Až polovina těhotenství je neplánovaných. Páry neznají tabletu po

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ročně je v ČR provedeno přes 30 000 potratů, 60 % z nich z důvodu neplánovaného početí. Je hezké, že medicína si s nechtěnými dětmi dokáže poradit, nicméně potrat je vždycky traumatický zážitek.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Až polovina těhotenství je neplánovaných. Páry neznají tabletu po | foto: iStockphoto.com

Každá žena se s ním nakonec musí vyrovnat, všechny ale čas od času napadá myšlenka, jak by to asi dopadlo, kdyby si tehdy dítě nechaly. Aby se člověk takovými věcmi nemusel trápit, je lepší nechtěnému otěhotnění předcházet.

Způsobů antikoncepce je několik, učí se o nich už děti na základních školách. Jenže žádná z nich není zcela 100% a někdy se vlivem alkoholu či neuváženosti může stát, že dojde k úplně nechráněnému pohlavnímu styku. A co pak?

Lepší je řešit věc pozdě než nikdy

Nebudeme si nic nalhávat. Nejlepší je, pokud žena otěhotnění předchází. Nejjednodušší formou jsou klasické pilulky, v posledních letech však zájem o ně klesá. Přece jen se jedná o hormony a mnozí odborníci se shodují, že pro tělo není příliš dobré, když přijímá antikoncepci třeba i deset let v kuse. Dnešní mladé slečny začínají sexuálně žít poměrně brzy. A právě těm mladým se často stávají nehody.

Praskne kondom, dojde k nechráněnému styku nebo si nakonec nejste jistí, jestli jste to uhlídali. Ve všech těchto případech je snadnou pomocí tableta po. Prodává se i nezletilým a situaci může zachránit až do 72 hodin od rizikového pohlavního styku.

Tableta po nenahrazuje antikoncepci

Tableta po dokáže napravit, co už se stalo, neměla by ale být využívána místo antikoncepce. Obsahuje hormon levenorgestrel, který se nachází také v jiných antikoncepčních pilulkách. Způsobí to, že nedojde k uvolnění vajíčka z vejcovodů, a tak není možné otěhotnět. Musí se však užít do 3 dnů od styku, jinak nezafunguje. Neměla by nijak rozhodit menstruační cyklus, pokud se menstruace nedostaví v obvyklém termínu, je na místě udělat si těhotenský test.

Kouzelná tableta jako povinná výbava každé ženy

Provozovat pohlavní styk bez ochrany, když víte, že si dítě v současné situaci nemůžete dovolit, je velmi nezodpovědné. Na ženy, které shání nouzovou antikoncepci, by se ale společnost neměla dívat skrz prsty. Každý může zažít prasklý kondom či jiné selhání. Pak je naopak dobře, pokud se k situaci žena postaví zodpovědně a sežene si tabletu po. A možná vůbec nejlepší je mít ji v záloze pro případy nouze. 

Například pohotovostní antikoncepce Afternor se dá objednat přes internet, což je vhodné, chcete-li si pořídit tabletu po do zásoby. Ve chvíli, kdy už k nechráněnému styku došlo, je na místě vyhledat nejbližší lékárnu. Čím dříve totiž tabletu spolknete, tím vyšší je její účinnost.


Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Podporujte vývoj děťátka zábavnými hrami

Podporujte vývoj děťátka zábavnými hrami.

Hraní není jen aktivita, která děťátko zabaví – je především důležité pro vývoj. Podpořte správný vývoj dítěte, aby se...

Podělme se o sílu čisté vody

P&G

Věděli jste, že více než miliarda lidí nemá přístup k pitné vodě? Na otravu kontaminovanou vodou zemře každý den více...

Super aktivní látky, které se staly hitem v kosmetice

Denní sérum s magnólií a mechem

Kosmetické firmy v současnosti stále více investují do výzkumů a hledají nové látky, které mají blahodárný vliv na vaši...

Najdete na iDNES.cz