Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bezpečná přeprava zemního plynu má jméno NET4GAS

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00
Společnost NET4GAS zajišťuje přepravu zemního plynu pro zásobování České republiky a pro zahraniční obchodní partnery. Její přepravní soustava tvořená plynovody o délce 3 642 km prochází téměř všemi tuzemskými regiony.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezpečná přeprava zemního plynu má jméno NET4GAS | foto: NET4GAS

NET4GAS je výhradním provozovatelem přepravní plynárenské soustavy v České republice a je významnou součástí páteřní sítě evropských plynovodů. Přeprava zemního plynu je tvořena tranzitní a vnitrostátní přepravní soustavou.

Tranzitní soustava zahrnuje plynovody velmi vysokého tlaku od PN 6,1 MPa do PN 8,4 MPa a jmenovitými průměry od DN 800 do DN 1400 v délce téměř 2 460 kilometrů a 5 kompresních stanic s instalovaným výkonem 297 MW. Se sousedními státy je propojena hraničními předávacími stanicemi Lanžhot, Hora Sv. Kateřiny, Olbernhau a Waidhaus.

Vnitrostátní přepravní soustavu zemního plynu tvoří plynovody vysokého a velmi vysokého tlaku s jmenovitými tlaky od PN 4,0 MPa do PN 6,1 MPa a jmenovitými průměry od DN 65 do DN 700 o délce necelých 1 190 kilometrů. Prostřednictvím vnitrostátních předávacích stanic je zemní plyn předáván regionálním plynárenským společnostem.

Bezpečná přeprava zemního plynu

Výkonný a spolehlivý partner

Základními kritérii provozu a údržby plynárenské soustavy zemního plynu jsou bezpečnost a spolehlivost. Ty jsou založeny na pravidelných inspekcích potrubí, při nichž jsou používány nejmodernější technologické postupy. NET4GAS vkládá nemalé prostředky do obnovy a rozšiřování sítí - do roku 2020 plánuje investovat až 15 miliard korun.

Nejvýznamnějším stávajícím projektem NET4GAS je výstavba plynovodu Gazela. Ten do České republiky přivede ruský plyn, který bude do Evropy proudit připravovanými plynovody Nord Stream a OPAL.

Společnost připravuje rovněž výstavbu propojení s Polskem, které bude uvedeno do provozu ke konci roku 2011, a zvýšení kapacity zpětného toku plynu ve směru západ-východ. To umožní v případě potřeby zásobovat zemním plynem Slovensko, případně další státy střední a jihovýchodní Evropy.

Přeprava zemního plynu = Odpovědnost na prvním místě

NET4GAS považuje za svou přirozenou povinnost přispívat k rozvoji regionů, ve kterých působí. Jako přepravce zemního plynu klade důraz na ochranu životního prostředí a přírodního bohatství. Proto společnost zahájila v roce 2007 dlouhodobý projekt na ochranu životního prostřední NET4GAS. Blíž přírodě. Stala se generálním partnerem Českého svazu ochránců přírody, nebo například projektu Revitalizace rašelinišť v Krušných horách.

NET4GAS

Společnost samostatně funguje od 1. ledna 2006, kdy došlo k jejímu vyčlenění (unbundlingu) z RWE Transgas, a. s. Do 4. března 2010 vystupovala pod obchodním jménem RWE Transgas Net.

Ani pod novou značkou NET4GAS se nic nezměnilo na faktu, že garantuje všem obchodníkům se zemním plynem nediskriminující přístup k přepravní plynárenské soustavě.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům.
Změna sídla společnosti bez stěhování? Svěřte papírování odborníkům

Máte fungující firmu, která je zapsaná do obchodního rejstříku a přejete si změnit její sídlo na novou adresu? Nebo jste si pořídili ready made společnost a...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Kia cee´d AKČNÍ CENA NA...
Kia cee´d AKČNÍ CENA NA...

r.v. 2014, naj. 54 000 km, diesel
264 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.