Sdílejte vozy s tím, s kým chcete. Využijte komunitní carsharing

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sdílení vozů není v dnešní době žádnou novinkou. Ještě ale pořád existují formy carsharingu, které naplno nevyužívají svůj potenciál. Jednou z těchto forem je i komunitní carsharing. Jednoduše sdílejte vůz, s kým chcete. Pravidla sdílení si v komunitě určujete sami.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Sdílejte vozy s tím, s kým chcete – využijte komunitní carsharing | foto: Car4way

Pojem veřejný carsharing je díky fenoménu sdílené ekonomiky už poměrně známým pojmem. Sdílení vozu má jak ekonomické, tak ekologické výhody. Pro spoustu lidí je to také úspora času a nervů při parkování v přeplněných ulicích velkých měst. S carsharingovými auty je to totiž mnohem snazší.

Proč? S vozy CAR4WAY, leadrem na českém carsharingovém trhu, můžete vozy zaparkovat po ukončení rezervace na modrých a fialových zónách zdarma, a to jak v Praze, tak nyní nově také v Brně. Výhod je ale mnohem víc…

 • Variabilita řešení - Z flotily CAR4WAY si vyberete auto pro každou příležitost. Nabízíme více než 600 vozů do jednoho roku stáří v 9 kategoriích. Na výběr máte od nejmenších, zastoupených vozem Škoda Citigo, až po osmimístný VW Transportér.
 • Efektivita - Carsharing funguje jako alternativa k vozu, který by nebyl zcela vytížen, čímž se z něj stává ekonomicky výhodná mobilita pro každou příležitost.
 • Ekologie - Sdílení aut je moderní a ekologický způsob mobility. Carsharing napomáhá redukovat počet aut ve městech a tím přispívá nejen k lepšímu životnímu prostředí, ale i k plynulejší dopravě.
 • Komfort - S námi jezdíte bez starostí, neřešíte servis ani údržbu vozidla. Čas rezervace, palivo, pojištění a dálniční známka jsou v jedné ceně, kterou víte ihned po ukončení rezervace.
 • On-line - Registrace vám zabere jen pár minut. Rezervaci vozu vytvoříte snadno pomocí mobilní aplikace, našeho webu, nebo callcentra.
 • Dostupnost - Vozy carsharingu jsou vybaveny samoobslužným non stop systémem sdílení. Žádné pevně dané místo předání a vyplňování dokumentů jako v půjčovně. Vozy ve veřejném carsharingu CAR4WAY fungují v režimu tzv. volného carsharingu, to znamená, že je možné si auto vyzvednout a vrátit kdekoli v rámci lokalit volného carsharingu, které nyní zahrnují celou Prahu a větší část Brna.

Komunitní carsharing funguje na stejně jednoduchém principu. Rozdílem, ale zároveň přidanou hodnotou, je to, že konkrétní komunita lidí sdílí pouze pro ni vyhrazené vozy, které se současně nesdílejí veřejně. Tato skupina lidí tedy přesně ví, kdo dané vozy právě využívá, a může jejich využití efektivně plánovat. Forma komunitního carsharingu je perfektním řešením mobility pro skupiny lidí, jakými jsou např.:

 •  majitelé a nájemníci bytů v rámci různých správních sdružení
 •  firmy a jejich zaměstnanci
 •  business centra, která sdružují více firem
 •  skupiny studentů
 •  obyvatelé jedné ulice
 •  nebo skupina lidí, která se o své sdílené auto nechce dělit.

Zákazníci, kteří využívají komunitní carsharing, nepřicházejí o možnost využívat i ten veřejný. V mobilní aplikaci nebo na našem webu si uživatel jednoduše po přihlášení zvolí jeden z účtů – komunitní, nebo veřejný.

V účtu komunitního carsharingu se mu objeví pouze vozidla, která jsou vázána k jejich komunitě, ta si pak může rezervovat a jet. Změnou oproti veřejnému carsharingu je i vázaná lokalita vozů. U vozů komunitního carsharingu je nutné rezervaci ukončovat pouze na určených parkovacích místech – většinou to bývá právě před bytovým domem, sídlem společnosti, studentskou kolejí nebo podle potřeb komunity. 

O tom, kdo bude součástí komunity, rozhodují její členové. Individuálně si vždy nastaví, na základě čeho bude nový člen do komunity přidán. My už zařídíme zbytek.

Co tedy musíte udělat, když už jste registrováni a potřebujete vůz?

 1. V mobilní aplikaci nebo na webu vyberete účet – komunitní, nebo veřejný
 2. Vyberete si vůz, který si chcete rezervovat
 3. Zadáte čas rezervace a potvrdíte
 4. Během chvilky vám přijde sms s potvrzením a polohou vašeho vozu
 5. Vůz odemknete pomocí čipové karty, kterou obdržíte po registraci. Stačí ji přiložit ke čtečce na předním okně. Klíčky od vozu naleznete v přihrádce u spolujezdce

… a můžete jet.

Jak komunitní carsharing řeší tankování?

V případě, že vám dochází palivo, neztrácejte hlavu. V každém voze se spalovacím motorem najdete v přihrádce spolujezdce také CCS kartu, se kterou natankujete téměř na všech čerpacích stanicích. PIN k této kartě dostanete v SMS spolu s potvrzením rezervace. U elektromobilů najdete na klíčcích čipy, se kterými snadno auto dobijete u nabíjecí stanice. Mapa dobíjecích stanic je součástí naší mobilní aplikace. Důležitá informace je, že v době, kdy elektromobil nabíjíte, za rezervaci neplatíte.

Sdílení aut má opravdu spoustu výhod. Navíc podoba komunitního carsharingu je variabilní a vyjde vám ve všech ohledech vstříc. Stačí nás jen kontaktovat a my vám vše rádi vysvětlíme a nastavíme doslova „na míru“.

Budeme se těšit. 

Tým CAR4WAY
Kontakt:
www.car4way.cz
mail: info@car4way.cz
infolinka +420 601 311 011

Dakar 2019

Rallye Dakar 2019 probíhá 7. - 17. ledna. Letošní 41. ročník se pořádá výhradně na území Peru. Trasa Rallye Dakar 2019 je rozdělena na 10 etap s celkovou délkou přes 5500 km. Z toho sedm etap se pojede na písku.

Nadcházející etapy:
17. 1. (Pisco - Lima)

Na start letos Dakar přilákal i 26 Čechů. Mezi nimi jsou: Aleš Loprais, Martin Kolomý, Martin Prokop, Martin Macík. Kompletní seznam českých jezdců a přehled etap pro Dakar 2019 najdete zde

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Jaká byla jízda novým Mini Cooper Cabrio John Cooper Works?

Jaká byla jízda novým Mini Cooper Cabrio John Cooper Works?

Na kabriolety už je sice trochu zima, ale pojďme si zavzpomínat na poslední hezké podzimní dny. My jsme je strávili v...

Pneumatiky Alpin 6 vás na sněhu a náledí nenechají ve štychu

Pneumatiky Alpin 6 vás na sněhu a náledí nenechají ve štychu

Zima se už nezadržitelně blíží. Udělejte maximum pro svou bezpečnou jízdu za každého počasí! Spolehnout se můžete na...

Jak rychle prodat za nejvyšší cenu firemní auta? Zkuste dražbu

Jak rychle prodat za nejvyšší cenu firemní auta? Zkuste dražbu.

Máte několik kusů nebo desítek aut ve vašem vozovém parku, která potřebujete prodat? Stojí vám na parkovišti, zabírají...

Najdete na iDNES.cz