Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. prosince 2021 Květoslava

Trh autokamer r. 2021? Mio jako leader českého trhu předpovídá trendy

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Trh autokamer v roce počátku pandemie klesl, přesto značka Mio v prodejích vloni rostla; celkově pak Mio v segmentu autokamer opět stanula v čele trhu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Trh autokamer 2021? Mio jako leader českého trhu určujě hlavní trendy | foto: ČTK

Mio, přední světový dodavatel bezpečnostních kamer do vozů, autonavigací a cyklonavigací, už několik kvartálů po sobě obhájil pozici jedničky na trhu autokamer v České republice. Jeho aktuálně prodávané modely autokamer si fakturovanou hodnotou udržely nejvyšší tržní podíl ze všech výrobců, a to jak celkově, tak i v takových kategoriích, jako jsou high-endové kamery s rozlišením 2k. Vyplývá to z interních údajů společnosti založených na oficiálních průzkumech trhu. A jak bude vypadat trh v roce 2021? 

Trh autokamer 2021? Mio jako leader českého trhu určujě hlavní trendy

Kam bude směřovat trh autokamer v roce 2021?

„Trh autokamer aktuálně ovládá několik aspektů, z nichž můžeme usuzovat na dva hlavní trendy. Prvním je empirický výběr autokamery, tedy založený na pozitivních i negativních zkušenostech, často však bohužel s levnými palubními kamerami s krátkou životností. Zde pak spatřujeme přirozené směřování ke kvalitním značkám a spolehlivějším modelům i vyžadování dalších doplňkových funkcí, jako je WIFI, rozlišení 2k nebo snímkování 60 fps, kvalitní noční vidění, ovládání kamery přes telefon apod. V této kategorii už delší dobu dominuje dle oficiálních prodejních výzkumů právě značka Mio,“ předpovídá chování většiny zákazníků Martin Dobeš, Country Manager Mio Česká republika a Slovensko, na základě loňských prodejních výsledků.

Proto v roce 2020, kdy celkově trh poklesl o více než 20 %, značka Mio rostla téměř o 10 %, v podstatě jako jediná z tradičních výrobců autokamer. Potvrzují to i konkrétní data – nejvyšší tržní podíl v kategorii všech autokamer s rozlišením 2k a výše má v celém roce 2020 právě značka Mio, zejména díky modelům Mio MiVue J85 WiFi 2.5k a MiVue 798 WiFi 2.5k. 

Trh autokamer 2021? Mio jako leader českého trhu určujě hlavní trendy

Poroste letos trh autokamer, nebo klesne?

Do této doby neustále rostoucí trh autokamer podle Martina Dobeše sice zaznamenal v loňském roce propad oproti roku 2019, ale není to podle něj způsobeno klesajícím zájmem zákazníků, to právě naopak, ale pouze s celkovým stavem ekonomiky ČR ovlivněné pandemií.

„Druhým trendem, který jasně vidíme pro rok 2021, je určitá počáteční edukace trhu. Tedy silný nárůst premiérového zakoupení kamery do auta coby dnes populárního příslušenství aut, ideálně s řadou užitečných funkcí, ale v přijatelné cenové kategorii do/okolo 3 tisíc,“ vysvětluje dále Martin Dobeš, „očekáváme proto, že trh v 2021 znovu poroste, ve srovnání s rokem 2020 zhruba o 20 %.“

Více než polovina prodaných autokamer v kategorii 2990–3490 Kč byla od značky Mio

Právě v této zákaznicky nejoblíbenější kategorii excelovala v roce 2020 kamera MiVue 792 WiFi Pro, která byla ve čtvrtém kvartále vůbec nejprodávanější kamerou z pohledu utržených částek a celkově pak druhá za celý rok 2020.

Nejprodávanější DUAL autokamerou byla MiVue C380Dual (přední a zadní kamera v balení), nejen v této kategorii do 3490 Kč, ale i celkově. (Pozn. red.: funkci volitelného připojení zadní kamery „dual“ má většina z prodávaných modelů autokamer Mio. Běžně však na trhu samostatně prodávané autokamery funkci podpory zadní kamery nemívají.)

