Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BENNING GmbH: Kvalitní usměrňovače, střídače, UPS a nabíječky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma BENNING GmbH Bocholt, SRN, patří k předním světovým výrobcům proudových zdrojů a působí v mnoha zemích Evropy, Ameriky a Asie. Společnost BENNING GmbH, jejíž specializací jsou hlavně na střídače a usměrňovače, je nositelem certifikátu DIN ISO 9001 (řízení jakosti) a ISO 14000 (ekologie).

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

BENNING GmbH – Kvalitní usměrňovače, střídače, UPS a nabíječky | foto: BENNING CR

Velký důraz je kladen na výzkum a vývoj zajišťovaný vlastní základnou s 50 zaměstnanci. Výrobky, konkrétně usměrňovače a střídače, proto vždy odpovídají nejpřísnějším požadavkům předpisů Evropské unie event. dalších zemí a představují špičku z hlediska technické i kvalitativní úrovně oboru proudových zdrojů ve světě. BENNING zřizuje filiálky v zemích, ve kterých se výrazněji angažuje jako např. ve Velké Británii, Francii, Švédsku, Beneluxu, Polsku, Rakousku i v České republice.

Dceřinná společnost BENNING CR působí na českém trhu od roku 1993 a mezi její hlavní zákazníky  patří m.j. Telefónica O2, ČEZ, České dráhy, Řízení letového provozu ČR, JE Dukovany, Motorola, T-Mobile, MOBILKOM, INVELT, SIEMENS, Siemens Engineering, EnerSys, DAMOVO, AKUMA Průmyslové baterie, MV a MO České republiky, Alcatel, AŽD Praha, SLOANE PARK, EGE,PROKOP Engineering, atd.

Všechny usměrňovače, střídače, UPS, nabíječky a další výrobky BENNING jsou nositeli značky CE. Vybrané zdroje jsou též schváleny pro provoz v zabezpečovacích systémech Českých drah. Na všechna dodávaná zařízení je vystavováno Prohlášení o shodě podle zákona č.22/97 Sb. Sídlo BENNING CR je v Kosmonosech  u Mladé Boleslavi. V tomto centrálním závodě zabezpečuje výrobu, opravy a úpravy zařízení i kompletní servisní zabezpečení, vč. pohotovostního servisu s lhůtami dohodnutými individuálně se zákazníkem.

1. Usměrňovače

Usměrňovače jsou dodávány buď jako spínané (switch mode, primär getaktet) nebo jako tyristorové.

Spínané usměrňovače      

spínané usměrňovače

Mezi přednosti pro spínané usměrňovače patří:

 • vysoká účinnost (>90%)
 • malé rozměry
 • nízká hmotnost
 • velmi dobré dynamické vlastnosti
 • zbytkové zvlnění 1 mV popř. 2 mV vztaženo k frekvenci
 • stupeň odrušení “B” dle ČSN EN 55022

Díky širokému sortimentu spínaných zdrojů BENNING lze na velmi malém prostoru postavit kompaktní modulární systémy velkého výkonu i se zabudovanými bateriemi, vývody ke spotřebičům a další výbavy z širokého sortimentu prvků.

spínané zdroje

Firma BENNING nabízí v tomto druhu techniky několik typových řad:

 • Univerzální usměrňovače ADC (150 – 2400W)
 • Modulární průmyslové usměrňovače TEBECHOP 3000 HDi
 • Telekomunikační usměrňovače SLIMLINE
 • Telekomunikační usměrňovače TEBECHOP 3000 HD
  s moduly 3000W

Tyristorové usměrňovače

Tyristorové usměrňovače

Tyristorové usměrňovače nacházejí uplatnění zejména v energetických provozech, popřípadě dalších provozech s náročnými provozními podmínkami (zvýšená prašnost, vibrace, apod.) Mezi jejich hlavní přednosti patří:

 • jednoduchá regulace
 • nenáročnost na servis a údržbu 
 • robustní provedení
 • široký rozsah nasazení

Tyristory řízené usměrňovače BENNING THYROTRONIC splňují všechny požadavky současného trhu včetně moderních regulačních a monitorovacích systémů. Další předností této typové řady je celá řada standardně montovaných hlídacích funkcí, jako např. hlídání sítě, hlídání přepětí a podpětí, hlídání baterie, atd., včetně optické signalizace těchto stavů. Usměrňovače lze též vybavit systémem dálkového dohledu.

