Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Beskydy nabízejí fantastické zážitky na sněhu i bez něj

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když se řekne Beskydy, většina lidí si představí Lysou horu. Stal se z ní fenomén. Od té doby, co se kdysi dávno v lesích na jejím úpatí skrýval udatný zbojník Ondráš, se o ní zmiňuje nespočet pověstí. Desítky let přitahuje jako magnet turisty a dnes je centrem skvělých sportovních výkonů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lysá Hora | foto: TO Beskydy-Valašsko

Na běžkách se na vrchol nejvyšší hory Beskyd dostanete po Lysohorské magistrále, která zůstává díky vysoké poloze dlouho zasněžená. Patří mezi impozantní trasy Beskydské magistrály, která nabízí rozsáhlé běžkařské stopy přes celé pohoří a také nádherné výhledy. Okolí Lysé hory poskytuje ideální terén také skialpinistům, kteří si zamilovali zdejší zasněženou přírodu stejně jako turisté.

Není to ale jen nejvyšší hora Beskyd, co by si návštěvníci rozhodně neměli nechat ujít. V turistické oblasti Beskydy-Valašsko panuje přes zimu čilý ruch, ať už je sněhová pokrývka bohatá, nebo ne. Pokud se chystáte poznávat zdejší krásy, navštívit kulturní zajímavosti, relaxovat nebo sportovat, bude se vám hodit návštěvnická karta Beskydy Card. Díky ní máte možnost vybrat si ze stovky velkých výhod na turistické atraktivity. K dostání je v informačních centrech, na e-shopu nebo zdarma k ubytovacím balíčkům vybraných partnerů. Více o konkrétních výhodách se dozvíte na www.beskydycard.cz. Návštěvnickou kartu ocení také nadšení lyžaři. Její držitelé mají totiž výhodnější skipasy.

Lysá Hora

Lysá Hora

Vyzkoušejte, jak to jezdí na svazích Beskyd

Ve ski areálu Bílá si dali s přípravou na zimu záležet. Lyžařské středisko se špičkově upravenými sjezdovkami a čtyřsedačkovou lanovkou prošlo rekonstrukcí, posílilo zasněžování a zařadilo se do projektu Czech Skipass, kdy je možné na jeden skipas navštívit 23 lyžařských areálů po celé ČR. Součástí SKI Bílá je také nejmodernější a nejvybavenější dětský lyžařský park na Moravě, kde se děti učí bezpečně jezdit pomocí pojízdného koberce a malých vleků. Za odměnu si pak zařádí na trampolíně, houpačkách nebo v dětském domečku. Běžkaři se mohou na Bílé napojit na čtyři výborně upravené tratě s délkou 33, 20, 16 a 10 km. Také je tu k dispozici dvoukilometrový osvětlený okruh okolo obory. Na Bílou se dá dojet kromě auta také skibusem z Ostravice.

Bílá

Bílá

Lyžařský areál na Bílé

Lyžařský areál na Bílé

Dalším stále oblíbenějším střediskem je Ski Opálená. Kromě pohodového lyžování pro celou rodinu se tu výborně projedete na běžkách po 27 km dlouhé stopě na hřebeni Ondřejníku. Tradičním místem zimních výletů, ozvláštněných místními gastronomickými pochoutkami, se staly Pustevny. Stanice Ráztoka, odkud vás sedačková lanovka vyveze nahoru, se letos může pochlubit novým zázemím s informacemi a obchůdkem. Zdejší ski areál patří mezi největší v Beskydech a pohodlně se k němu návštěvníci dostanou skibusem z Nového Jičína. Během zimní sezóny můžete na Pustevnách zažít řadu zajímavých akcí. Jednou z nich je například výstava ledových soch.

