Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bezpečné uložení dat s chytrou .cz doménou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Jste-li na pochybách, zda doména, kterou jste si právě zaregistrovali, nebo už ji nějakou dobu využíváte, je chytrá, můžete se o tom ujistit na stránkách www.chytra-cz-domena.cz.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečné uložení dat s chytrou .CZ doménou | foto: FORPSI - webhosting, serverhosting, domény

Nový pohled na využití domén přinesl spolu s pojmem chytrá doména největší registrátor .cz domén a významný poskytovatel hostingu – společnost INTERNET CZ, a. s., která své služby nabízí pod značkou FORPSI.

Chytrost nejsou žádné čáry

Za .cz doménu je možné u FORPSI získat zajímavé bonusy. Spolu s registrací či prodloužením .cz domény se v zákaznickém účtu automaticky vytváří kredit, jehož celková hodnota závisí na počtu prodloužených nebo zaregistrovaných domén. Informaci o dosažené výši kreditu je možné kdykoli zjistit přímo v zákaznickém účtu.

Stoupající počet zákazníků nejen ve světě, ale i u nás naznačuje, že nepostradatelnou součástí světa internetu se stávají cloudové služby. Vstříc tomuto trendu vychází také chytrá .cz doména, která je propojena se všemi segmenty nabídky cloudových služeb FORPSI. Díky kreditu, který je za chytrou .cz doménu generován, může navazovat chytré vztahy se službami na platformě FORPSI Cloud.

Za doménu cloud

Kreditu za chytrou .cz doménu je možné využít především k pronájmu infrastruktury v cloudu – tedy jak jednotlivých Cloud serverů PRO, tak jejich kombinací sestavených do vlastních virtuálních datových center. 

Přednostmi tohoto cloudového řešení je jeho flexibilita, škálovatelnost prostředků v závislosti na aktuálních potřebách, přičemž účtování služeb na hodinovém základě umožňuje zákazníkům platit vždy jen za skutečně využívané prostředky. Tato cenová efektivita je doplněna jednoduchostí v ovládání s širokými možnostmi volby konfigurace serverů.

Za získaný kredit lze v rámci služeb FORPSI Cloud provozovat také předem nakonfigurovaný virtuální Cloud server SMART na SSD nebo využívat Cloud monitoringu všech služeb. Kredit můžete ale použít i pro bezpečné uchovávání dat v úložišti Object Storage.

Ukládám, tedy jsem

Cloudové úložiště v nabídce FORPSI Cloud logicky doplňuje Cloud Computing. Vyznačuje se virtuálně neomezeným prostorem pro ukládání dat, využitím několika datových center v evropských zemích včetně České republiky a vysokým zabezpečením dat.

Technologie ve vašich službách

Object Storage je vhodný kromě standardního ukládání dat také pro zálohování a obnovu dat pro případ havárie nebo pro dočasné ukládání objemných dat určených k analýze. Toto cloudové úložiště je založeno na nejmodernějších standardech a technologiích. 

Technologie, kterou úložiště využívá, umožňuje zvládnout špičky přenosů dat a požadavky zcela bezpečně, s jistotou kontinuálního fungování a bez zpomalení nebo zahlcení. Služba nabízí dva způsoby účtování – pay-per-use nebo tarifní balíčky. V případě modelu pay-per-use, tedy podle skutečně využitých zdrojů, má uživatel k dispozici virtuálně neomezenou diskovou kapacitu.

Služba je kompatibilní s API S3, a proto může být využívána prostřednictvím klientských aplikací, které používají tento protokol. Navíc to znamená, že můžete změnit poskytovatele, aniž byste museli měnit nástroje správy vašeho úložiště.

Bezpečné uložení dat s chytrou .CZ doménou

Bezpečnost především

Služba je vybavena tzv. self-healing technologií, která při nahrávání dat automaticky vytváří další dvě kopie souboru. Kopie jsou umístěny na náhodně vybrané disky na různých serverech.

FORPSI Object Storage spojuje několik strategicky umístěných datacenter po celé Evropě. Uživatel má možnost ukládat svá data v datacentru, které je jemu nebo jeho zákazníkům geograficky nejblíže.

Jak to funguje?

Pokud nastřádáte kredit v dostatečné výši a hodláte jej použít na provoz cloudových služeb, vytvoříte tzv. voucher

Vygenerovaný voucher je přenosný – v případě, že jej sami nevyužijete, můžete jej darovat. Pro zajištění čtyřměsíčního provozu úložiště postačí kredit získaný za registraci nebo prodloužení .cz domény na 4 roky, případně 4 domén na období jednoho roku. Prodloužení anebo registrace 10 chytrých .cz domén na dobu 3 let zajistí dokonce 2,5letý provoz cloudového úložiště o velikosti 10 GB.

Jak je na tom vaše doména?

A jak získat chytrou .cz doménu? Nejprve si na stránkách www.chytra-cz-domena.cz ověřte, zda vaše .cz domény touto vlastností oplývají. Pokud ano, stačí sbírat kredity a nakonec se rozhodnout, pro kterou z cloudových služeb je použijete. 

I když je po prověření domény výsledek negativní, je možné doménu k FORPSI převést a prodloužit na další období. V tom okamžiku se stává chytrou, získává kredit a nabídne vám ve vašem účtu příjemné výhody. 

INTERNET CZ, a.s.

A jestli zatím žádnou .cz doménu nevlastníte, pak není nic jednoduššího, než získat rovnou chytrou .cz doménu i s prvním kreditem. A to tak, že tu vaši novou .cz doménu zaregistrujete v doménovém centru FORPSI.

Za .cz doménu FORPSI Cloud

Služby Cloud Computingu, které můžete využívat mj. prostřednictvím chytré .cz domény, nabízí poskytovatel hostingových služeb a registrátor domén - společnost INTERNET CZ, a. s.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Další z rubriky

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Najdete na iDNES.cz