Trh autokamer 2021? Mio jako leader českého trhu určujě hlavní trendy

Čeho by se měli v roce 2021 zákazníci u autokamer vyvarovat?

Z interní analýzy Mio ohledně zkušeností zákazníků s kamerami všech značek na trhu vyplynulo, že se téměř všichni řídí zveřejněnými parametry výrobců, byť pak s lítostí zjistí, že některé byly uváděny jako minimálně nadsazené.

„Mezi aktuální takto nadsazené údaje u autokamer jsou např. rozlišení 4K, které ovšem je pouze přepólované 2K nebo v horším případě jen Full HD. Zákazník má pak pocit, že kupuje vyšší rozlišení, než ve skutečnosti dostane,“ dodává k objevujícím se neduhům některých značek na trhu Martin Dobeš. „Proto se snažíme vždy k zákazníkům být maximálně korektní a pokud uvádíme, že naše kamery mají 2,5k rozlišení, tak jej zákazník opravdu získá. A nejen to.“

Z interní analýzy Mio vyplývají i další parametry, v nichž výrobci kamer mluví tzv. „reklamštinou“, patří mezi ně úhel záběru kamery (uváděný je např. 170°, ale reálný je jen okolo 130°), ale i celá řada dalších. I zde proto Mio uvádí reálné úhly záběru, např. 150° úhel MiVue C570 je skutečně ten, jenž zákazník získá.

Největší úsporu financí (to se týká zvlášť těch, kteří s kamerami teprve začínají nebo nevyžadují tolik funkcí) si zákazníci nezajistí koupí jakéhokoliv levného modelu, byť na první pohled vypadá dobře a je popsaný úžasnými parametry. Důležitý je důraz na fyzickou výdrž a spolehlivost autokamery, především díky kvalitě zpracování celé kamery, kvalitním komponentům (pevný odolný držák, optický senzor, světelnost objektivu, skleněná a nikoliv plastová čočka, aj.) a samozřejmě pak řadu informací zjistí z objektivních testů nebo unboxingů dostupných na síti Youtube či z recenzí běžných uživatelů. Důležitým parametrem při výběru kamery je i následná kvalita a zajištění poprodejní a servisní podpory výrobcem.

„Zákazníci nám i po sedmi (!) letech píšou, že stále každý den používají naši kameru nebo navigaci a že by si chtěli koupit novější model. Z modelů, jako je MiVue 338, 518 nebo 688, tak rovnou přecházejí na moderní MiVue 798 WiFi 2.5k nebo MiVue C570 s vysokým stupněm kvality nočního vidění. To nás vždy ohromně potěší,“ dodává k tomu Martin Dobeš, Country Manager pro Mio ČR a Slovensko. 

TOP 20 autokamer ČR aktuálně se 6 modely MIO

V žebříčku 20 nejprodávanějších autokamer v ČR za rok 2020 se tentokráte objevilo celkově šest modelů autokamer značky Mio.

Jde o modely Mio MiVue 792 WiFi, MiVue 798 WiFi 2.5k, MiVue C380 Dual a MiVue 733 WiFi, ale také prodejní stálice MiVue C330, a nezapomínejme na inovátorský bezdisplejový koncept autokamery v podobě MiVue J85 WiFi 2.5k (ovládaná přes mobilní aplikaci).

Celkově má pak značka Mio má přes dvacet pět různě vybavených autokamer na trhu.

Novinky autokamer Mio pro rok 2021?

Mio navíc každý rok uvádí několik technologicky pokročilých novinek. Mezi posledními byla nová vlajková loď Mio – MiVue 846 WiFi s 60 fps, senzorem SONY STARVIS a reálným úsekovým měřením rychlostních radarů.

Dále pak za zmínku určitě stojí modely MiVue 866 s 1.5x větším optickým senzorem blížícím se kvalitou digitálním zrcadlovkám, se 60 fps a kvalitním nočním viděním, nebo MiVue 818 s funkcí cestovní knihy jízd. Další modely značka Mio připravuje během následujících jarních měsíců.