Běžecké stopy Opálená

Běžecké stopy Opálená

Maměnka Pustevny

Maměnka Pustevny

Zima bez sněhu? Žádný problém, je tu plán B

Když nejsou sněhové podmínky pro lyžování dostatečné, zbývá spousta času na kulturu a poznávání dalších úžasných míst Beskyd. Zajděte si třeba na romantickou procházku do Moravského Betléma. Tak se říká malebnému městečku Štramberk, které se pyšní jedinečnými dřevěnými domky ve svahu. Také tu můžete navštívit Muzeum Zdeňka Buriana a Městskou galerii. K zimnímu spánku se neukládá ani Muzeum Beskyd ve vánočně vyzdobeném frýdeckém zámku, kde se můžete těšit na několik nových výstav – Panenky, Ptáci na krmítkách a Ve světle baroka. Nový rok se pak bude nést ve znamení masopustu.

Ke správné zimní náladě neodmyslitelně patří také čas odpočinku v teple a rozmazlování sebe sama. To si můžete dopřát v mnoha horských hotelech a dalších ubytovacích zařízeních. Po celý rok nabízejí speciální tematické balíčky, které návštěvníkům představují tradice i atraktivity Beskyd, a jejich součástí jsou oblíbené relaxační procedury. Řada hotelů poskytuje v rámci pobytu také odvoz na sjezdovky. Ubytovací zařízení pod Lysou horou se každoročně stávají zázemím extrémního horského závodu LH 24. Od 1. ledna se vytrvalostní běžci mohou těšit na novou výzvu v podobě celoroční soutěže LH365, ve které půjde o celkový počet výstupů na Lysou horu.

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Relaxcentrum Sepetná

Relaxcentrum Sepetná

Poznejte tajemství Beskyd při pátrání po Ondrášově pokladu

V nadcházející sezóně 2016 přibude návštěvníkům spousta nových výletních cílů. V rámci nové naučné stezky Beskydské nebe, která se otevře v dubnu, si budou moci užít procházku po lávce v korunách stromů na pomezí Frenštátu a Trojanovic. Turisté se také stanou svědky otevření opravené Jaroňkovy útulny pod Štramberskou Trúbou, která se stylově vrátí do doby svého vzniku ve 20. letech minulého století. Okruh častých hostů si jistě vytvoří také nedávno otevřená Bezručova chata Klubu českých turistů na Lysé hoře. Během letní sezóny nebudou chybět ani noční výstupy na vrchol a výpravy za východem slunce.

Stezka Beskydské nebe

Stezka Beskydské nebe

Všimli jste si někdy, jak velký počet míst v Beskydech je spojený s pověstnou postavou zbojníka Ondráše? Jsou to chaty, jeskyně, skály, lesy i prameny. A co teprve různé písně a povídačky? Poznejte Ondrášův poutavý příběh plný odvahy prostřednictvím nové zábavné hry. Má název Ondrášův poklad a malí i velcí turisté s ní budou od června do září putovat po zbojnických stopách. Záležet bude na počtu navštívených cílů a získaných Ondrášových dukátů. Soutěž propojuje přírodní zajímavosti s tradicemi, které návštěvníkům představí v originálním podání. Beskydské léto ovládne dobrodružství!

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Firma SSI Schäfer Hranice – ze zámečnické dílny továrna pro 1300 lidí

Firma SSI Schäfer Hranice – ze zámečnické dílny továrna pro 1300 lidí

Firma SSI Schäfer sídlí v Hranicích na Moravě a je jednou z těch firem, které na návštěvníka působí moderním dojmem. Od...

Zákaz skládkování. Pro obce i občany je šancí nová technologie

Zákaz skládkování. Pro obce i občany je šancí nová technologie

Jak naložit s odpady za šest let, kdy vejde v platnost zákaz jejich ukládání na skládky. Před nárůstem nákladů uchrání...

Lákají vás letní extrémními sporty? Zamiřte do ostravského Avionu

Lákají vás letní extrémními sporty? Tak zamiřte do ostravského Avionu

Fanoušci skateboardingu, freestyle BMX a dalších adrenalinových zážitků by si měli datum 18. srpna poznačit ve svém...

Najdete na iDNES.cz