Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bez informací voda nepoteče

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Asi každý z nás je dnes zvyklý, že stačí pouhé otočení kohoutku a teče voda. Nezamýšlíme se nad tím, co vše je k tomu potřeba. Třeba, že k tomu, aby byla voda kdykoli k dispozici, je nutná podpora specializovaného softwaru zvaného ERP.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Voda (Ilustrační snímek)

Voda (Ilustrační snímek) | foto: MF DNES

Hlavní úlohou každé vodárenské společnosti je zásobovat spotřebitele vodou z veřejných vodovodů v určité oblasti. Jejich důležitým úkolem je také odvádět a čistit odpadní vody vypouštěné do veřejné kanalizace. A také provozovat, udržovat, opravovat a ochraňovat vodní zdroje, veřejné vodovody, veřejnou kanalizaci a čistírny odpadních vod.

Bez informací voda nepoteče

Bez informací voda nepoteče

Informační systém v oblasti vodovodů a kanalizací musí pokrýt zejména veškerou ekonomicko-obchodní agendu vyjma fakturace vodného a stočného. To může být řešeno napojením na jiný typ softwaru (např. ZIS), často od dodavatele, který je partnerem tvůrce ERP. Připravenost a otevřenost ERP pro integraci na další systémy jako ZIS, GIS, údržba, EDM či laboratorní systémy je pro oblast vodáren a kanalizací obecně považováno za velkou výhodu daného systému.

Důležitá je však i možnost řízení ekonomicko-obchodních procesů a jejich integrace s dalšími systémy v celopodnikové ICT řešení.

Informační systém v oblasti vodovodů a kanalizací by však měl, kromě běžných ekonomických a HR agend, podporovat i další procesy, například nákup služeb, řízení dopravy, správu smluv, evidenci docházky či evidenci zadávacích řízení vypsaných zadavatelem.

Bez informací voda nepoteče

Bez informací voda nepoteče

Oproti jiným typům firem mají ty z oblasti vodovodů a kanalizací na informační systém mnoho specifických požadavků. Musí být například zaměřen na sledování zakázek. To znamená u každé jednotlivé akce sledovat například personalistiku, mzdy, dopravu, náklady a výnosy. Cílem je, aby bylo vždy zcela transparentní, jak se při které zakázce hospodařilo.

Všechny vodárenské firmy mají velmi vysoké požadavky na řešení personalistiky a mezd. Tento požadavek musí pochopitelně odrážet příslušný modul v informačním systému. Například docházku je nutné zpracovat opravdu velice rychle, aby bylo jasné, kolik lidí pracovalo na určité zakázce.

Bez informací voda nepoteče

Bez informací voda nepoteče

Typickým specifikem firem z této oblasti je také řízení části technických systémů prostřednictvím informačního systému. Konkrétně jde o hlášení havárií. To probíhá na call centru s nepřetržitým provozem. Pracovník, který přijme hlášení o havárii jej pak, pomocí speciální aplikace, předá na dispečink, kde poté zjišťují podrobnosti. Po prošetření situace jde hlášení zpět na call centrum, jehož pracovníci pak mohou už informovat zákazníky, kteří stejnou havárii ohlásí později. V případě havárie velkého rozsahu bývá použita také hlasová smyčka s nahranými informacemi o aktuální situaci. Veškeré informace se v informačním systému každých pět minut obnovují. A současně již v systému vzniká pro daný případ zakázka.

Hana Janišová, Asseco Solutions a Jan Jílek, Popron Systems

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Kolektivní vyjednávání v automobilce TPCA na Kolínsku je v plném proudu

Vyjednávání v TPCA intenzívně probíhá již od října. Ke shodě zatím ve většině požadavků odborů nedošlo. Stávající...

Najdete na iDNES.cz