Jak rychle prodat za nejvyšší cenu firemní auta? Zkuste dražbu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte několik kusů nebo desítek aut ve vašem vozovém parku, která potřebujete prodat? Stojí vám na parkovišti, zabírají místo a ztrácí cenu? Máte představu o ceně, ale nikdo ji nechce zaplatit?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak rychle prodat za nejvyšší cenu firemní auta? Zkuste dražbu. | foto: Autodrazby.cz

Ať už podobné problémy řeší firmy se služebními auty, leasingové společnosti, nebo prodejci aut, pro všechny je zde zajímavý prodejní kanál – elektronická dražba.

Velkou výhodou dražeb je zejména rychlost celého procesu. Je potřeba si uvědomit, o kolik peněz vlastník vozu přichází, když se prodejní proces protahuje. Je potřeba stále investovat do: údržby, parkovací plochy, pojištění, personálu a tak dále. Náklady na neprodané auto se zvyšují, navíc stojící auto ztrácí ročně průměrně zhruba 25 procent své ceny, což je alarmující číslo. 

A pokud se bavíme o větším množství aut, mohou obchodníci jen vinou pomalého prodejního procesu přicházet o velké finanční částky.

Řešení pro vás, jak prodat auta rychle za aktuálně nejvyšší možnou cenu, je portál Autodražby.

„Autodražby.cz jsou na trhu unikátní zejména tím, že prodávají auta nejvíce koncovým uživatelům, což u nás nebylo zvykem. Koncový uživatel vždy nabídne zajímavější cenu, než obchodník, který musí kalkulovat s dalším prodejem a na investici vydělat. Pro finálního uživatele je to adrenalin a emotivní rozhodnutí, pro obchodníka je to jen řeč čísel, což se samozřejmě na ceně musí projevit. Dražba je zkrátka nový prodejní kanál, který pomůže dostat vaše auta přímo ke koncovým uživatelům, což zvyšuje šanci na nejlepší cenu,“ říká Radim Hasman, člen představenstva společnosti Eurodražby.cz, prvního dražebníka elektronických dražeb v České republice, která projekt Autodražby.cz provozuje. 

Jedná se vlastně o soutěž na nejvyšší nabídku cenu vozu. Více než dražbě dle zákona podmínky a průběh připomínají standardní internetovou aukci.„Navíc, výraznou výhodou je rychlost celého procesu. Když peníze „neleží“ v autě, lze je dále investovat. Jsme schopni realizovat prodej vašeho auta do 10 dnů. A to si vezměte, že někde auta stojí třeba rok. My jsme schopni auto prodat za několik dnů. Rychlost je zásadní, vyčkávání logicky hodnotu auta nezvýší. Pokud je cena nadhodnocena, opravdu se ve finále čekání vyplatí, když se odečtou další náklady?“ dodává Hasman.

Zajímavá finální prodejní cena je způsobena i velkým počtem zájemců. Autodražby.cz mají v průměru na jedno auto 5 zájemců. A přiznejte si, kdy naposledy se o jedno vaše auto pralo 5 zájemců? To už dává slušnou šanci na kvalitní výslednou částku. Dražba proto už ze své podstaty pomáhá určit reálnou cenu vozu. Zájemci přihazují a vzájemně své nabídky přebíjí, takže se cena dostane až tak vysoko, co je opravdu ochotný určitý zájemce zaplatit. Problém s tradičním prodejem jsou totiž občas přemrštěné ceny, na které trh nikdy nezareaguje. 

Pak přichází na řadu různé slevy a zvýhodnění, ale původní představa už mezitím řadu potenciálních kupců odradí. Proto v dražbách začíná obvykle vyvolávací cena na 50 % aktuální tržní ceny, což je dostatečně atraktivní a zajímavé pro všechny případné kupce a vytváří to dostatečný manévrovací prostor. Adrenalin soutěže a soupeření s ostatními zájemci potom dostanou cenu obvykle nad maximální možnou částku, kterou byli zájemci ochotni zaplatit před dražbou. 

