Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Bezlepkové potraviny v Bioforlife: váš obchod s biopotravinami

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Obchod z biopotravinami má v sortimentu i bezlepkové potraviny, které jsou základní součástí jídelníčku osob trpících tzn. celiakií. Celiakie je celoživotní onemocnění postihující všechny věkové kategorie a objevuje se u osob, které mají nesnášenlivost na lepek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bezlepkové potraviny v Bioforlife – váš obchod s biopotravinami | foto: Bioforlife

Je nutné zahájení diety, jejíž součástí jsou právě bezlepkové potraviny. Celiakie se může objevit v dětství i v dospělosti. Odhaduje se, že přesnou diagnózu si vyslechne cca 10 - 15 % populace.

Je to však pouze "špička ledovce", protože mnoho lidí s jasnými příznaky celiakie k lékaři vůbec nejde, anebo netuší, že by s tím k lékaři měli jít. Přitom odhalení diagnózy a přesměrování na bezlepkové potraviny by jim ulehčilo od jejich zdravotních potíží.

Obchod s biopotravinami Bioforlife myslí i na osoby trpící Celiakií

Čím je celiakie způsobena?

To, že při celiakii je nutno jíst bezlepkové potraviny už víme, ale jak tato nemoc vzniká? V tenkém střevě je vyvolána imunitní reakce na přítomnost lepku. To způsobí zánětlivou reakci, při které dochází k zániku klků, které hrají důležitou roli ve vstřebávání živin z potravy. Nepřítomnost klků se projeví ztrátou schopnosti trávit požitou potravu. Bioforlife, obchod s biopotravinami, vám nabízí širokou škálu bezlepkových biopotravin.

Jaké jsou příznaky celiakie?

Hlavním příznakem celiakie jsou zažívací potíže, především průjem, zácpa, bolesti břicha a plynatost. Za vedlejší příznaky jsou mnohdy považovány zvracení, nechuť k jídlu, anémie, osteoporóza, bolesti kloubů, zvýšená kazivost zubů, únava a deprese.

V případě, že vás trápí výše zmíněné zdravotní problémy již delší dobu, je vhodné navštívit svého lékaře! Přehlížení a ignorace jasných signálů může vést k závažným zdravotním problémům.

Celiakie u dětí

U dětí se toto onemocnění objevuje brzy poté, co jim byla prvně podána strava obsahující lepek tzn. krupičková kaše, piškoty nebo polévka zahuštěná klasickou jíškou. Hlavním příznakem je průjem a bolesti bříška, které se začíná postupně nafukovat.

Děti nemají chuť k jídlu, jsou mimořádně mrzuté, uplakané a špatně spinkají. Lékařem je jim mnohdy diagnostikována anémie z nedostatku železa, ale přitom se může jednat právě o celiakii a je nutné co nejdříve přejít na bezlepkové potraviny.

Bezlepkové potraviny v Bioforlife

Bezlepkové potraviny = bezlepková dieta

Jedinou a účinnou léčbou je zcela vyloučit lepek z potravy. Lepek se přirozeně vyskytuje v pšenici, ječmeni, žitě a ovsi, proto je velmi důležité tyto potraviny z jídelníčku zcela vyloučit. Přirozeně bezlepková je rýže, kukuřice, sója, pohanka, jáhly, cizrna, a amarant. V dnešní době je naštěstí již běžné sehnat bezlepkové potraviny. Velké množství těchto potravin nabízí obchod s biopotravinami Bioforlife.

Zdravou alternativou klasické jíšky, trojobalu a vajec, je vychucená hrachová směs Hraška, kterou lze smíchat pouze s vodou. Další možnosti úpravy Hrašky jsou veliké. Z hrašky lze jednoduchým způsobem vytvořit placičky, řízečky, pomazánky a spoustu dalších. Fantazii se zde meze nekladou. Navíc patří hraška mezi bezlepkové potraviny s vysokým obsahem vlákniny a bohatým zdrojem hořčíku a zinku.

Bezlepkové mlsání

Věřte tomu nebo ne, i celiaci si mohou pochutnat na něčem sladkém i slaném. Dnes je již na trhu mnoho tyčinek, krekrů a nepečených vita placek, které uspokojí nejednoho mlsouna. Bezlepkové mlsání není znehodnoceno tepelnou úpravou, a proto v tyčinkách a krekrách zůstávají všechny tolik potřebné živiny. Tímto typem stravy lze dosáhnout pevnějšího zdraví.

Dodržováním speciální bezlepkové diety může být ze začátku velmi obtížné, ale jen díky této dietě se dá zabránit projevům vzniklých nesnášenlivostí lepku. To může navodit mylný dojem, že je celiak zdravý a nemusí bezlepkovou dietu dodržovat. Opak je pravdou. Nebude trvat dlouho a příznaky se objeví znovu a mohou propuknout ve velmi závažné onemocnění jako je například karcinom zažívacího traktu.

Pečujte o své zdraví, máte jen jedno…

Autor:
Témata: Lékař, Celiakie

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Bazalkové semínko nepatří do truhlíku, ale do jarního drinku

Malé přírodní kuličky ozvláštní váš nápoj, dodají mu novou chuť i konzistenci.

Každý večer stále to stejné, nezapomenout si namočit na zítřejší snídani semínka. Tak tomu je konec. Vyzkoušejte...

Geislerová, Schneiderová i Krainová: české celebrity milují PIETRO FILIPI

Geislerová, Schneiderová i Krainová: české celebrity milují PIETRO FILIPI

Česká značka Pietro Filipi působí ve světě módy přes 20 let. Během své existence spolupracuje s profesionály nejen z...

Dochází čas. Na vánoční dárky přes internet máte už jen pár dní

Dochází čas. Na vánoční dárky přes internet máte už jen pár dní

Pošty nestíhají, vánočními zásilkami jsou zavalené už od listopadu. Vánoční dárky přes internet tedy nemusí dorazit...

Najdete na iDNES.cz