Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Prožijte báječné léto se psem

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Chystáte se na prázdniny a berete svého psího kamaráda s sebou? Objevili jsme pro vás prodejnu chovatelských potřeb plnou praktických letních věciček pro vaše psí kamarády.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

BÁJEČNÉ LÉTO SE PSEM | foto: REBEL DOG

Už z internetových stránek e-shopu www.rebeldog.cz je zřejmé, že nabídka letních produktů je jiná. Zaujaly nás sluneční brýle pro psy, chladící oblečky nebo plovací vesty. Vydali jsme se do prodejny Rebel Dog v Praze 5 na Radlické ulici, abychom se dozvěděli víc. V příjemné prodejně s vlastním parkovištěm nás očekávala Daniela Duchková, majitelka obchodu Rebel Dog, připravená odpovědět na naše otázky. S chovatelskými potřebami začala obchodovat před pěti lety. 

„Rozhodla jsem se, že budu ze zahraničí dovážet zajímavé věci, které na našem trhu chybí. Hledala jsem kvalitní a výjimečné zboží, které plní svůj účel,“ říká. Na přání zákazníků začala dovážet „psí milenku“ Hot Doll, která vyvolala ohromnou vlnu ohlasu. „Díky psí milence vznikl i název Rebel Dog pro tehdy vnikající obchod s dovozovým sortimentem a velkoobchodem,“ směje se.

PLOVACÍ VESTY

PLOVACÍ VESTY

PLOVACÍ VESTY

Máte řadu letních produktů, nad kterými se člověk obvykle pozastaví. Zaujaly nás plovací vesty. Opravdu je psi potřebují?
Psi většinou umí plavat, ale i velmi dobrý plavec se může dostat do situace, kdy si těžko poradí, pak je plovací vesta jeho jediná záchrana. Plovací vesty pro psy jsou každým rokem stále žádanější. Majitelé je kupují, když berou psa na vodu, rafty nebo k moři. Pes může vyskočit nebo vypadnout z lodi. Vesta ho chrání nejen před potopením, ale za ucho na vestě jej jednoduše vytáhne zpět do lodi. V šeru jej díky reflexním proužkům dobře uvidíte. Plovací vesty doporučujeme i pro pejsky, kteří běhají bez dozoru kolem odkrytého bazénu. 

Když pes spadne do bazénu bez schůdků, snaží se vyškrábat, když se unaví a ztratí sílu, může se utopit. Včera u nás kupovala plovací vestu paní pro svého labradora. Je to tak dobrý plavec, že se vydá na druhou stranu jezera, ale nedojde mu, že to samé bude muset uplavat i zpátky. S vestou budou mít jistotu, že to zvládne. Vesty u nás nakupují i profesionální psí záchranáři, kteří zachraňují tonoucí.

ANTIPARAZITNÍ OBLEČKY

ANTIPARAZITNÍ OBLEČKY

ANTIPARAZITNÍ OBLEČKY

Kromě plovacích vest máte i antiparazitní vesty a šátky. Na jakém principu fungují?
Je to letošní novinka z USA od firmy Insect Shield®. Jedná se o antiparazitní a repelentní oblečky. Přípravek proti hmyzu je vázaný na tkaninu, je neviditelný, bez zápachu a nemění vlastnosti látky, do které je aplikován. 

Chrání před komáry, klíšťaty, mravenci, mouchami, blechami, muchničkami a jinými druhy hmyzu, z nichž mnohé mohou být přenašeči nebezpečných onemocnění, jako je malárie nebo lymeská borelióza. Technologií Insect Shield® jsou v zahraničí již od roku 2003 ošetřovány celé kolekce repelentních oděvů pro sportovce, turisty, myslivce, rybáře, malé děti i kojence. My zatím dovážíme trička a šátky pro psy. Oblečky můžete prát, účinnost vydrží až 70 praní. Obleček účinkuje hned, jakmile ho psovi navléknete. 