Více informací naleznete na www.mio.com/cs_cz/

O společnosti Mio

Společnost Mio Technology vyvíjí a prodává produkty, které svým uživatelům umožňují využít poslední novinky v mobilních službách. Společnost byla založena v květnu 2002 a nyní působí na Tchaj-wanu, v Číně, Evropě, Severní Americe, Austrálii, Japonsku a Jižní Koreji. Mio Technology celosvětově prodává ve více než 60 zemích.

Mio Technology je leaderem na trhu autokamer a GPS navigací v regionu střední a východní Evropy. Vyvíjí produkty na základě každodenních potřeb svých klientů. Jde o bezpečnostní kamery do aut, motokamery, navigace do aut a cyklonavigace a další produkty. Více na https://www.mio.com/CZ.

  • Nejčtenější

Porazte inflaci a investujte do zajištěných úvěrů

Komerční sdělení V poslední době se všude dozvídáme, že inflace prudce roste a požírá naše úspory. Jak inflaci porazit a jak si...

Štědrý večer „dětí ulice“

Komerční sdělení 26 let se Projekt Šance snaží pomáhat „dětem ulice“ – jsou to mladí lidé, kteří po ukončení pobytu v dětském domově...

Rychlé nabíjení, výdrž, výkon a skvělá cena. To je Xiaomi 11 Lite 5G NE

Komerční sdělení Zatím nejlehčí a nejtenčí 5G telefon od Xiaomi na svou třídu vyniká velmi výkonným chipsetem Qualcomm Snapdragon 778 a...

Liga mistrů: Stopka pro Atlético? Další show Hallera? Sázejte!

Komerční sdělení Nejprestižnější klubová soutěž starého kontinentu má na programu závěrečné zápasy ve skupině. V řadě případů už je o...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Postřehy cestovatelky – byznys letenky versus „hladolety“

Komerční sdělení Cestování v byznys třídě je dostupnější než kdykoliv dříve. Důraz na bezpečí, rozestupy, ale i izolaci a komfort dostal...

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

  • Další z rubriky

Praktické autokoberce aneb čistý interiér vozidla

Komerční sdělení Mnoho majitelů aut se rádo pochlubí nejen výkonným motorem, ale také příkladně čistým interiérem. S jeho údržbou přitom...

Manipulaci zásilek ulehčují přepravcům nástavby a hydraulická čela

Komerční sdělení Doprava zboží, materiálu, zásobování, ale i odvozy komunálního odpadu a přeprava zásilek mezi firmami mají jedno...

Pět důvodů, proč neodkládat technickou

Komerční sdělení Nedávno začalo platit nařízení Evropské komise 2021/67 prodlužující platnost nejen propadlých řidičáků a dalších...

Pětiletá helma? Tu můžete rovnou hodit do koše!

Komerční sdělení Patří Vaše helma do šrotu? Otázka, na kterou neexistuje univerzální odpověď. Podíváme se na parametry, podle kterých...

Žilková: Byla jsem těhotná s Menzelem, potrat byl pro mě rozvodem s Bohem

Veronika Žilková překvapila informací o tom, že kdysi čekala dítě s Jiřím Menzelem. O nevěře manžela, vztahu s...

Moje tetování nad rozkrokem vyznívá vulgárně, stěžovala si paní

Nebylo tak úplně promyšleno, kvůli přemíře alkoholu vlastně nebylo ani zamýšleno. Tetování vyznívá explicitně sexuálně,...

Psychopati za volantem: pozor na dodávky, elektromobily a bouráky dvou značek

Beránci ve škodovkách a predátoři v bavorácích? Výběr auta o vás může prozradit víc, než byste možná chtěli. Ať už se...

Měli jsme zůstat točit v Sydney, říká Chris Hemsworth o práci v Praze

Australský herec Chris Hemsworth (38) v Praze natáčí pokračování akčního filmu Vyproštěn. V české metropoli by měl štáb...

Staré panelákové jádro nahradila skvělá koupelna a ještě lepší kuchyň

Robert se narodil v Německu, ale už řadu let žije v Brně. Nyní se s manželkou rozhodli, že se přestěhují z centra na...