Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

AUREA Numismatika vás zve na další tradiční aukční víkend

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V již tradičním prosincovém termínu 5. a 6. 12. 2015 pořádá AUREA Numismatika Praha další aukční víkend. V šesti katalozích prezentuje lákavou nabídku, největší pozornost zcela jistě přitáhne sbírka československých mincí. Nenechte si ujít šanci získat další cenný kousek do své sbírky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Řád Bílého lva, kolana řádu, stříbro zlacené, smalty, 300.000 Kč | foto: AUREA Numismatika s.r.o.

Aukční víkend nabídne předměty v 6 katalozích - světová numismatika (64. aukce), antické mince (65. Aukce), faleristika (66. aukce), papírová platidla (67. aukce) sbírka ruských měděných mincí (68. aukce) a ruské mince, řády a vyznamenání (69. aukce).

Následně bude ve dnech 7. – 10. 12. 2015 probíhat v pořadí již 5. eAukce, která obsahuje více než 4000 položek mincí, medailí, řádů a vyznamenání.

Aukční víkend nabídne kolekci československých mincí

Největší pozornost našich sběratelů bude přitahovat sbírka československých mincí. Tato kolekce obsahuje nejvzácnější československé oběhové mince včetně 5haléře z roku 1924, 5koruny s letopočtem 1937 a 10koruny ražené v roce 1933. Ze zlatých svatováclavských dukátů je zastoupeno 5 desetidukátů, 7 pětidukátů, 15 dvoudukátů a 57 dukátů.

Ferdinand I., 1521 - 1564. Dukát b.l., Praha-Jan z Vartenberka, Hal.1 / 240.000...

Ferdinand I., 1521 - 1564. Dukát b.l., Praha-Jan z Vartenberka, Hal.1 / 240.000 Kč

Vzácné denáry a antické mince

Pro české sběratele je rovněž velmi zajímavý soubor českých denárů, brakteátů a pražských grošů. Sbírka obsahuje také velmi vzácné denáry knížat Boleslava I., Boleslava II. Soběslava Slavníka a Boleslava Chrabrého.

Z antických mincí najdete v nabídce řadu keltských bójských zlatých statérů a jejich dílů, aurei Caesara, Nera, Vespasiána, Tita, Nervy, Trajána, Hadriána, Antonia Pia, Faustiny a Maximina II. a také hezký soubor republikánských mincí.

C. Julius Caesar. Aureus, 46 - 45, Okřídlená hlava Victorie zprava, C CAES DIC...

C. Julius Caesar. Aureus, 46 - 45, Okřídlená hlava Victorie zprava, C CAES DIC TER /po stranách L PLANC PRAEF VRB, A.1472, Crw.475/1, Calicó.44 / 150.000 Kč

Kolana Řádu Bílého lva, kterou nosil i náš bývalý prezident Václav Havel

Katalog faleristiky obsahuje sbírku československých řádů a vyznamenání včetně kolany Řádu Bílého lva, která mohla být udělena pouze hlavám cizích států. Z československých a českých prezidentů je v seznamu nositelů pouze bývalý prezident Václav Havel, kterému byl Řád Bílého lva s kolanou doživotně propůjčen v roce 2003.

Podle posledních platných stanov z roku 1994 platí, že je prezident republiky po dobu vykonávání úřadu držitelem ŘBL I. třídy včetně kolany. Po skončení úřadu mu může být usnesením obou komor sněmovny propůjčen doživotně, což je právě případ prezidenta Václava Havla, v předchozích stanovách tomu tak nebylo.

Seznam nositelů je do značné míry odrazem politického vývoje státu a jeho zahraničně politické orientace. V letech 1925 – 1960 bylo uděleno 35 řetězů a v letech 1961 - 1990 celkem 33 řetězů. Vzhledem k počtu udělení a okruhu nositelů (představitelé a hlavy cizích států) je kolana Řádu bílého lva pro sběratele mimořádně vzácná. V loňské aukci jiný kus překonal rekord za nejdražší prodané vyznamenání v českých aukcích (2 750 000 Kč). Nechme se překvapit, za jakou částku bude tato prestižní kolana vydražena.

AUREA Numismatika

AUREA Numismatika s.r.o., která tradiční aukční víkend pořádá, draží staré mince, bankovky, medaile, řády, vyznamenání a odbornou literaturu. Dvakrát ročně pořádá velkou numismatickou aukci s mezinárodní účastí a nabízí poradenství zdarma, odhady cen, posuzování pravosti a odborné posudky.

AUREA Numismatika s.r.o.

AUREA Numismatika s.r.o.

Za hotovost také vykupuje staré mince, medaile, bankovky, řády, vyznamenání, odbornou literaturu a staré pohlednice. Více informací o numismatických aukcích a společnosti AUREA Numismatika s.r.o. najdete na www.aurea.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

PR for HR - Aby u vás chtěli pracovat - konference PR Summit 2018

Nejsou lidi. Tímto povzdechem shrnuje většina personalistů aktuální situaci na pracovním trhu. A začíná přemýšlet: Jak...

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Najdete na iDNES.cz