Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Autolékárnička 2011 - nový obsah, kvalita a cena

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Z průzkumů vyplývá, že nová autolékárnička, kterou mají povinnost řidiči vozit v automobilu od 1.1. 2011, byla do konce října pořízena jen 47 % majiteli aut. Je tedy jisté, že výrobci nebudou schopni dodat během dvou měsíců cca 3 milióny autolékárniček a v dohledné době zmizí z obchodů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Autolékárnička 2011, informace o novém obsahu, kvalitě a ceně nových autolékárniček pro rok 2011. | foto: TRAIVA

Nedostupnost spolu s hrozbou pokuty 2 000 Kč logicky vytvoří tlak a autolékárnička 2011 se může prodražit. Bude se tedy opakovat obdobná situace jako tomu bylo na Slovensku, kdy se 1 měsíc před termínem výměny autolékárniček se jejich cena vyšplhala ze 7 na 30 EUR, neboť jich byl na trhu nedostatek. Autolékárnička byla tedy více než 4x dražší.

Jak je na tom autolékárnička 2011 v poměru kvalita/cena?

Nová vyhláška č. 283/2009 Sb. pro autolékárničku předepisuje nejen nový obsah, ale i kvalitu použitých komponent. Vážným důvodem pro to byl fakt, že se na trhu objevovaly autolékárničky, které mohly sloužit tak nanejvýš pro dětskou hru na doktory.

Ani dnes však kvalita není stejná, neboť některé důležité parametry komponent je velmi složité přesně předepsat, zejména pro chybějící technické normy na tyto výrobky.

Autolékárnička Traiva 2010

Jaké má autolékárnička nejčastější nedostatky v kvalitě obsahu?

  • neostré nůžky se kterými nelze přestřihnout např. bezpečnostní pás
  • resuscitační maska s ostrými okraji bez těsnění
  • vyznačená expirační lhůta komponent je kratší než celé autolékárničky
  • drobný nečitelný text obsahu, expirační lhůty, popisu komponent
  • drobný nečitelný text karty 1. pomoci bez obrázků (obrázky nejsou sice předepsány, ale jsou žádoucí- kdo bude číst v extrémní situaci text o velikosti 9 bodů)

Jak poznat a vybrat autolékárničku, která nemá zásadní nedostatky a nezklame vás v kritické situaci?

Některé vady lze poznat na první pohled: nevyznačená doba použitelnosti na obalu, titěrné písmo popisků obsahu, maska s ostrými okraji, která netěsní, to lze vidět už při otevření. Jiné zůstanou skryty až do vyzkoušení.

Autolékárnička 2011 s plnou záruční dobou na 4 roky

datum použitelnostiRada je proto jednoduchá: kromě zběžného pohledu na obsah autolékárničky, nakupujte autolékárničky, u kterých prodejci a výrobci poskytují PLNOU ZÁRUČNÍ DOBU 4 ROKY.

Ne jen dobu použitelnosti. Rozdíl je v tom, že autolékárničku s plnou zárukou 4 roky můžete reklamovat kdykoli v průběhu uvedené čtyřleté záruky.

Čím se tedy dále řídit při výběru autolékárničky

Autolékárnička, které již od pohledu vypadá neprofesionálně (rozmazaný, rozpitý potisk, titěrná písmena, bez uvedení dodavatele, s balením jen v jakémsi sáčku apod.), nebude nejspíš zcela v pořádku, prostě ji nekupujte.

Je vysoce pravděpodobné, že ten kdo vytvořil neprofesionální obal, vytvořil obdobně neprofesionální autolékárničku. V kamenném obchodě, pokud záruku 4 roky poskytují, nechte si ji vyznačit na doklad o koupi.

Na internetu nakupujte tam, kde jsou komponenty a jejich kvalita vidět, je popsána a také je zaručena plná záruční doba 4 roky - vyznačena na objednávce i prodejním dokladu.

Příklad : Na první pohled profesionální a neprofesionální autolékárnička

Autolékárnička Traiva
Autolékárnička Traiva

Bezejmenná Autolékárnička
bezejmenná autolékárnička

Časté omyl k tématu autolékárnička 2011:

"Dodám do staré autolékárničky kartu 1. pomoci z deníku Blesk, termoizolační fólii, masku a je vyhláška splněna."

  • Není tomu tak, právě z důvodu požadavku na předepsanou kvalitu komponent, která u naprosté většiny autolékárniček nebyla splněna. Tyto řidiče bude čekat při kontrole nepříjemné překvapení.

"Autolékárnička je k ničemu, když mohu zavolat záchrannou službu."

  • Při záchraně života mnohdy rozhodují vteřiny, nikoli čas dojedu záchranné služby, který může trvat i desítky minut. Navíc autolékárnička je po ruce i při jiných činnostech: na chatě, na rybách, na výletech a podobně.

"Některým řidičům by se mohlo zdát, že je vlastně jedno jakou autolékárničku si koupí. Hlavně, že nedostanou pokutu."

  • Kdo už zkusil rozstřihnout bezpečnostní pás nefunkčními nůžkami při vyprošťování rodiny z hořícího auta si to už nemyslí.
Autoři: pro iDNES.cz

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení.
St. Petersburg Festival Ballet uvede úchvatná baletní představení

Skvělé a velkolepé umělecké těleso St. Petersburg Festival Ballet disponuje vším, co lze nazvat ruskou školou klasického baletu, tj. veškerou přísnou elegancí...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.