Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Baví vás psaní a literatura? Studujte na International Art Campus Prague

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
International Art Campus Prague, zastřešující Literární akademii, nabízí široké spektrum oborů s velkým rozsahem následného uplatnění. Navíc, vyučujícími jsou uznávané osobnosti z oboru. Neváhejte a podejte přihlášku do zimního semestru včas. Máte možnost už jen do konce září.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Baví vás psaní a literatura? Studujte na International Art Campus Prague! | foto: International Art Campus Prague

Literární akademie, spadající pod International Art Campus Prague, je jednou z nejdéle působících soukromých vysokých škol v České republice. Uchazečům nabízí studium ve dvou akreditovaných bakalářských a čtyřech navazujících magisterských oborech.

Nabídka následných bakalářských oborů: Literární tvorba a Mediální tvorba. Bakalářský obor Literární tvorba lze rovněž studovat v kombinované formě studia. Nabídka magisterských oborů v programu Literární tvorby – Tvůrčí psaní je ještě rozmanitější. 

Patří do ní specializace: Spisovatel a Redaktor – Editor. Mediální tvorba nabízí specializace: Audiovizuální tvorba nebo Nová média. Všechny tyto obory Literární akademie nabízí jako jediná vysoká škola v České republice.

Základem každého oboru na LA jsou dílny zaměřené na praktické výstupy a na literární i mediální díla různého rozsahu a zaměření. Dílny vedou přední čeští spisovatelé, dramatici, scénáristé, režiséři, dramaturgové a publicisté.

Vyučují uznávaní spisovatelé, mediální specialisté a další osobnosti

Škola si na spolupráci s uznávanými lektory a kapacitami v oboru zakládá. Škola je již od svého vzniku v roce 2000 postavena na osobnostech, jakými byli například spisovatelka Alexandra Berková, Petr Šabach, Milan Uhde, Jáchym Topol a Ivona Březinová. Z mediální oblasti jmenujme Igora Chauna a Jana Cimického. 

Kdo z uznávaných osobností vyučují na naší škole dnes? Patří mezi ně Daniela Fischerová, Miroslav Kovářík, Arnošt Goldflam a Petr Kaňka.

Patronem školy byl za svého života spisovatel, scénárista a nakladatel Josef Škvorecký, který zde několikrát přednášel a Literární akademie mu udělila čestný titul „Magister honoris causa“.

Absolventi školy mají v profesním životě vynikající výsledky

Viditelným výsledkem vyučování vedeného zkušenými lektory z oboru je především úspěšnost absolventů. Literární akademii vystudovali například Hany Farghali, který je dnes ředitelem útvaru externí komunikace a interních médií v ČSOB, spisovatel Jiří Holub, editor pořadu Události (ČT) Petr Švec, spisovatelka Tereza Gallová a scénáristka a dramaturgyně Daniela Šteruská.

Mezi úspěšné absolventy Literární akademie patří i René Nekuda, který na ní v dnešní době sám přednáší, říká: „Literární akademie mi splnila sen – zahltila mě příběhy, zajímavými lidmi, dala mi spoustu zkušeností a umožnila mi pravidelně se setkávat s esy české spisovatelské scény. Také ve mně našla potenciál učitele tvůrčího psaní, za což jsem jí moc vděčný a jsem skutečně rád, že i po státnicích mohu na Literární akademii působit jako pedagog. A že ta velká jména jsou nyní mými milými kolegy!“

Literární akademie nabízí individuální přístup díky malým studijním skupinám. Novinkou pro studenty mediální tvorby je nově vybavené audiovizuální studio, které je jim plně k dispozici. 

„Je to pomůcka pro studium nesmírně vítaná, protože studenti se naučí na zařízení pracovat a posléze sami pod dohledem pedagogů stříhají. A to je myslím velké plus, protože se naučí praktické věci, sami vytvoří nějaký produkt, který mohou prezentovat třeba na školním webu,“ říká pedagog a mediálně známý moderátor Mgr. Vlado Štancel.

Široká nabídka kurzů pro širokou veřejnost

Vedle zavedených studijních programů Literární akademie nově nabízí i spektrum krátkodobých a dlouhodobých kurzů pro veřejnost zaměřených nejen na kreativní psaní. Také kurzy jsou vedené renomovanými lektory a kapacitami ve svých oborech.

Základním cílem kurzů pořádaných Literární akademií je rozvoj osobnosti, hledání citu pro jazyk a psaní, představení jiných modelů myšlení, rozšiřování dovedností a znalostí kurzistů. Kurzy jsou sestavovány s ohledem na praktické využití v běžném i profesním životě.

Zaujala vás nabídka Literární akademie? Neváhejte, přihlášku ke studiu můžete podat už jen do konce září!

Více informací o International Art Campus Prague, najdete na www.art-campus.cz

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.