Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Automatické závlahy: řešení zavlažování vašeho trávníku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zahrada je místo pro zábavu a odpočinek, které si bez stále zeleného a svěžího trávníku nedokážeme představit. Stejně tak trávník bez vody. Řešením pro vaši zahradu jsou automatické zavlažovací systémy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Užívejte si stále zeleného a svěžího trávníku, který Vám zajistí pouze automatické zavlažovací systémy! | foto: Tomáš Lelek - AZ ZAHRADA

Kvalitní závlahový systém šetří váš čas a peníze, s jeho pomocí totiž ušetříte až 30 % vody. Celý systém pracuje plně automaticky bez vaší účasti vždy, když je třeba zavlažovat, nejlépe v brzkých ranních hodinách, kdy rostliny nejlépe přijímají vláhu.

Automatický závlahový systém je uložený pod zemí a je-li uveden v činnost, tlak vody vysune postřikovače nad povrch a po ukončení zavlažování se zasunou opět pod povrch. Automatické závlahy jsou v klidové fázi prakticky neviditelné.

Zavlažování zahrad rodinných domů

Pokud máte již založený trávník, tak jistě víte, že je potřeba velké množství často dodávané vody pro udržení krásného trávníku. Instalací automatického závlahového systému odpadá ruční zalévání. Ideálním rozmístěním postřikovačů po celé ploše se docílí dokonalé rovnoměrnosti závlahy, a protože je zavlažování rozděleno do několika sekcí, může se množství dodané vody měnit podle místních podmínek.

Tomáš Lelek - AZ ZAHRADA obr2

Zavlažování fotbalových a softbalových hřišť

Jedním z nejvíce zatěžovaných trávníků jsou hrací plochy fotbalových hřišť. Automatický závlahový systém je dobrou investicí s poměrně rychlou návratností díky kvalitnímu hracímu povrchu a zejména díky podstatně nižší spotřebě vody, úspora je až 60%. Hlavní priority jsou rovnoměrnost distribuce závlahové vody a bezpečnost hráčů, proto jsou postřikovače vybaveny krytem. Před utkáním a o poločase není problém spustit zavlažovací cyklus a namočit povrch trávníku, což může být výhodou proti soupeři, který na domácím hřišti závlahu nemá.

Zavlažování golfových hřišť

Golf patří v celosvětovém měřítku k nejrozšířenějším sportům a také na vodu nejnáročnějším. Spotřeba vody je velmi různá, podle toho, zda se zavlažují jen greeny, nebo i odpaliště či ferveje. Výkonný a spolehlivých závlahový systém je pro golfové hřiště prakticky nezbytný.

Zavlažování tenisových kurtů

Tenis je tradičně oblíbeným sportem a stále vznikají nová hřiště s různými povrchy. Klasická antuka vyžaduje stálou údržbu, která zahrnuje zejména pravidelné zvlhčování. Díky používání postřikovačů s rychlou rotací se antuka nevyplavuje. Rovnoměrné zavlažení jednoho kurtu trvá cca 6 minut. Firma AZ Zahrada jako jedna z mála firem nabízí ovládání na tlačítko nebo na čip, kdy po spuštění proběhne závlaha kurtu zcela automaticky.

Tomáš Lelek - AZ ZAHRADA obr3

Zavlažování veřejných ploch

Upravené parky a veřejná prostranství jsou vizitkou každého města a obce. Údržba těchto ploch je však často náročná a drahá. Automatické závlahové systémy šetří provozní náklady, mzdy za personál, efektivně využívají vodu a jsou odolné vůči zlodějům a vandalům.

Autorizovaná firma Tomáš Lelek - AZ Zahrada zajišťuje komplexní realizaci projektu, od zpracování dokumentace, až po vlastní realizaci a servis. Navíc používá spolehlivé a moderní automatické zavlažovací systémy značky HUNTER. Svěřte Vaši zahradu do rukou profesionálů, kteří za dobu své dlouholeté existence realizovali téměř 500 závlah. Více informací naleznete na www.azzahrada.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Smixin, revoluce v mytí rukou

Smixin, revoluce v mytí rukou

Jedná se o inteligentního pomocníka, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Nemusíte na nic sáhnout, Smixin sám...

Remek očekával, že bude mít české následovníky

Remek očekával, že bude mít české následovníky

První československý kosmonaut Vladimír Remek, od jehož startu uplynulo 2. března přesně 40 let, předpokládal, že dříve...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz