Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Automobilové oleje MOGUL – oleje vítězů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Automobilové oleje MOGUL jsou plně srovnatelné s oleji zahraničních výrobců. Potvrdit to může automobilový závodník, mistr rallye ČR, Roman Kresta. Výborný stav motoru ošetřovaného automobilovými oleji společnosti Paramo nedávno překvapil i techniky francouzské společnosti RDM.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Automobilové oleje MOGUL – oleje vítězů | foto: Josef Petrů

Techniky renomovaného servisu RDM zaujalo nízké opotřebení motoru závodního speciálu Romana Kresty. Byl to motor vozu značky Peugeot ošetřovaný českým automobilovým olejem MOGUL 5W-50 EXTREME SPORT.

Oleje MOGUL překvapily Francouze

Společnost RDM má vzhledem ke své dlouholeté praxi možnost porovnat automobilové oleje světových výrobců a jejich účinky na motor. "Když jsme vloni předávali motor našeho závodního speciálu k revizi, byli naši francouzští partneři překvapeni nízkým opotřebením jednotlivých součástí. Poté, co jsme jim předali bližší reference na olej MOGUL 5W-50 EXTREME SPORT, si od nás vyžádali jeho další vzorky pro podrobnější analýzy a testování,” popisuje Roman Kresta.

mogul 1Výrobce automobilových olejů MOGUL, společnost Paramo, nabídla Romanu Krestovi olej MOGUL 5W-50 EXTREME SPORT poprvé k otestování v roce 2007. Úspěšný rallye jezdec přiznává, že zpočátku spolu s mechaniky svého týmu o produktu velmi pochyboval.

"Váhal jsem, zda mám ve svém závodním speciálu původně používaný a navíc osvědčený motorový olej nahradit automobilovým olejem tuzemského výrobce. Společnost Paramo mi předkládala jeden argument za druhým. Rozhodly až první ostré testy," vysvětluje Kresta.  

V následujících dvou letech se nikdy nestalo, aby musel Roman Kresta z rallye odstoupit pro mechanickou závadu způsobenou nedostatečným mazáním motoru. Při laboratorních zkouškách byly zjištěny velmi nízké hodnoty jak u jeho mechanického opotřebení, tak i u usazenin.

Oleje MOGUL mohou být nasazeny i do extrémně namáhaného závodního vozu. Potvrzují to dva tituly mistra republiky v MMČR v rally, které Roman Kresta získal v roce 2008 a 2009. Titul bude s olejem MOGUL v motoru svého závodního vozu obhajovat i letos.

Mistr republiky Roman Kresta nejprve jezdil s vozem Mitsubishi Lancer EVO IX, od roku 2009 pak s vozem Peugeot 207 S2000. V obou případech se motorový olej MOGUL 5W-50 EXTREME SPORT osvědčil "S ním motor funguje naprosto bezproblémově. V praxi jsme se tak přesvědčili, že naše volba byla správná," uvádí Kresta.

PARAMO – váš dodavatel kvalitních automobilových olejů

Společnost Paramo je tradičním výrobcem automobilových olejů, pod značkou MOGUL je pro potřeby běžných i závodních vozů dodává už druhé století.

K výrobě automobilových olejů využívá vysoce kvalitní základové oleje, které dále zušlechťuje přísadami od renomovaných světových firem. Nezbytnou podmínkou vysoké kvality je i moderní výrobní zařízení s automatickým řízením technologického procesu, do něhož Paramo v minulých letech investovalo nemalé prostředky.

mogul 2

"Automobilové oleje MOGUL jsou v pozici značkových produktů, jež vlastní specifikace renomovaných výrobců automobilů. Vývoj nových formulací maziv společnosti PARAMO zajišťuje, že automobilové oleje MOGUL splňují požadavky nejnáročnějších zákazníků. "V poslední době jsme sortiment olejů MOGUL inovovali například o mazivo pro vozidla Ford, druhou nejprodávanější značku u nás," připomíná vedoucí odboru vývoje olejů Ivana Václavíčková.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Firma vyrábějící přívěsné vozíky AUTOVIA vám přináší řadu novinek

Firma vyrábějící přívěsné vozíky - AUTOVIA vám přináší řadu novinek.

Který nadšený domácí kutil, profesionální stavař nebo zemědělec by neznal kvalitní přívěsné vozíky tradičního českého...

Základ péče o motor vašeho auta? Paliva s aditivy

Základ péče o motor vašeho auta? Paliva s aditivy

Udržovat motor svého vozu v pořádku by měla být povinnost každého řidiče. Tím spíše když průměrné stáří vozu v Česku...

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

Pro podnikání v některých odvětvích potřebujete do začátku nemalý kapitál a autodoprava mezi ně rozhodně patří. Dodávky...

Najdete na iDNES.cz