobrou chuť a bezpečné zažití Vám přeje METTLER TOLEDO.

METTLER TOLEDO provozuje vlastní prodejní a servisní organizace ve 35 zemích a spolupracuje s distribučními a servisními partnery ve většině zemí světa. Na www.mt.com získejte detailní informace o způsobech, kterými můžeme vaší společnosti pomoci.

Přesvědčte se sami, jak lze zvýšit kvalita potravin a jak přidat hodnotu do vašeho podnikání.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Najdete na iDNES.cz