ANTIPARAZITNÍ OBLEČKY

ANTIPARAZITNÍ OBLEČKY

Oblečky mají jednu velkou výhodu – účinná látka se nevstřebává do organismu, tak vyhovuje i psím alergikům, kteří nesnesou antiparazitní obojky. Co se týče lezoucího hmyzu a klíšťat, tak ta odradí při blízkém kontaktu s tkaninou. Oblečky nepoužívejte u koček,“ upozorňuje majitelka obchodu.

CHLADICÍ OBLEČKY

Do třetice bychom mohli zmínit ještě vesty chladící. Je pravda, že je používají i lidé?
To je sortiment, který jsme objevili náhodou, protože je primárně skutečně určen pro lidi. Speciální technologie HyperKewl™ byla vyvíjena pro americkou armádu, vojáky, kteří jezdí do Afghánistánu. Pak vznikla řada pro sportovce a outdoorové aktivity. Nyní se nabízejí i chladící vesty a podložky pro psy. HyperKewl™ je trojvrstvý materiál. Povrchová textilie je z nylonu, střední polymerní vrstva vstřebává a zadržuje vodu a podšívka je z tkaniny, která umožňuje chladící funkci odpařováním, ale vodu nepropouští. Funguje to velice jednoduše a efektivně.

CHLADÍCÍ PODLOŽKA

CHLADÍCÍ PODLOŽKA

Oblečení HyperKewl™ namočíte na pár minut do vody a lehce vyždímáte, střední vrstva nasaje vodu a ta se pak pomalu odpařuje skrz vnitřní látku směrem k tělu. Chladí podle venkovní teploty 4 až 10 hodin. Výhodou této technologie je, že nenamočí tělo a tedy ani srst psa. Díky tomu se psi nezapařují, což hrozí, když je namočíte vodou nebo obložíte mokrým hadrem. Chladící vesty jsou ideální pro sportující psy, krátkolebá plemena, pro psy s hladkou ale i huňatou srstí. Lidé si kupují chladící vesty i sami pro sebe. V nabídce máme sportovní unisex vesty vhodné pro sport, outdoor, pro motorkáře, cyklisty, dále kšiltovky, pirátské šátky nebo vázačky na krk. Vesty pro děti a dámské vesty jsou jen na objednávku,“ říká Daniela Duchková. 

SLUNEČNÍ BRÝLE

SLUNEČNÍ BRÝLE

SLUNEČNÍ BRÝLE

Asi největší rebelskou šíleností jsou brýle pro psy. Opravdu to není jen módní výstřelek?
Brýle pro psy jsou jen pro moderní majitele. Na běžné venčení je asi nevyužijete. Ale pokud jezdíte se psem na motorce, na kole nebo máte kabriolet, pak mají brýle pro psy svoje opodstatnění. Pokud psovi nafouká do očí, hrozí záněty spojivek. Původně jsme je nabízeli psům po operacích očí, aby si je neškrabali, aby je nedráždilo prudké slunce, prach atd. Je mnoho psů, kterým sluneční brýle velice uleví. Některým psům vadí přechod ze slunce do stínu, jsou oslepeni, motají se. Ostré slunce na pláži nebo na sněhu nutí psy k slzení. Doporučujeme je i psům, kteří se pohybují v prašném prostředí. Chrání také proti poranění větvičkami atd. 

Důležité je, aby sluneční brýle měly kvalitní ochranu proti UV záření. Uvědomte si, že pes, kdykoliv komunikuje s majitelem, tak kouká nahoru. To znamená do slunce. Slzí, mžourá, kýchá. Pokud jsou skla pouze zatmavená, zornice jsou roztažené a UV záření proniká přímo na sítnici, kterou poškozuje. Takové brýle vlastně oči ničí. Ty naše od firmy Doggles mají 100% UV ochranu.

