Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Beskydy nabízejí fantastické zážitky na sněhu i bez něj

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Když se řekne Beskydy, většina lidí si představí Lysou horu. Stal se z ní fenomén. Od té doby, co se kdysi dávno v lesích na jejím úpatí skrýval udatný zbojník Ondráš, se o ní zmiňuje nespočet pověstí. Desítky let přitahuje jako magnet turisty a dnes je centrem skvělých sportovních výkonů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Lysá Hora | foto: TO Beskydy-Valašsko

Na běžkách se na vrchol nejvyšší hory Beskyd dostanete po Lysohorské magistrále, která zůstává díky vysoké poloze dlouho zasněžená. Patří mezi impozantní trasy Beskydské magistrály, která nabízí rozsáhlé běžkařské stopy přes celé pohoří a také nádherné výhledy. Okolí Lysé hory poskytuje ideální terén také skialpinistům, kteří si zamilovali zdejší zasněženou přírodu stejně jako turisté.

Není to ale jen nejvyšší hora Beskyd, co by si návštěvníci rozhodně neměli nechat ujít. V turistické oblasti Beskydy-Valašsko panuje přes zimu čilý ruch, ať už je sněhová pokrývka bohatá, nebo ne. Pokud se chystáte poznávat zdejší krásy, navštívit kulturní zajímavosti, relaxovat nebo sportovat, bude se vám hodit návštěvnická karta Beskydy Card. Díky ní máte možnost vybrat si ze stovky velkých výhod na turistické atraktivity. K dostání je v informačních centrech, na e-shopu nebo zdarma k ubytovacím balíčkům vybraných partnerů. Více o konkrétních výhodách se dozvíte na www.beskydycard.cz. Návštěvnickou kartu ocení také nadšení lyžaři. Její držitelé mají totiž výhodnější skipasy.

Lysá Hora

Lysá Hora

Vyzkoušejte, jak to jezdí na svazích Beskyd

Ve ski areálu Bílá si dali s přípravou na zimu záležet. Lyžařské středisko se špičkově upravenými sjezdovkami a čtyřsedačkovou lanovkou prošlo rekonstrukcí, posílilo zasněžování a zařadilo se do projektu Czech Skipass, kdy je možné na jeden skipas navštívit 23 lyžařských areálů po celé ČR. Součástí SKI Bílá je také nejmodernější a nejvybavenější dětský lyžařský park na Moravě, kde se děti učí bezpečně jezdit pomocí pojízdného koberce a malých vleků. Za odměnu si pak zařádí na trampolíně, houpačkách nebo v dětském domečku. Běžkaři se mohou na Bílé napojit na čtyři výborně upravené tratě s délkou 33, 20, 16 a 10 km. Také je tu k dispozici dvoukilometrový osvětlený okruh okolo obory. Na Bílou se dá dojet kromě auta také skibusem z Ostravice.

Bílá

Bílá

Lyžařský areál na Bílé

Lyžařský areál na Bílé

Dalším stále oblíbenějším střediskem je Ski Opálená. Kromě pohodového lyžování pro celou rodinu se tu výborně projedete na běžkách po 27 km dlouhé stopě na hřebeni Ondřejníku. Tradičním místem zimních výletů, ozvláštněných místními gastronomickými pochoutkami, se staly Pustevny. Stanice Ráztoka, odkud vás sedačková lanovka vyveze nahoru, se letos může pochlubit novým zázemím s informacemi a obchůdkem. Zdejší ski areál patří mezi největší v Beskydech a pohodlně se k němu návštěvníci dostanou skibusem z Nového Jičína. Během zimní sezóny můžete na Pustevnách zažít řadu zajímavých akcí. Jednou z nich je například výstava ledových soch.

