Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Baví vás psychologie, ale nechcete být psychologem? Na jakou vysokou školu tedy jít?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Devatenáctiletý Pavel je jedním z tisíců typických letošních maturantů. Stále se rozhoduje, na kterou vysokou školu jít. Baví ho psychologie a práce s lidmi, ale uvažuje také o ekonomickém zaměření. Bojí se, že studiem pouze jednoho z oborů si uzavře dveře k širším pracovním možnostem. Jak z toho ven?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Studenti NEWTON College procházejí výcvikem X-tream Management | foto: NEWTON College, a.s.

Podobně jako Pavel, ne každý, koho láká studium psychologie, se chce přímo stát psychologem. Jednou z možností může být studium tohoto zajímavého oboru s aplikací například do manažerského prostředí. 

"Pokud se studium psychologie vhodně zkombinuje s jiným oborem, může výborně posloužit do pracovní praxe manažerům, koučům, poradcům osobnostního rozvoje, HR manažerům a všem, jejichž pracovní náplní je kontakt s druhými lidmi,“ vysvětluje vedoucí Ústavu humanitních věd na vysoké škole managementu a psychologie  NEWTON College PhDr. PaedDr. Eva Ambrozová, Ph.D.

Baví vás psychologie, ale nechcete se stát psychologem? Na jakou vysokou školu

Studenti trénují mozek pomocí přístroje Mindball

Právě cestou spojení poznatků psychologie zasazené do systému ekonomicko-manažerských znalostí se vydala NEWTON College s bakalářským oborem Management se zaměřením na psychologii. Díky důrazu na aplikaci poznatků do každodenní pracovní praxe tak mají její absolventi daleko vyšší šanci na kvalitní uplatnění na pracovním trhu. 

"Náplň je hodně zaměřená na práci s lidmi a práci v týmu, takže každý pozná sám sebe i to, jak nejlépe komunikovat s ostatními,“ popisuje absolventka oboru Katarína Bedřichová. 

"Nabyté vědomosti a dovednosti byly hodně praktického charakteru a tedy pro využití v praxi velice přínosné. Zcela automaticky jsem většinu z nich začala používat ve své pracovní pozici manažerky. Uplatňuji je nejen v běžných, ale i v nestandardních, nebo dokonce v limitních situacích. Práce s lidmi je hodně náročná a bez dovedností, které jsem ve škole získala, bych si s tím těžko věděla rady,“ dodává.

Podle slov současného studenta NC Lukáše Lukeše toto spojení nabízí nepřeberné množství nástrojů a technik široce aplikovatelných na všech úrovních managementu. "Navíc mi umožňuje i efektivněji pracovat s lidmi díky hlubšímu pochopení jejich myšlení a motivace,“ předává svou zkušenost. 

Baví vás psychologie, ale nechcete se stát psychologem? Na jakou vysokou školu

Studenti NC trénují komunikační dovednosti na veškerých akcích pro veřejnost

Dynamická dvojkombinace daného oboru také logicky nabízí širší možnosti uplatnění, než studium samotné psychologie či managementu. "Ze své zkušenosti mohu říci, že lidé, kteří mají zároveň psychologické vzdělání, dosahují v práci celkově lepších výsledků a umí lépe komunikovat v kolektivu," říká předseda představenstva a generální ředitel spol. NATE marketing, a.s. Ing. Petr Papoušek. 

"Umí se lépe adaptovat na nové pracovní prostředí, schopnost empatie a naslouchání mají na vysoké úrovni, a pro týmovou práci mají tak nejlepší předpoklady. Proto jsou u nás tito uchazeči o práci se vzděláním z určitého oboru v kombinaci s psychologií upřednostňováni,“ doplňuje. "Znalosti psychologických metod v kombinaci s přesahem do jiných oborů dnes vyžadují i odvětví jako reklama, marketing, mediální komunikace nebo jakákoliv vyšší pozice ve firmě,“ potvrzuje Eva Ambrozová.  

Proto se vyplatí už v předstihu přemýšlet právě nad tím, jakou profesní cestou se dát a jaký vhodný obor si na vysoké škole vybrat. 

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jak vybrat přívěs? Máme pro vás tipy od odborníků

Jak vybrat přívěs? Máme pro vás tipy od odborníků.

Ty tam jsou časy, kdy měl přívěsný vozík jen jeden ze sousedů a ostatní si ho od něj půjčovali. Po revoluci se otevřel...

Kde kvalitně nakoupit? Hledejte tradiční český obchod

Kde kvalitně nakoupit? Hledejte tradiční český obchod.

Jak poznat dobrou českou prodejnu, která nabízí kvalitní potraviny, domácí produkci i vysoký standard služeb? Orientaci...

Nebojte se agenturního zaměstnávání

Nebojte se agenturního zaměstnávání, u správných agentur dostanete stejné...

Personální agentury již nepomáhají lidem jen při hledání zaměstnání. S vývojem trhu práce a také s rostoucími nároky na...

Najdete na iDNES.cz