Zároveň má ale u Autodražeb obchodník možnost finální cenu do 24 hodin potvrdit nebo odmítnout, takže je to záruka a pojistka, že výsledná cena nebude nějak devalvovat hodnotu auta. I když má obchodník tuto kontrolu nad prodejní cenou, právě díky mechanismu dražeb cena skončí maximální cenou v daném místě a čase a s velkou pravděpodobností dostatečně vysoko, aby ji obchodník akceptoval.

Nákup auta je relativně krátkodobá záležitost. Uživatel chce auto většinou hned a nabídka trhu je obrovská. Proto je potřeba zaujmout na první pohled, nabídnout něco speciálního, přilákat zájemce právě k vašemu vozu. To se daří propagací vozů na největších inzertních auto serverech i sociálních sítích. Tam kde potenciální zájemci hledají svůj budoucí automobil. Výhodou pro vás je zvýšený zájem o vaše vozy i obchodní značku díky této masivní propagaci. Autodražby.cz profesionálně komunikují s obchodníky i zájemci a dokáží vzbudit potřebnou vášeň pro nákup a pro adrenalin z dražební soutěže.

Zajímavostí je, že většina potenciálních zájemců nechce vidět vůz před dražbou naživo ( max. 1 z 10), i když je fyzická prohlídka před termínem dražby možná. Autodražby totiž na prodejním portálu nabízí detailní popis, fotogalerii doplněnou o dokumentaci, protokoly historie a aktuálního stavu vozu. Často tam také zájemci najdou u každého vozu video, takže kupující má jasnou představu o autu a pro stanovení ceny do dražby nepotřebuje osobní prohlídku. Většina kupujících volí možnost prohlídky vozu až při podpisu kupní smlouvy. Je to hlavně díky množství pravdivých informací, které přispívají k transparentnímu prodeji vozu.

Autodražby.cz nabízí také řadu doplňkových služeb, jako je přivezení auta, pojištění, financování nebo registraci vozu na nového vlastníka. Zkrátka maximální komfort pro prodávající i kupující a individuální přístup, protože každý prodej je jedinečný. Ale zejména Autodražby.cz nabízí spolehlivost a důvěru renomované společnosti. A kde jinde prodávat své vozy než u osvědčeného odborníka na dražby.

Dražební portál a více informací najdete na stránce www.autodrazby.cz

Portál provozuje společnost Eurodražby.cz, která je předním poskytovatelem elektronických dražeb nemovitostí na českém trhu. Za 20 let realizovala více jak 5000 dražeb v celkové hodnotě 5. miliard Kč. Společnost zajišťuje silné finanční zázemí, technologický vývoj a jedinečné know-how spojené s dlouholetými zkušenostmi, neustálému procesu zlepšování.

Cesta do Chorvatska 2019

Plánujete letos cestu do Chorvatska autem? Zmapovali jsme pro vás cestu přes Slovinsko i Maďarsko. Mapa a popis trasy, poplatky a ceny pohonných hmot na jednom místě.

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Je vaše továrna nebo i jen malá provozovna připravena na Průmysl 4.0?

Je vaše továrna nebo i jen malá provozovna připravena na Průmysl 4.0?

Kombinace principů Štíhlé výroby a standardního dílenského nábytku – to je jedinečná a také jediná možnost, jak se stát...

Nejčastěji inzerovaným autem roku 2018 byla 8,8 roku stará oktávka

Nejčastěji inzerovaným automobilem roku 2018 byla 8,8 roku stará oktávka

Během roku 2018 si lidé mohli vybírat z celkem 903 682 ojetých vozů v celé České republice. Jejich cena se nejčastěji...

Rozjeďte to na největší české automobilové výstavě AUTOSHOW PRAHA

Rozjeďte to na největší české automobilové výstavě AUTOSHOW PRAHA

Tradiční česká automobilová přehlídka AUTOSHOW PRAHA vstupuje do svého 22. ročníku s několika zásadními novinkami....

Najdete na iDNES.cz