Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Automatické závlahy: řešení zavlažování vašeho trávníku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zahrada je místo pro zábavu a odpočinek, které si bez stále zeleného a svěžího trávníku nedokážeme představit. Stejně tak trávník bez vody. Řešením pro vaši zahradu jsou automatické zavlažovací systémy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Užívejte si stále zeleného a svěžího trávníku, který Vám zajistí pouze automatické zavlažovací systémy! | foto: Tomáš Lelek - AZ ZAHRADA

Kvalitní závlahový systém šetří váš čas a peníze, s jeho pomocí totiž ušetříte až 30 % vody. Celý systém pracuje plně automaticky bez vaší účasti vždy, když je třeba zavlažovat, nejlépe v brzkých ranních hodinách, kdy rostliny nejlépe přijímají vláhu.

Automatický závlahový systém je uložený pod zemí a je-li uveden v činnost, tlak vody vysune postřikovače nad povrch a po ukončení zavlažování se zasunou opět pod povrch. Automatické závlahy jsou v klidové fázi prakticky neviditelné.

Zavlažování zahrad rodinných domů

Pokud máte již založený trávník, tak jistě víte, že je potřeba velké množství často dodávané vody pro udržení krásného trávníku. Instalací automatického závlahového systému odpadá ruční zalévání. Ideálním rozmístěním postřikovačů po celé ploše se docílí dokonalé rovnoměrnosti závlahy, a protože je zavlažování rozděleno do několika sekcí, může se množství dodané vody měnit podle místních podmínek.

Tomáš Lelek - AZ ZAHRADA obr2

Zavlažování fotbalových a softbalových hřišť

Jedním z nejvíce zatěžovaných trávníků jsou hrací plochy fotbalových hřišť. Automatický závlahový systém je dobrou investicí s poměrně rychlou návratností díky kvalitnímu hracímu povrchu a zejména díky podstatně nižší spotřebě vody, úspora je až 60%. Hlavní priority jsou rovnoměrnost distribuce závlahové vody a bezpečnost hráčů, proto jsou postřikovače vybaveny krytem. Před utkáním a o poločase není problém spustit zavlažovací cyklus a namočit povrch trávníku, což může být výhodou proti soupeři, který na domácím hřišti závlahu nemá.

Zavlažování golfových hřišť

Golf patří v celosvětovém měřítku k nejrozšířenějším sportům a také na vodu nejnáročnějším. Spotřeba vody je velmi různá, podle toho, zda se zavlažují jen greeny, nebo i odpaliště či ferveje. Výkonný a spolehlivých závlahový systém je pro golfové hřiště prakticky nezbytný.

Zavlažování tenisových kurtů

Tenis je tradičně oblíbeným sportem a stále vznikají nová hřiště s různými povrchy. Klasická antuka vyžaduje stálou údržbu, která zahrnuje zejména pravidelné zvlhčování. Díky používání postřikovačů s rychlou rotací se antuka nevyplavuje. Rovnoměrné zavlažení jednoho kurtu trvá cca 6 minut. Firma AZ Zahrada jako jedna z mála firem nabízí ovládání na tlačítko nebo na čip, kdy po spuštění proběhne závlaha kurtu zcela automaticky.

Tomáš Lelek - AZ ZAHRADA obr3

Zavlažování veřejných ploch

Upravené parky a veřejná prostranství jsou vizitkou každého města a obce. Údržba těchto ploch je však často náročná a drahá. Automatické závlahové systémy šetří provozní náklady, mzdy za personál, efektivně využívají vodu a jsou odolné vůči zlodějům a vandalům.

Autorizovaná firma Tomáš Lelek - AZ Zahrada zajišťuje komplexní realizaci projektu, od zpracování dokumentace, až po vlastní realizaci a servis. Navíc používá spolehlivé a moderní automatické zavlažovací systémy značky HUNTER. Svěřte Vaši zahradu do rukou profesionálů, kteří za dobu své dlouholeté existence realizovali téměř 500 závlah. Více informací naleznete na www.azzahrada.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Do prázdninové selanky v Česku vtrhnul masakr…

Polovina léta je za námi, ale ta druhá na nás ještě čeká. Ale pozor, řítí se na nás masakr cen. Rázně do nich řízla...

I vy v sobě najdete talent. Začněte malovat

Máme pro vás skvělou zprávu. I vy můžete namalovat třeba takhle krásnou květinu!

Věděli jste, že i vy můžete začít kreslit nebo malovat? Ano, zvládnete to také a ještě si nádherně odpočinete u...

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné...

Najdete na iDNES.cz