BATOHY PRO PSY

BATOHY PRO PSY

BATOHY PRO PSY

Zaujaly mě batohy na psí záda. Není to pro psa velká zátěž?
Nemusíte se bát. Zdravý pes může nosit na zádech až polovinu vlastní váhy. Pro psy jsou fajn i z psychologického hlediska. Když se naučí, že se jeho batoh pojí s výletem, jsou nadšeni, jakmile jim ho začnete balit. Vědí, že bude něco víc než jen procházka kolem baráku. Batoh by měl být zatížen symetricky. V batůžku je poutko na lahev, můžete do něj dát cestovní misku, podložku, pamlsky nebo porci krmení…

MISKY PRO POMALÉ JEDENÍ

MISKY PRO POMALÉ JEDENÍ

MISKY PRO POMALÉ JEDENÍ

Máte ještě nějakou zajímavost, kterou byste chtěla představit?
Ano, letošním hitem, který jsme představili na jaře na veletrhu For Pets, jsou misky SLO-BOWL pro pomalé jedení. Jsou vhodné pro psy, kteří hltají granule. Účelem těchto misek je snížit hltání a následné nadýmání, snížit riziko torze a jiných trávicích potíží. Při jedení z této misky se pejsci zabaví, získají větší pocit sytosti z běžné porce granulí a mají celkově spokojenější pocit. Pro velký zájem výrobce připravuje kromě velkých misek i menší varianty. Jak to funguje, se můžete podívat v následujícím videu. 

Slo-Bowl Slow Feeder

Slo-Bowl Slow Feeder

LETNÍ ZÁSADY

Ať už si vyberete či nevyberete z letní nabídky prodejny Rebel Dog, v každém případě je důležité dodržovat pravidla. Jinak hrozí, že budete mít doma psího maroda:

  • Ve vedrech je nutné snížit psovi zátěž. Pozor na aporty, běh u kola atd.
  • Na delší procházky choďte ráno a večer.
  • Nenechávejte uhřátého psa skákat do vody.
  • Pes se může přehřát i při intenzivním plavání.
  • Nikdy nenechávejte psa samotného v zaparkovaném autě.
  • Při jízdě autem psovi nedovolte vyklánět hlavu z okna. Hrozí záněty očí, uší, nebezpečí úrazu.
  • Stejně jako u člověka je nebezpečné pouštět psa do neznámé vody.
  • Psa v létě ohrožuje i bakteriální onemocnění  hotspot. Stačí mikroskopické poranění kůže, špinavá voda, teplo, vlhko a zapaření. Proto psa po koupání v rybníku osprchujte čistou vodou a důkladně vysušte srst.
REBEL DOG

REBEL DOG

Autor:

Nejčtenější

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Veletrh Dřevostavby a Moderní vytápění 2018

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami...

Čtyři výstavní dny budou nabité vším, co s dřevem a kvalitními dřevostavbami souvisí, včetně nejnovějších trendů v...

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

AMAKO: Jedeme naplno a stále zrychlujeme

Nenechte si ujít v pořadí již 26. ročník Mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace,...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

Uživatelé softwaru AURY z celého světa zasedali v Brně

V Brně se konalo již 22. setkání Skupiny uživatelů informačního systému MC CATALOGUE pro podporu kodifikace podle...

Další z rubriky

Jak správně vybrat puzzle pro dospělé?

Návod: Jak správně vybrat puzzle pro dospělé?

Puzzle symbolizuje systematičnost a logické myšlení. Není náhoda, že si právě motiv puzzle vybrala do svého loga slavná...

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Ondřej Moravec v kampani Procter & Gamble vzkazuje „Děkuji, maminko“

Společnost Procter & Gamble u příležitosti Zimních olympijských her 2018 v Pchjongčchangu opět vzdává hold všem...

Vysavač ETA Aqualio splní vaše sny o dokonale čisté domácnosti

Vysavač ETA Aqualio splní vaše sny o dokonale čisté domácnosti

Máte malé děti, je ve vaší rodině alergik nebo musíte vysávat častěji kvůli domácím mazlíčkům? Dokonale čistý domov vám...

Popraskané a suché rty? Rozlučte se s nimi nadobro

Popraskané a suché rty? Rozlučte se s nimi nadobro

Arome.cz Bez "jeleního loje" nedáte ani ránu a mažete ho i několikrát do hodiny. Vyzkoušela jste snad už všechny druhy. Zklidňují...

Online gynekologická poradna na eMimino.cz
Online gynekologická poradna na eMimino.cz

V poradně gynekologa na vaše otázky odpovídá zkušený gynekolog MUDr. Jiří Škultéty.

Najdete na iDNES.cz