Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečné léto plné slunce? Rakytník vám pomůže

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Určitě není náhoda, že plody rakytníku řešetlákového mají zářivou oranžovou barvu. Připomínají nám žhavé slunce a léto, které se snažíme co nejvíce trávit pod oblohou. Navzdory všem varováním si ale nechceme připustit, že je-li slunečního záření příliš, škodí zdraví.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečné léto plné slunce? Rakytník vám pomůže | foto: TEREZIA COMPANY

Na druhé straně se bez něj neobejdeme. Rakytník nám pomůže dopřát kůži bezpečné léto.

Rakytník je štědrý dar přírody, který nám zajistí bezpečné léto

Vedle přípravků na opalování a na ošetření kůže po slunění se v naší výbavě na nejteplejší měsíce v roce zabydluje novinka v podobě rakytníkového oleje a dalších přípravků obsahujících výtažky z červenooranžových kuliček dozrávajících na slunných stanovištích.

Každá kulička je jako miniaturní šejkr, ve kterém je namíchán koktejl vitamínů A, B1,B2, B6, C, D, E, F, K, P, k tomu jsou přidány další ingredience v podobě beta karotenu, kyseliny listové, organických kyselin, tříslovin a minerálních solí. 

Příroda nešetřila a ještě přidala esenciální mastné kyseliny omega-3, 6, 9 a navíc ještě omega-7 mastnou kyselinu. Tím však výčet všeho, co bobule obsahují, zdaleka nekončí.

Rakytník je zdroj univerzálního oleje

Nejvíce rakytníkového oleje je obsaženo v dužnině plodů - 80 %, ve slupkách se nachází 8 % oleje a zdrojem jsou i semena se svým 12 % podílem oleje. Nejméně je ho v kůře tohoto keře. Olej z plodů se získává lisováním za studena, aby se zachovaly všechny biologicky aktivní látky, které se pak využívají k léčebným účelům.  

Bezpečné léto plné slunce? Rakytník Vám pomůže!

Bezpečné léto plné slunce? Rakytník Vám pomůže!

Příprava na "sluneční koupel"

Navenek vnímáme opálenou pokožku, ale děje se s ní mnohem více. Kůže po opalování nejdříve zrudne a později hnědne. Ve skutečnosti volá o pomoc a po intenzivním slunění se může snáze vzpamatovat právě díky rakytníkovému oleji. Zásluhu na tom mají jeho vysoce regenerační schopnosti.

Díky vysokému obsahu antioxidantů a esenciálních mastných kyselin pomáhá minimalizovat dlouhodobé účinky expozice na slunci. Rakytníkový olej se dokonce používá pro výživu pokožky u dlouhodobě ležících pacientů nebo osob trpících ekzémy.

TEREZIA COMPANY s.r.o. 2

Rakytník ochrání naši kůži a zajistí bezpečné léto

Ale vraťme se ke kůži a k opalování. Na setkání se sluncem ji můžeme připravit v předstihu podáváním rakytníkového oleje v tobolkách. Obsažené antioxidanty připraví buňky na zátěž, kterou jí sluneční záření rozhodně neodpustí.

S nimi za jeden provaz táhne beta karoten, který povzbuzuje kožní buňky zvané melanocyty k tvorbě ochranného pigmentu. My ho pak vnímáme jako atraktivní zlatavé opálení kůže. 

Z toho bychom se však těžko radovali bez dodávek vitamínu E. Ten má plno práce s tím, aby buňkám prodloužil život. Proto se o něm mluví jako o vitamínu mládí, který nám zaručí bezpečné léto.

Čím ještě může Rakytník kůži pomoci?

Tím, co je pro ni nepostradatelné, ale neumí si to vyrobit sama. Jde o nenasycené mastné kyseliny omega-3,6,9, které rakytník obsahuje. V čem spočívá jejich důležitost?

Tak jako se staví dům z cihel, tyto molekuly se usadí ve struktuře buněčných stěn, aby zajišťovaly jejich ochranu a v případě potřeby se zapojily do ozdravného procesu. Jejich méně známou sestrou je vzácná mastná kyselina omega-7, která se v přírodě vyskytuje jen zřídka. V rakytníkovém oleji je jí však dostatek a může se zde naplno rozvinout její ochranný potenciál.

Opalování s následky aneb užijte si bezpečné léto

Spálená žena

Nemysleme hned na nejhorší. Aplikace rakytníkového oleje po slunění hydratuje žíznivou kůži a ztlumí podráždění, ke kterému dojde i tehdy, když jsme použili solární kosmetiku s ochrannými filtry.

Pak nastává fáze regenerace, kdy je třeba uspokojit zvýšenou potřebu po výživných látkách. Rakytníkový olej jich má dostatek a při "sluneční sebeobraně" je nenahraditelný.

100 % rakytníkový olej v tobolkách

Rakytníkový olej

  • rakytník je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů betakarotenu a omega-3, 6,7 a 9 mastných kyselin
  • obsahuje tolik betakarotenu, jako nejbohatší zdroj tohoto vitaminu - mrkev!
  • rakytník a olej z něj je vhodným doplňkem pro nadcházející letní sezonu, chrání před nebezpečným ultrafi alovým zářením a napomáhá pokožce získat zdravý a krásný odstín opálení

www.rakytnikovyolej.cz

MULTIAKTIV sprej s rakytníkovým a jojobovým olejem

Rakytníkový olej po opalování

  • novinka ve spreji
  • ošetřuje podrážděnou kůži d sluníčka a je tedy vhodný pro aplikaci po opalování
  • vyživuje kůži u dlouhodobě ležících pacientů
  • regeneruje pokožku v místech zhojených ran

www.rakytnikovakosmetika.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

Studovat MBA má smysl, ale školu je třeba pečlivě vybírat

V Česku je aktuálně přes 60 škol, které nabízejí studium MBA. Ne všechny však mají stejnou kvalitu a úroveň. Zájemci by...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Najdete na iDNES.cz