Sdílejte vozy s tím, s kým chcete. Využijte komunitní carsharing

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sdílení vozů není v dnešní době žádnou novinkou. Ještě ale pořád existují formy carsharingu, které naplno nevyužívají svůj potenciál. Jednou z těchto forem je i komunitní carsharing. Jednoduše sdílejte vůz, s kým chcete. Pravidla sdílení si v komunitě určujete sami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sdílejte vozy s tím, s kým chcete – využijte komunitní carsharing | foto: Car4way

Pojem veřejný carsharing je díky fenoménu sdílené ekonomiky už poměrně známým pojmem. Sdílení vozu má jak ekonomické, tak ekologické výhody. Pro spoustu lidí je to také úspora času a nervů při parkování v přeplněných ulicích velkých měst. S carsharingovými auty je to totiž mnohem snazší.

Proč? S vozy CAR4WAY, leadrem na českém carsharingovém trhu, můžete vozy zaparkovat po ukončení rezervace na modrých a fialových zónách zdarma, a to jak v Praze, tak nyní nově také v Brně. Výhod je ale mnohem víc…

 • Variabilita řešení - Z flotily CAR4WAY si vyberete auto pro každou příležitost. Nabízíme více než 600 vozů do jednoho roku stáří v 9 kategoriích. Na výběr máte od nejmenších, zastoupených vozem Škoda Citigo, až po osmimístný VW Transportér.
 • Efektivita - Carsharing funguje jako alternativa k vozu, který by nebyl zcela vytížen, čímž se z něj stává ekonomicky výhodná mobilita pro každou příležitost.
 • Ekologie - Sdílení aut je moderní a ekologický způsob mobility. Carsharing napomáhá redukovat počet aut ve městech a tím přispívá nejen k lepšímu životnímu prostředí, ale i k plynulejší dopravě.
 • Komfort - S námi jezdíte bez starostí, neřešíte servis ani údržbu vozidla. Čas rezervace, palivo, pojištění a dálniční známka jsou v jedné ceně, kterou víte ihned po ukončení rezervace.
 • On-line - Registrace vám zabere jen pár minut. Rezervaci vozu vytvoříte snadno pomocí mobilní aplikace, našeho webu, nebo callcentra.
 • Dostupnost - Vozy carsharingu jsou vybaveny samoobslužným non stop systémem sdílení. Žádné pevně dané místo předání a vyplňování dokumentů jako v půjčovně. Vozy ve veřejném carsharingu CAR4WAY fungují v režimu tzv. volného carsharingu, to znamená, že je možné si auto vyzvednout a vrátit kdekoli v rámci lokalit volného carsharingu, které nyní zahrnují celou Prahu a větší část Brna.

Komunitní carsharing funguje na stejně jednoduchém principu. Rozdílem, ale zároveň přidanou hodnotou, je to, že konkrétní komunita lidí sdílí pouze pro ni vyhrazené vozy, které se současně nesdílejí veřejně. Tato skupina lidí tedy přesně ví, kdo dané vozy právě využívá, a může jejich využití efektivně plánovat. Forma komunitního carsharingu je perfektním řešením mobility pro skupiny lidí, jakými jsou např.:

 •  majitelé a nájemníci bytů v rámci různých správních sdružení
 •  firmy a jejich zaměstnanci
 •  business centra, která sdružují více firem
 •  skupiny studentů
 •  obyvatelé jedné ulice
 •  nebo skupina lidí, která se o své sdílené auto nechce dělit.

Zákazníci, kteří využívají komunitní carsharing, nepřicházejí o možnost využívat i ten veřejný. V mobilní aplikaci nebo na našem webu si uživatel jednoduše po přihlášení zvolí jeden z účtů – komunitní, nebo veřejný.

V účtu komunitního carsharingu se mu objeví pouze vozidla, která jsou vázána k jejich komunitě, ta si pak může rezervovat a jet. Změnou oproti veřejnému carsharingu je i vázaná lokalita vozů. U vozů komunitního carsharingu je nutné rezervaci ukončovat pouze na určených parkovacích místech – většinou to bývá právě před bytovým domem, sídlem společnosti, studentskou kolejí nebo podle potřeb komunity. 

O tom, kdo bude součástí komunity, rozhodují její členové. Individuálně si vždy nastaví, na základě čeho bude nový člen do komunity přidán. My už zařídíme zbytek.

Co tedy musíte udělat, když už jste registrováni a potřebujete vůz?

 1. V mobilní aplikaci nebo na webu vyberete účet – komunitní, nebo veřejný
 2. Vyberete si vůz, který si chcete rezervovat
 3. Zadáte čas rezervace a potvrdíte
 4. Během chvilky vám přijde sms s potvrzením a polohou vašeho vozu
 5. Vůz odemknete pomocí čipové karty, kterou obdržíte po registraci. Stačí ji přiložit ke čtečce na předním okně. Klíčky od vozu naleznete v přihrádce u spolujezdce

… a můžete jet.

Jak komunitní carsharing řeší tankování?

V případě, že vám dochází palivo, neztrácejte hlavu. V každém voze se spalovacím motorem najdete v přihrádce spolujezdce také CCS kartu, se kterou natankujete téměř na všech čerpacích stanicích. PIN k této kartě dostanete v SMS spolu s potvrzením rezervace. U elektromobilů najdete na klíčcích čipy, se kterými snadno auto dobijete u nabíjecí stanice. Mapa dobíjecích stanic je součástí naší mobilní aplikace. Důležitá informace je, že v době, kdy elektromobil nabíjíte, za rezervaci neplatíte.

Sdílení aut má opravdu spoustu výhod. Navíc podoba komunitního carsharingu je variabilní a vyjde vám ve všech ohledech vstříc. Stačí nás jen kontaktovat a my vám vše rádi vysvětlíme a nastavíme doslova „na míru“.

Budeme se těšit. 

Tým CAR4WAY
Kontakt:
www.car4way.cz
mail: info@car4way.cz
infolinka +420 601 311 011

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově  - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Jubilejní veletrh Motosalon láká na desítky moto novinek

Jubilejní veletrh Motosalon láká na desítky moto novinek

Letošní Motosalon oslaví v Praze jubilejní 10. ročník a organizátoři připravili několik desítek novinek, které se od...

Pozor při výběru dodavatele kancelářského nebo dílenského nábytku

Česká firma Enprag kovový nábytek investuje i v zahraničí

Jak a podle čeho si vybrat správného dodavatele kancelářského nebo dílenského nábytku? Pro ty z nás, kteří zažili ještě...

Nejčastěji inzerovaným autem roku 2018 byla 8,8 roku stará oktávka

Nejčastěji inzerovaným automobilem roku 2018 byla 8,8 roku stará oktávka

Během roku 2018 si lidé mohli vybírat z celkem 903 682 ojetých vozů v celé České republice. Jejich cena se nejčastěji...

Najdete na iDNES.cz