Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

AUREA Numismatika vás zve na další tradiční aukční víkend

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V již tradičním prosincovém termínu 5. a 6. 12. 2015 pořádá AUREA Numismatika Praha další aukční víkend. V šesti katalozích prezentuje lákavou nabídku, největší pozornost zcela jistě přitáhne sbírka československých mincí. Nenechte si ujít šanci získat další cenný kousek do své sbírky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Řád Bílého lva, kolana řádu, stříbro zlacené, smalty, 300.000 Kč | foto: AUREA Numismatika s.r.o.

Aukční víkend nabídne předměty v 6 katalozích - světová numismatika (64. aukce), antické mince (65. Aukce), faleristika (66. aukce), papírová platidla (67. aukce) sbírka ruských měděných mincí (68. aukce) a ruské mince, řády a vyznamenání (69. aukce).

Následně bude ve dnech 7. – 10. 12. 2015 probíhat v pořadí již 5. eAukce, která obsahuje více než 4000 položek mincí, medailí, řádů a vyznamenání.

Aukční víkend nabídne kolekci československých mincí

Největší pozornost našich sběratelů bude přitahovat sbírka československých mincí. Tato kolekce obsahuje nejvzácnější československé oběhové mince včetně 5haléře z roku 1924, 5koruny s letopočtem 1937 a 10koruny ražené v roce 1933. Ze zlatých svatováclavských dukátů je zastoupeno 5 desetidukátů, 7 pětidukátů, 15 dvoudukátů a 57 dukátů.

Ferdinand I., 1521 - 1564. Dukát b.l., Praha-Jan z Vartenberka, Hal.1 / 240.000...

Ferdinand I., 1521 - 1564. Dukát b.l., Praha-Jan z Vartenberka, Hal.1 / 240.000 Kč

Vzácné denáry a antické mince

Pro české sběratele je rovněž velmi zajímavý soubor českých denárů, brakteátů a pražských grošů. Sbírka obsahuje také velmi vzácné denáry knížat Boleslava I., Boleslava II. Soběslava Slavníka a Boleslava Chrabrého.

Z antických mincí najdete v nabídce řadu keltských bójských zlatých statérů a jejich dílů, aurei Caesara, Nera, Vespasiána, Tita, Nervy, Trajána, Hadriána, Antonia Pia, Faustiny a Maximina II. a také hezký soubor republikánských mincí.

C. Julius Caesar. Aureus, 46 - 45, Okřídlená hlava Victorie zprava, C CAES DIC...

C. Julius Caesar. Aureus, 46 - 45, Okřídlená hlava Victorie zprava, C CAES DIC TER /po stranách L PLANC PRAEF VRB, A.1472, Crw.475/1, Calicó.44 / 150.000 Kč

Kolana Řádu Bílého lva, kterou nosil i náš bývalý prezident Václav Havel

Katalog faleristiky obsahuje sbírku československých řádů a vyznamenání včetně kolany Řádu Bílého lva, která mohla být udělena pouze hlavám cizích států. Z československých a českých prezidentů je v seznamu nositelů pouze bývalý prezident Václav Havel, kterému byl Řád Bílého lva s kolanou doživotně propůjčen v roce 2003.

Podle posledních platných stanov z roku 1994 platí, že je prezident republiky po dobu vykonávání úřadu držitelem ŘBL I. třídy včetně kolany. Po skončení úřadu mu může být usnesením obou komor sněmovny propůjčen doživotně, což je právě případ prezidenta Václava Havla, v předchozích stanovách tomu tak nebylo.

Seznam nositelů je do značné míry odrazem politického vývoje státu a jeho zahraničně politické orientace. V letech 1925 – 1960 bylo uděleno 35 řetězů a v letech 1961 - 1990 celkem 33 řetězů. Vzhledem k počtu udělení a okruhu nositelů (představitelé a hlavy cizích států) je kolana Řádu bílého lva pro sběratele mimořádně vzácná. V loňské aukci jiný kus překonal rekord za nejdražší prodané vyznamenání v českých aukcích (2 750 000 Kč). Nechme se překvapit, za jakou částku bude tato prestižní kolana vydražena.

AUREA Numismatika

AUREA Numismatika s.r.o., která tradiční aukční víkend pořádá, draží staré mince, bankovky, medaile, řády, vyznamenání a odbornou literaturu. Dvakrát ročně pořádá velkou numismatickou aukci s mezinárodní účastí a nabízí poradenství zdarma, odhady cen, posuzování pravosti a odborné posudky.

AUREA Numismatika s.r.o.

AUREA Numismatika s.r.o.

Za hotovost také vykupuje staré mince, medaile, bankovky, řády, vyznamenání, odbornou literaturu a staré pohlednice. Více informací o numismatických aukcích a společnosti AUREA Numismatika s.r.o. najdete na www.aurea.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz