Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bezpečná sluchátka mohou chránit lidský sluch

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Je známo, že poslech hlasité hudby poškozuje sluch. To bývá často spojováno právě s poslechem sluchátek. Možná vás to překvapí, ale existují dokonce i bezpečná sluchátka, která dokáží sluch chránit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečná sluchátka mohou chránit lidský sluch

Bezpečná sluchátka mohou chránit lidský sluch | foto: Sluchatka.net

U sluchátek bezpochyby platí, že dovedou sluch poškodit. Představte si, že jedete metrem či vlakem a chcete poslouchat písničky ve svém přehrávači. Použijete-li pecková sluchátka, pravděpodobně budete mít nastaveno nejvyšší volume, abyste měli šanci vůbec něco slyšet, protože hluk okolí je vysoký.

Samozřejmě, když se takto budete snažit okolní zvuky "přeřvat", sluchovému ústrojí dáte zabrat a zde platí ono zmiňované ničení sluchu.

Pokud se rozhodnete pro bezpečná sluchátka, prokážete službu svým uším

sluchátka ruby

Alternativou k rozšířeným "peckám" jsou in-ear sluchátka, lidově tzv. "špunty". Matoucí pro laika je to, že oba druhy vypadají vzhledově velmi podobně a je těžké je na první pohled vůbec rozlišit. Proto také často bývají oboje házeny do stejného "pytle". Typ in-ear ale představuje bezpečná sluchátka a pokud se pro ně rozhodnete, svým uším prokážete dobrou službu.

In-ear sluchátka jsou podobná klasickým špuntům proti hluku na spaní, takže skvěle izolují okolní hluk a naopak, vy zase nerušíte hudbou okolí. Stačí mít hudbu puštěnou skutečně potichu a stejně ji perfektně uslyšíte vč. nejjemnějších detailů. Samotná zvuková kvalita in-ear špuntů je narozdíl od pecek rovněž vynikající. Platí jednoduché (a pro neznalého celkem překvapivé) pravidlo: v dané ceně hrají in-ear sluchátka vždy lépe, než jakýkoli model "velkých" náhlavních sluchátek.

Díky vynikající zvukové kvalitě slyšíte detailů tolik, jako při žádném jiném druhu poslechu a to vás (opět) nenutí poslouchat nadměrně hlasitě. Ve spojení se svou miniaturní váhou a velikostí jsou tyto bezpečná sluchátka ideální volbou pro poslech mimo domov.

Jediným mínusem je, že in-ear nepředstavují bezpečná sluchátka při sportu, například při jízdě na kole. Izolace okolního zvuku je natolik účinná, že byste nemuseli slyšet například projíždějící auta či jiné nebezpečí.

sluchátka pro děti

ETY kids: bezpečná sluchátka pro děti

Avšak ani izolující špunty nedokáží sluch ochránit, pokud chybí zodpovědnost samotného posluchače a hudbu si zesílí příliš nahlas. Zejména u mladých posluchačů je riziko nebezpečně hlasitého poslechu vysoké.

Obzvláště děti jsou nejvíce ohroženi poškozením sluchu nadměrnou hlasitostí. Jednak jsou jejich sluchové orgány citlivější než u dospělých, druhak mívají méně soudnosti a sebekontroly. Děti navíc není možné neustále uhlídat.

bezpečná sluchátka pro děti

Pokud máte doma malého milovníka hudby a chcete, aby si poslech hudby mohl užívat třeba i za čtyřicet, padesát let, budou pro vás skvělou volbou bezpečná sluchátka ETY kids. Tento model sluchátek výzkumné firmy Etymotic je určen pro děti od 4 let. Kromě uzpůsobení velikosti ušních nástavců pro dětské ucho, zajistí vždy bezpečnou úroveň hlasitosti bez ohledu na to, jak moc zvuk dítě zesílí. Mimochodem byl to právě Etymotic, který cca před dvaceti lety celý koncept in-ear sluchátek vynalezla a stále je v tomto oboru naprostou špičkou.

Na festival a jiné aktivity

Výše zmíněná výzkumná firma Etymotic Research se však nespecializuje jen na bezpečná sluchátka. Jejích hlavní prací je spousta prostředků pro celkovou ochranu sluchu. Cenově nejdostupnější jsou ochranné špunty, určené především pro hudebníky a návštěvníky koncertů. Tyto špunty mírně potlačují okolní zvuk, avšak při plném zachování jeho kvality a frekvenční charakteristiky.

Nepříjemně hlasitý rockový koncert najednou začne znít jako z kvalitní hifi sestavy v obýváku. Potlačení hluku v tomto případě je relativně malé - tak aby byly oříznuty ty nejškodlivější špičky, ale ne natolik, že by koncert ztratil "grády". Můžete se skvěle bavit a zároveň neničit svůj sluch.

ochrana sluchu

Díky zachování kvality zvuku zůstává zachována vynikající srozumitelnost mluveného slova. Špunty tak nevyužijete pouze při hudební produkci, ale v jakémkoli hlučném prostředí.

Nákupních centra, nádraží, letiště, sportovní závody, jarmarky, dopravní prostředky... Uvědomili jste si někdy, jak vysoká je všude hladina hluku? Pobyt na takových místech se stane příjemnějším, bez zbytečného stresoru ve formě vysokého hluku.

Autor:
Témata: ETA, Vlak

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jsme součástí kybernetického bojiště, žádný web se útoku nevyhne

Český internet je součástí velkého kybernetického bojiště a žádný web se válce...

Představa hackerů jako mladých kluků, kteří se snaží prolomit obranu tajných vládních institucí, aby odhalili pravdu,...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Najdete na iDNES.cz