Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

BanCon pomáhá při zvyšování produktivity práce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Produktivita práce je v současnosti jednou z hlavních otázek, kterou se zabývá většina našich manažerů. Moderním trendem v řízení je zavádění metod LEAN Production, LEAN Administration zaměřených na optimalizaci průtoku materiálu výrobou či optimalizaci administrativních činností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

BanCon pomáhá při zvyšování produktivity práce | foto: BanCon s.r.o

Dalším trendem je pak zavádění metod řízení výroby s efektními názvy - KAIZEN, Poka-Yoke, DBR Hejunka či "totálními systémy" - TQM, TPM...

Společnost BanCon, s.r.o., s více než desetiletými zkušenostmi s racionalizací práce se snaží přeměnit tyto pojmy do uchopitelných a pochopitelných postupů (procesů), které přinášejí skutečně měřitelné přínosy a produktivita práce se zvyšuje.

Výkladovým slovníkem je pojem racionalizace vysvětlován jako: 

 • využití rozumové metody, rozumově zdůvodněná organizace
 • zvýšení hospodárnosti
 • dodatečné odůvodňování původně jiných motivů.

A právě rozumově zdůvodněná organizace a zvyšování hospodárnosti na všech úrovních je cílem našich služeb.

Nelze aplikovat moderní způsoby řízení pokud jsme v minulosti narušili procesy efektivní konstrukční a technologické přípravy výroby a nejsme schopni jednoznačně definovat normu spotřeby času (výkonovou normu). Ale je dobré, aby byla produktivita práce zvyšována a firma BanCon vám k tomu pomůže.

V souvislosti s nedostatečnou technickou přípravou výroby jsou narušovány standardní procesy plánování a řízení výroby a řízení kvality přesunem některých kompetencí tam, kde být nemají a snižuje se produktivita práce.

V procesech technické přípravy výroby (TPV) vám BanCon pomůže zejména v:

 • optimalizaci konstrukční příprava výroby
 • racionalizaci technologické přípravy výroby
 • tvorbě či zkvalitnění normativní základny.

BanCon 1

K moderním způsobům řízení pak patří i snaha o počítačové plánování a řízení výroby. Pokud bychom se dnes podívali na to, kdo skutečně využívá počítačem řízenou výrobu, byli bychom zklamáni tím, jak málo firem skutečně využívá plánovací mechanismy  MRPII., TOC, APS... Důvodem nefunkčnosti těchto systémů je zejména nedostatečně kvalitní TPV a stejně často pak nevhodné nastavením IS pro potřeby konkrétního uživatele. Tím je snižována produktivita práce.

Pokud chcete využívat IS k tomu, k čemu jste si je pořídili, tj. k podpoře řízení a rozhodování, využijte dlouholetých zkušeností BanCon v oblastech efektivního využívání IS:

 • analýzy požadavků na funkčnosti informačního systému a podpora jeho výběru
 • podpora při implementaci IS pro plánování a řízení výroby do společnosti
 • zavádění systému sběru dat z výroby (MES)
 • definice či korekce finančního a výrobního kontrolingu
 • speciální dvoudenní seminář Počítačové řízení výroby

Jestliže jste již výše uvedenou cestou prošli a máte též efektivně nastavený motivační systém navázaný na ukazatele jako je produktivita práce a kvalita, můžete využít služeb společnosti BanCon, s.r.o. pro zavádění moderních metod řízení.

Více informací o našich službách naleznete na stánkách www.bancon.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Mistrem v byznys angličtině za den.
Mistrem v byznys angličtině za den

Chcete úspěšně vést prezentace, porady a jednání v cizím jazyce? Ucházíte se o práci v zahraničí, chystáte se na důležitou pracovní cestu, důležité jednání či...  celý článek

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.