Lepší provozní vlastnosti využitím IGBT polovodičů poskytují usměrňovače řady TRANSOTRONIC

výkonové moduly usměrňovačů

Ve výkonových modulech usměrňovačů řady TRANSOTRONIC se používají nejmodernější IGBT polovodiče, které zajišťují následující přednosti:

 • Výrazně nižší zatížení vyššími harmonickými - na vstupní síťové straně je toto zatížení < 5%
 • Lepší účiník. Účiník u IGBT zdrojů dosahuje běžně hodnot 0,99. Proto dochází pouze k minimálnímu odběru jalového výkonu.
 • Velmi dobré dynamické vlastnosti. I v případech , kdy ke zdroji není připojena baterie mají zdroje velmi dobré dynamické vlastnosti.
 • Kapacitní zkoušky připojení baterie lze provádět i bez externí
   zátěže díky možnosti regenerace odebírané energie zpět do sítě

2. Střídače

 • spínané modulární střídače INVERTRONIC compact s moduly 1,5 kVA
 • průmyslové střídače s technologií IGBT INVERTRONIC  10 - 200 kVA
 • modulární IGBT střídače INVERTRONIC modular s moduly 10 a 15 kVA
 • telekomunikační střídače DSP s moduly 1 a 2,5 kVA

Spínané střídače vycházejí ze stejného principu jako u spínané usměrňovače, včetně uvedených výhod. Vyznačují se tudíž malými rozměry, malou hmotností a vysokou účinností.  Kompaktní střídače INVERTRONIC compact, se skládá z modulů 1,5 kVA, které se vestavují do 19“ mechaniky o výšce 3 U a představují tak kompaktní řešení za příznivou cenu.

V sortimentu jsou střídače pro telekomunikace BENNING DSP, využívající systém řízení DSP (Digital Signal Processing). Použití moderních polovodičů ve spojení s vysokou spínací frekvencí poskytuje kompaktní konstrukci, nízkou hmotnost a dobrý stupeň účinnosti. Výbava může být rozšířena také o elektronický bypass EUE.

Špičkovou IGBT technologii využívají průmyslové střídače řady BENNING INVERTRONIC, vybavené navíc mikroprocesorovými jednotkami pro spolehlivý monitoring, řízení a regulaci všech funkcí střídače i elektronického bypassu. Vyrábějí se v jedno- a třífázovém provedení ve výkonech 10 - 200 kVA.
 
Další novinkou v oblasti IGBT střídačů jsou i modulární střídače INVERTRONIC modular, kde se výkon střídače sestavuje z modulů 10 kVA s napětím 48V DC, resp. 15 kVA s napětím 110/220 V DC.

3. Systémy nepřetržitého napájení UPS

systémy nepřetržitého napájení ups

Jednotky UPS BENNING jsou klasické či modulární zdroje pro zajištěné napájení střídavým proudem a dodávají se v široké škále typů s jednofázovým i trojfázovým výstupem. Výkonová řada začíná u 1,25 kVA a největší typy jsou dodávány s výkony do 200 kVA s možností paralelního řazení. Doby zálohování se zpravidla pohybují mezi 10 až 30 minutami, přičemž lze splnit i přání zákazníků na delší doby zálohování. Nosnou typovou řadou je ENERTRONIC modular s výkonovými moduly 10, 20 a 40 kVA s možností paralelního řazení a vytváření systémů s n+1 redundancí. Všechny typové řady UPS BENNING jsou zařazeny do nejvyšších kategorií dle IEC 62040-3.

systémy nepřetržitého napájení UPS - 2

4. Nabíječe trakčních baterií

Firma BENNING CR vyrábí a dodává na český a slovenský trh několik typových řad nabíječů pro trakční baterie manipulačních akumulátorových vozíků a mechanizmů. Pro nabíjení klasických kyselinových baterií jsou určeny zejména nabíječe vyráběné v závodě v Kosmonosech

 • TEBETRON Puls (pro dobu nabíjení 7,5 - 14 hodin) ve standardním provedení; pro běžné provozy
 • TEBETRON expert (pro dobu nabíjení od 5,5 až do 14 hodin) s bohatou výbavou, vč. možnosti komunikace s bateriovým kontrolérem BATCOM basic. Vhodný je zejména pro exponované provozy (mrazírny, netemperované sklady, apod.).
vysokofrekvenční nabíječe

Typové řady vysokofrekvenčních nabíječů BELATRON Compact a BELATRON umožňují nabíjení klasických i ventilem řízených (tzv. bezúdržbových) baterií a mají v paměti uloženy nabíjecí charakteristiky různých typů a druhů baterií, čímž umožňují optimální nabíjení těchto baterií.

BENNING CR, s.r.o

Zahradní 894, 29306 Kosmonosy

tel.: 326 721 003, fax: 326 722 533

www.benning.cz, odbyt@benning.cz

BENNING CR
Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Najdete na iDNES.cz