Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Autoalarm – dárek i nutnost sloužící jako ochrana automobilu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mnozí z nás to už zažili. Chceme odjet, příjdeme k autu a zjistíme, že jsme měli nezvanou návštěvu. Pokud máme štěstí. Pokud ne, můžeme najít už jen prázdné parkovací místo. V dnešní době je autoalarm sloužící jako ochrana automobilu nutností.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nedejte mu šanci! | foto: Parkujeme.cz

Snaha přivlastnit si bez práce cizí majetek je stará jako lidstvo samo. Stejně tak snaha si to svoje řádně ochránit, ztížit lupiči jeho nebohulibou činnost.

Prvním bezpečnostním prvkem byly zámky a klíče, ale jak to už bývá, jejich překonání nečinilo zkušeným zlodějům problémy. Vymyšleny byly různé další finty, které mají za úkol sloužit jako ochrana automobilu - zpočátku hlavně mechanické, později elektronické, tzv. autoalarmy, které dostávají v poslední době přednost.

Nejjednodušší ochrana automobilu je autoalarm

V posledních letech bylo vyvinuto několik kategorií autoalarmů. Nejjednodušší ochrana automobilu je autoalarm, který má zpravidla otřesové čidlo a sirénu. Ta spustí pokud se vůz zachvěje (to může být násilným vniknutím, nebo jen tím, že vedle projede náklaďák).

Dokonalejší autoalarm obsahuje i čidlo, které umí detekovat otevření dveří (tlakový senzor), nebo pohyb v kabině (mikrovlnný, ultrazvukový).

Většina elektronických alarmů podporuje funkci tzv. imobilizéru. Pokud autoalarm není řádně deaktivován, neteče proud do do zapalování a vůz není možné nastartovat. Jelikož na řvoucí sirénu již lidé přestali reagovat, a majitel často svůj vůz houkat neslyší, přišli výrobci alarmů s tzv. pagery.

Jde vlastně o sofistikovaný dálkový ovladač, který v případě poplachu zapípá (a případně i zavibruje) majiteli v kapse. Pagery mají dosah obvykle stovky metrů (podle terénu).

foto alarm 2
Siréna a pager – to je dnes nejvýraznějším znakem pro kvalitní autoalarm

Samozřejmě, v mnoha případech nezůstalo jen u zabezpečení vozidla – dnešní autoalarmy (a to i ty nejjednodušší a tudíž nejlevnější) mají mnoho funkcí, které jako ochrana automobilu neslouží, nicméně činí užívání vozidla komfortnějším.

Bezdrátové dálkové ovládání je pro autoalarm v podstatě standardem, stejně jako připojení na centrální zamykání vozidla (potom aktivujete autoalarm a zamykáte vůz jedním tlačítkem na ovladači).

Mezi dalšími funkcemi, kterými bývají dnešní autoalarmy vybaveny patří automatický dověr oken po zamčení vozidla, otevření kufru, nebo dokonce dálkové nastartování vozidla, případně i se zapnutím klimatizace.

Existuje i autoalarm, který nepotřebuje odbornou montáž. Stačí jen umístit do kabiny vozidla

Montáž zařízení, které poslouží jako ochrana automobilu, nemusí být složitá - zvládne ji zručnější kutil a trvá jednu až tři hodiny. Pokud si na něco takového nevěříte, tak by s montáží neměl mít problém žádný autoservis.

Je tu ovšem i jiná varianta - existují autoalarmy, které není nutné montovat, tj. pro jejichž instalaci není nutné zasahovat do elektroinstalace vozidla. Autoalarm stačí jen umístit v kabině a auto je hlídané na otřesy a otevření dveří. V případě poplachu nám zapípá pager a my tak máme možnost zasáhnout.

foto alarm
Sestava alarmu bez nutnosti montáže

Internetový obchod www.parkujeme.cz nabízí několik typů autoalarmů a motoalarmů za ceny, které jsou zlomkem toho, kolik stojí nové autorádio, navigace nebo dokonce nový vůz. V obchodě Parkujeme.cz najdete také další pomůcky pro vaši bezpečnost a pohodlí, například parkovací asistenty, či hands-free.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Základ péče o motor vašeho auta? Paliva s aditivy

Základ péče o motor vašeho auta? Paliva s aditivy

Udržovat motor svého vozu v pořádku by měla být povinnost každého řidiče. Tím spíše když průměrné stáří vozu v Česku...

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

O nákladní auta z bazaru nemají zájem jen začínající podnikatelé

Pro podnikání v některých odvětvích potřebujete do začátku nemalý kapitál a autodoprava mezi ně rozhodně patří. Dodávky...

Appka zrychlit Váš vůz bez zásahu do elektroniky

Aplikace ve Vašem mobilním telefonu spolu s PowerPedalem umí výrazně zlepšit dynamiku Vašem vozu. Vybrat si můžete hned...

Najdete na iDNES.cz