Běžecké stopy Opálená

Běžecké stopy Opálená

Maměnka Pustevny

Maměnka Pustevny

Zima bez sněhu? Žádný problém, je tu plán B

Když nejsou sněhové podmínky pro lyžování dostatečné, zbývá spousta času na kulturu a poznávání dalších úžasných míst Beskyd. Zajděte si třeba na romantickou procházku do Moravského Betléma. Tak se říká malebnému městečku Štramberk, které se pyšní jedinečnými dřevěnými domky ve svahu. Také tu můžete navštívit Muzeum Zdeňka Buriana a Městskou galerii. K zimnímu spánku se neukládá ani Muzeum Beskyd ve vánočně vyzdobeném frýdeckém zámku, kde se můžete těšit na několik nových výstav – Panenky, Ptáci na krmítkách a Ve světle baroka. Nový rok se pak bude nést ve znamení masopustu.

Ke správné zimní náladě neodmyslitelně patří také čas odpočinku v teple a rozmazlování sebe sama. To si můžete dopřát v mnoha horských hotelech a dalších ubytovacích zařízeních. Po celý rok nabízejí speciální tematické balíčky, které návštěvníkům představují tradice i atraktivity Beskyd, a jejich součástí jsou oblíbené relaxační procedury. Řada hotelů poskytuje v rámci pobytu také odvoz na sjezdovky. Ubytovací zařízení pod Lysou horou se každoročně stávají zázemím extrémního horského závodu LH 24. Od 1. ledna se vytrvalostní běžci mohou těšit na novou výzvu v podobě celoroční soutěže LH365, ve které půjde o celkový počet výstupů na Lysou horu.

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Muzeum Beskyd Frýdek-Místek

Relaxcentrum Sepetná

Relaxcentrum Sepetná

Poznejte tajemství Beskyd při pátrání po Ondrášově pokladu

V nadcházející sezóně 2016 přibude návštěvníkům spousta nových výletních cílů. V rámci nové naučné stezky Beskydské nebe, která se otevře v dubnu, si budou moci užít procházku po lávce v korunách stromů na pomezí Frenštátu a Trojanovic. Turisté se také stanou svědky otevření opravené Jaroňkovy útulny pod Štramberskou Trúbou, která se stylově vrátí do doby svého vzniku ve 20. letech minulého století. Okruh častých hostů si jistě vytvoří také nedávno otevřená Bezručova chata Klubu českých turistů na Lysé hoře. Během letní sezóny nebudou chybět ani noční výstupy na vrchol a výpravy za východem slunce.

Stezka Beskydské nebe

Stezka Beskydské nebe

Všimli jste si někdy, jak velký počet míst v Beskydech je spojený s pověstnou postavou zbojníka Ondráše? Jsou to chaty, jeskyně, skály, lesy i prameny. A co teprve různé písně a povídačky? Poznejte Ondrášův poutavý příběh plný odvahy prostřednictvím nové zábavné hry. Má název Ondrášův poklad a malí i velcí turisté s ní budou od června do září putovat po zbojnických stopách. Záležet bude na počtu navštívených cílů a získaných Ondrášových dukátů. Soutěž propojuje přírodní zajímavosti s tradicemi, které návštěvníkům představí v originálním podání. Beskydské léto ovládne dobrodružství!

Text: Iva Kulihová a Petr Žižka

Foto: archiv TO Beskydy-Valašsko

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

ROP pro Moravian-Silesian Tourism, s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Zimní sezona v Těšínském Slezsku se blíží

Chladná rána, brzká setmění a holé stromy bez listí, to je již znamení, že zima je za dveřmi. Zavítejte do turistické...

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Češi a Poláci společně zkoumají škodlivý prach a plyny z hořících hald

Hořící haldy a prachové částice a plyny, které z odvalů vycházejí nebo mohou vycházet při odtěžování horniny či...

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil

Na Univerzitě Palackého řešíte své studium přes mobil.

Univerzita Palackého v Olomouci udává v posledních letech trendy v mnoha oblastech. Jako první v Česku přišla s vlastní...

Takový normální porod
Takový normální porod

O porodu s časovým odstupem, nadhledem a snad i s vtipným podextem píše uživatelka eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz